HorseHead Flame Nebula

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: HorseHead Flame Nebula

#736

Příspěvek od Pavebo »

Rick: člověčě zlatej, mě ti furt nějak nejde na um, že neustále diskutuješ nad nějakým náznakem astrofotky - “protofotkou” a vyvozuješ z toho takové závažné závěry, že si “překvapený tím, že až tak” a podobně. Vždyt´ je to to úplně ujetý, aniž bych něco doporučoval, spíše prosím, zadrž to své ego a posečkej nějakej rozumnej čas a dej sem fotku, která bude fakt dobrá a pak bude určitě zajímavější a reálnější i porovnávání. ;)

Zdraví a trpělivost přeje

Pavebo
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#737

Příspěvek od Roman (Rick) »

Veď píšem, že nejde o nijaké priame porovnanie. Čo píšem po čínsky??? Čo sa týka predošlých diskusií, asi si nečítal tie moje príspevky a preto si nadobudol nesprávny pocit. Ja som nikde nehovoril, že dlhšie expozície sú zlé. Písal som to snáď 1000x. Ja som písal, že sa mi momentálne páči fotiť tak krátkymi expozíciami, bez pointácie a žasnem nad tým, čo sa z tak krátkych expozícií dá vytiahnuť. Ja som si vedomý toho, že dlhšie expozície, okolo minúty (pre LRGB) by boli s mojou zostavou (200mm newton f5 a ASI1600mmc) ideálne. Inak tie nenormálne detaily sú výsledkom najmä tmavej oblohy, preto som poukazoval na snímok z mesta.

Uvidím, či bude aj LRGB, toto, ako ukážka, čo sa dá v tme nafotiť, mi stačí už teraz. Ale asi pridám ešte nejaké dáta v L, nech je toho šumu predsa len menej. Skôr mám zálusk na mnoho exotických objektov južnej oblohy, ktoré od nás nevidieť, než na tu znova fotiť, to čo tu už bolo 100x.

edit: a čo znamená dobrá? Keď tam bude 0 šumu? To je len o tom? Mne tam ten šum až tak nevadí, podstata tam je ...
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: HorseHead Flame Nebula

#738

Příspěvek od Pavebo »

Rick: vidím, že velice rád hovoříš, aniž by slova, podobně jako nedotažené fotky, vytvářela nějakou “přidanou hodnotu”. No a dobrá fotka je prostě dobrá, vžyt´ se podívej kolem sebe.

Zdraví

Pavebo
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#739

Příspěvek od Roman (Rick) »

Mohol by si konečne prestať s týmto závistlivým spamom a osočovať ma? Ja keď som niečo podobné napísal, už som bol napomínaný adminmi. Každý, kto chcel, pochopil, čo som chcel ukázať, nemusí to byť 10 hodín expozícií, aby to bolo jasné :). Ako píšem, podstata je tam nehladiac na množstvo šumu. Nešlo mi o vyžehlený "estetický" snímok ;). To, že ti to vadí (a vlastne ani nevieš definovať, čo je podla teba dobrý snímok), je tvoja vec. PS: tých vašich komentárov "s pridanou hodnotou" som si tu užil až až.
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 28. 01. 2019, 13:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: HorseHead Flame Nebula

#740

Příspěvek od Pavebo »

Rick: fííha... :o

Zdraví

Pavebo

P.S. Dobrá fotka nepotřebuje definici (ani snad nemůže být definice, jedině že by snad EU? ;) ), prostě je nebo prostě není, závisí to od toho, kdo se na ni dívá...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#741

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak podľa čoho usudzuješ, že je fotka dobrá? Či je to len tvoj náhodný pocit? :D. Tá moja fotka je skôr "náhľadovka", dokumentačná fotka ukazujúca, čo všetko tam je. Nejde o finálny estetický snímok vo vašom ponímaní (tak, ako to bolo v prípade snímku asteroidu Gault).
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: HorseHead Flame Nebula

#742

Příspěvek od kolec »

Rick , mam dalsiu otazku.

Preco si mysliš ze by mal obrazok s pouzitim Ha obsahovat viac hmlovin ako s L ? (citujem ta "Neuveriteľné, koľko tých hmlovín tam je aj bez použitia

Ha filtra.") Ja pre toto tvrdenie nevidim ziadnu logiku. Nevies to nejako blizsie vysvetliť preco to tak vidiš ? Rad by som poznal nejake dvovod preco

si o tom presvedceny , lebo ja som si az doteraz myslel (zrejme mylne) ze Ha je iba malou castou L-ka

Dakujem

kolec

P.S. Nie je namieste nejako zvysovat adrenalin. Fotky zverejnujes na AF , kde sa pritomní kladu otazky a mozu mat tak ako ty nejaky nazor , ktory nemusi korespondovat s tvojim nazorom. Alebo musí? Dufam , ze nie!
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: HorseHead Flame Nebula

#743

Příspěvek od kolec »

Rick

Este ?

Preco si mylsis , ze Ha je lesie fotit na tmavej oblohe ako na primestkej ? Mohol by si to nejako vysvetlit? Alebo si to iba myslis?


Dakujem


Kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#744

Příspěvek od Roman (Rick) »

kolec: názory nemusia byť so mnou súhlasné, ale nemusia ani urážať a osočovať. Áno Ha je časť L, hovoril som o tých hmlovinách, ktoré sú pod Konskou hlavou a ktorých je tam "hromada" a narážal som na to, že napr. v meste si pomáhame tou H alfou, aby sme tam dostali aké také hmloviny a pritom pod tmavou oblohou si touto barličkou pomáhať vlastne vôbec netreba a aj tak je tam tých hmlovín oveľa viac (keďže tam vylezú aj tie prachové hmlovny, ktoré sú v Ha minimálne, resp. v meste zaniknú v tom svetelnom znečistení).

Už si nechaj tie otázky. Na to s tou H alfou by si mohol príjsť aj sám ;).
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 28. 01. 2019, 14:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#745

Příspěvek od Cztwerec »

Kluci co blbnete? U mě vždy vítězilo dát si přes hubu osobně, ale tohle je už úplně mimo téma :D vždyť máme každej vybavení za pár desítek tisíc a možná někdo i milionů, takže se pohybujeme v amatérských podmínkách a tak to je, bylo a bude, takže proč ty dohady? To už vážně všem jeblo? Ono nestačí, že se jako hovada chovaj lidi mezi sebou? Budeme se tady chovat stejně? Vyhraje ten kdo má větší ego a rozlišení? Máte ještě rádi astronomii?

Ať už je jasno, prosím, ať už je jasno :lol: !!! aspoň, že dnes to Slunce na chvilku u mě vyšlo.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: HorseHead Flame Nebula

#746

Příspěvek od MilAN »

No , tak proč nejsou ty mlhoviny na 4s expozicích z města ale jsou na 300s snímku z Austrálie a nad tím jásat mi přijde, že si z nás už tady někdo dělá pr..l.
A nemůže se nikdo divit těm připomínkám ke snímku. Jsme na fóru, pokud někoho uráží otázky a připomínky, tak ale nemusí každého urážet.A to urážení tu je jen jednostranné.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: HorseHead Flame Nebula

#747

Příspěvek od kolec »

To Cztwerec

Nehnevaj sa na mna. O kom to hovoris ze sa sprava ako hovado? Koho urazam !? Ja sa iba pytam Ricka. A pytam sa preto lebo jeho tvrdenia su v rozpore s mojimi nedokanalými skusenostami a vedomostami. To sa tu odkedy povazuje za urazku a zhovadile spravanie? To sa mozme pytat iba MMs , lebo ten vzdy slusne a ochotne odpovie? Alebo existuje zoznam koho sa pytat nemozme? Je v nom zaradný i Rick? A kde sa ten zoznam nachadza, aby sme predchadzali podla teba zhovadilemu spravaniu?





Kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#748

Příspěvek od Cztwerec »

Ne, to je oboustranné, omílá se to tu pořád dokola. Připomínky ke snímku chápu, ale to, že se to tady spamuje ikdyž je to všem ostatním doufám z podstaty problému jasné, fakt nechápu. A také, že se zřejmě nedokážete smířit s tím, jak to chápe Roman a s tím, že to tak chce dělat. Každý máte svoji pravdu. Nemůžete se prosím trochu povznést nad to nedorozumění?

Mě do toho prosím netahejte, jen mě ukažte, že nemusím každou chvíli číst, jak jeden poučuje druhého. To mě už opravdu přijde jako zhovadilé jednání... a omlouvat se za tento svůj výrok rozhodně nebudu, protože to bylo myšlené obecně jako stav který takhle vnímám, nebylo to osobně! Až si tady ty své, zřejmě osobní spory, které trvají už delší dobu vyřešíte, tak to bude možná o něco lehčí debata. A ta je v tomhle případě nutná.

Mohu si nějak zablokovat příspěvky tohoto vlákna? Jednoduše mě to už nebaví... Jednak nejsem žádný cenzor, jednak mám právo názoru. Pokud Vám tohle přijde jako nezaujatá debata, tak pokračujte beze mě a vůbec už mě necitujte.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: HorseHead Flame Nebula

#749

Příspěvek od Roman (Rick) »

Cztwerec, som rád, že to píšeš aj ty. Prekvapivo, ani mňa tie večné komentáre nebavia. Zaujímavé, že sa s tými mojim snímkami zakaždým nevie zmieriť len istá skupina ľudí. Je to len obyčajná závisť a arogancia a tiež by som bol radšej, keby sa tu tieto veci neobjavovali (a ja sa pokúsim nereagovať na tie provokácie).
Naposledy upravil(a) Roman (Rick) dne 28. 01. 2019, 17:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: HorseHead Flame Nebula

#750

Příspěvek od MilAN »

Opravdu si myslíš, že ti někdo závidí tvoje názory ? Nebo něco jiného ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět