Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#31

Příspěvek od MMys »

Bíbane, teď je to parádní, výstavní kousek ;)

Já to vždycky večír dodělám, a pak to vystavím až druhý den ráno, nebo odpoledne.
Párkrát jsem to tak ze spěchu a nadšení z výsledku neudělal, v domnění, že je to OK, a ráno jsem se divil. Nevím proč, ale on si mozek na tu přílišnou saturaci při zpracování nějak zvykne, a nepřipadá to v ten okamžik tak přehnané. Až do okamžiku, kdy to předčasně vypustíš mezi lidi. Chce to prostě pauzu od monitoru.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
altoz
Příspěvky: 537
Registrován: 24. 02. 2008, 20:27
Bydliště: Ruda
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#32

Příspěvek od altoz »

Libore, tohle nemá chybu :-)
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ZWO ASI 1600 MM-C, Canon EOS600Dmod., Lacerta MGEN, triedr Helios 7x50
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#33

Příspěvek od kolec »

To Milan

Ja fakt sa snazim , ale nedokazem rozoznat spracovanie v PIXI a PS. tym nechcem povedat , ze take neexistuje.
Ak nieco take existuje , bolo by dobre to nejako vydefinovat . Napr. Modrejsia modra- charakteristicka pre pixi.
Gulatejsie hviezdy - chahrakteristickejsie pre PS. Viac presaturovane -atd

Pripustam, ze existuje charkteristicke spracovanie - napriklad "konihlavovske" , " bipovske", "MMS" , "novotneho " behmovske" atd
(aspravedlnujem sa ak som skomolil meno a nejaky smer nepomenoval)

Chapem i nechut nektorych ludi k PIXI (je to komplikovane, zlozite, narocnejsie na cas, peniaze , techniku) , ale treba si uvedomit, ze spracovanie obrazu je cista matemamatika a vyvoj matematickych metod spracovania obrazu sa za desatrocia existencie PS posunul o obrovsky kus vpred. Skostanenost PS smerom do buducnosti nie je v jeho neschopnosti aplikovat nove postupy , ale vo zvolenom formate obrazu, ktory na modernejsie matematicke operacie nie je vobec vhodny .



Kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#34

Příspěvek od MilAN »

kolec píše:To Milan
Ja fakt sa snazim , ale nedokazem rozoznat spracovanie v PIXI a PS. tym nechcem povedat , ze take neexistuje.
PI, na rozdíl od "běžnějších" programů má hodně možností na úpravy skoro čehokoliv.Což při rozumném využívání specifickým funkcí může hodně snímku pomoci, ale mnohdy už ty úpravy jsou z toho snímku moc vidět a snímek už ztrácí tu autenticitu. Co mám na mysli : zmenšení hvězd, zeslabení jasných hvězd, vytažení barev hvězd,úpravy paprsků hvězd, lokální úpravy v mlhovinách ve více úrovních, odšumování až do úplného potlačení šumu nejen v mlhovině, ale i pozadí., přehnané barevné úrovně.... Mě prostě nějak nesedí, pokud mohu ve výsledném obraze jasně vidět ty zásahy a vidět celou škálu, kterou umožňuje PI, a která se zde aplikuje.
A tohle jsem nějak v tom bíbově snímku viděl . A nakonec, bíba snímek upravil a a teď je to úplně něco jiného - tady už bych si nedovolil napsat cokoliv proti - tady mi ty úpravy přijdou sice jako maximální, ale opodstatněné a ku prospěchu toho snímku.
Takže si myslím, že moje hodnocení toho prvotního snímku zase nebylo tak moc out.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 932
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#35

Příspěvek od pepe30 »

Takýto pohľad na PiXinsight mi príde trošku nekorektný, pretože si treba na druhej strane povedať prečo sa stal PS tak obľúbený (v minulosti) pre spracovanie našich snímkov.Obľúbené operácie ;) selektívna saturácia farieb, pracovanie s vrstvami, selektovanie častí lasom, klonovacie razítko,selekcia a práca s hviezdami cez vrstvy a rôzne externé aplikácie ktoré boli vytvorené špeciálne pre PS (Annies Astro Action) a ďalšie.......
V podstate snímok sa dá perfektne spracovať i v PS, ale i v PiXinsight. ALE PiXinsight bol vytvorený práve pre nás :!: Je to iba nástroj :!: , ja si myslím že je to iba na autorovi. Je veľa snímkov ktoré utrpeli zlým spracovaním i v PS( napríklad i moje prvotiny) :) PiXinsight isto nemôže zato že daný autor nepoužije nástroj správne alebo to preženie v očiach pozorovateľa.
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#36

Příspěvek od kolec »

Milan,

Ja by som to skor nazval osobnym pristupom- mozno vylepsenim , mozno pokazenim. Neverim, ze niekdo chce upravou snimku pokazit.
Nechce sa mi diskutovat a porovnavat jednotlive nastroje , lebo ja viem prehnane farebny ,odsumeny obrazok spravit aj v PS aj PIXI.
Skor je na polemiku , co je to prehnany. Jednym z porostriedkov (i ja sa ho snazim pouzivat - popisal ho Martin) je neuverejnenie snimky hned po dokonceni. Zrejme clovek je v nejakom oblbnuti, euforii z vlastneho diela a ma deformovane videnie. Rano to vidi triezvejsie.
Ale potom by si uz mal - ak ma svoju predstavu , styl , rukopis(farebnosti , odsumenia atd) trvat na svojom. Korigovat iba nejake hrube technicke chyby. Ak budeme rychlo podliehat kritike, budeme vsetci davat rovnake obrazky a to si mozme vylosovat na kazdy mesiac jedneho clena AF ktory uverejni zastupcu vsetkych fotiek a ostatni budeme iba pozerat a stotoznovat . Kdo sa nestotoni , tak ho oznacime napr (presaturovac, odsumovac, zmensovac, difrakcny kriziak)

Palo
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#37

Příspěvek od MilAN »

pepe30 píše:Takýto pohľad na PiXinsight mi príde trošku nekorektný, .
Promiň, ale nikde jsem nevyjádřil svůj názor na PI, takže nevím, kde lze shledat to, že je nekorektní :)
Prostě, sebedokonalejší nástroj lze použít ne úplně vhodným způsobem .
Moje jediná věta k bíbově snímku byla :
Osobně mi víc sedí zpracování Konihlava zpřed 2 roky ( nějak tady je moc cítit zpracování PI).
(a na své poměry jsem se vyjádřil velmi korektně, protože jsem tím myslel to, že to trochu s možnostmi PI až přehnal )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#38

Příspěvek od kolec »

Milan , mam niekedy pocit , ze zijeme v stereotypoch , ktore nas obmedzuju, ale horsie je ze sa este tym vychvalujeme a hanime vsetko co je ine.
Uvediem priklad:(schvalne si beriem priklad niekoho ineho - podobne by som mohol rozobrat tvrdenie viacerych ohladne PIXI) tak ako oni moje.

Mám pocit, že Pixi nabízí spoustu "předvařenejch" instantních funkcí na to či ono .....
Je to sice pro člověka, kterej nemá dlouhodobou praxi s Pí.ou (Photoshopem), docela pohodlná a jistá cesta k cíli,
ale ochuzuje to o možnost "čistý" práce, která je sice o mnoho náročnější na pochopení a vyžaduje promejšlet "více tahů dopředu",
než servírovat oné Pixipolotovary.
A ony ty předvařený knedlíky většinou nikdy nebudou tak chutný jako když je děláme "od pí(č)(k)y" ..... :D
Pokud bych byl někdy nucen Pixi používat, tak prakticky jen na kalibrace a gradienty .... zbytek bych nechal na Pí .e ..... 8-)
LKamarad


Urcite viete kdo to pisal, nechcel by ho urazit, ale je to ak niekdo napise:

"Mam pocit " (cize neviem isto iba si myslim, lebo nepoznam, nerozumiem,neviem)
"dlouhodobou praxi s PS " - uz je k nemu prikovany a nema chut sa ucit nieco narocnejsie
ochuzuje to o možnost "čistý" práce, která je sice o mnoho náročnější na pochopení a vyžaduje promejšlet "více tahů dopředu"z nepoznania prameni istota narocnosti a dokonalosti, sebaukajanie vo vlasnej dokonalosti

Uvedomeje si pisatel, svoju dokonalost, alebo to pise z hlbokeho presvedcenia? Ak to pise z hlbokeho presvedcenia, tak nas historia uci, ze tam cesta konci. Nastava stereotyp, rutina , koniec

kolec

P.S. L kamaradovi sa ospravedlnujem , za samozrejme hlupu , nemiestnu a blbu kritiku, ale nie je cielom osobna kritika iba ukazka stereotypov vo vztahu k PIXI.
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#39

Příspěvek od Pavebo »

Libore, s kloboukem dole gratuluju k parádní fotce! Tož, at´ ti tvoje aktuální sestava přináší další radosti.

Ahoj

Pavel
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#40

Příspěvek od Fugas »

Bíbo, fakt hezký snímek plný toho, co nikdy neumím a nebudu umět "vytáhnou" !!!

Kluci, víte co je docela sranda ? Že mám pocit, že to v PI nedělal, protože má prošlápnutou cestu v PS...

Dušan
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#41

Příspěvek od Cztwerec »

Já za sebe mohu říct, že jsem rád, že Bíba potlačil ty svoje umělohmotné difrakční kříže. Před lety jsem ho odhalil a ani se k tomu nepřiznal :D Protože to neumím, umět nechci a ani nebudu :D Pěkná fotka.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#42

Příspěvek od Bíba75 »

Ještě jednou děkuji za kladné komentáře. Jsem moc rád že se snímek líbí a že trochu rozčeřil hladinu poklidného fóra. Jenom abych vše uvedl na pravou míru .Kalibrace byla provedena v Pixi. Jelikož mám pod kůží zarytý ps tak veškeré další úpravy jsou v tomto grafickém editoru.
PS. Mějte krásné vánoce a mnoho astronomických zážitků v novém roce 2018.
Bíba.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#43

Příspěvek od LKamarad »

"Jenom abych vše uvedl na pravou míru .Kalibrace byla provedena v Pixi. Jelikož mám pod kůží zarytý ps tak veškeré další úpravy jsou v tomto grafickém editoru." ........

Juj chuj muy ....
Já to z toho snímku "cejtil" na dálku :lol:
Možná s tím dost lidí seru, ale kdo dobře umí v Photoshopu, tomu Pixi prefabrikáty (předprogramované globální úpravy) příliš nepomohou .... :P
Uživatelský avatar
DeiL
Příspěvky: 154
Registrován: 15. 08. 2003, 00:38
Bydliště: Rokytá
Věk: 51

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#44

Příspěvek od DeiL »

Jdu s kůží na trh :-) Pokusil jsem se fotit tento krásný objekt. Prosím o zhodnocení. Foceno ASI 2600MC Pro, TS-Optics Doublet SD-Apo 102 mm, redukce 0,79x,16 hodin, složeno a upraveno v PI. Obrázek
SkyWatcher 150/600 Quattro 150P , EQ6-R. SkyWatcher BKP 130 DS, EQ6-R
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1751
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Cohen 129 LBN 552 LDN 1228 - Dance of the Demons

#45

Příspěvek od nou »

Veľmi pekná fotografia. Decentné spracovanie. Aj keď osobne by som to prezentoval na ležato.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Odpovědět