Galaxie v Panně

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24311
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Galaxie v Panně

#1

Příspěvek od MilAN »

Snímek galaxie NGC 4216 s množstvím okolních menších galaxií.
Obrázek a info na klik



lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Galaxie v Panně

#2

Příspěvek od Roman (Rick) »

Je to fakt zaujímavá, netradičná oblasť. A to, že je v BW verzii tomu u mňa ešte aj pridáva. Som zvedavý na ďalšie tvoje úlovky ;).
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

Galaxie v Panně

#3

Příspěvek od mich1 »

Presne tak, nadherna oblast a pekny snimek.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

Galaxie v Panně

#4

Příspěvek od Oko1 »

V rámci testování Astrotracu před brzkou pracovní cestou na druhý konec světa jsem zkusil včera večer nasnímat kupu galaxií v Panně. Zpracování - moje tradiční, s rezervami:-) Ale docela mě překvapilo, kolik se tam té drobotiny objevilo a jak pěkně jsou prokreslené spirální galaxie ve skupině. Doufám že se k této kupě ještě v budoucnu vrátím s delším ohniskem, protože je tam pár objektů, které bych určitě chtěl vidět ve větším detailu (NGC 4302 a společnice atd.:-))

Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Galaxie v Panně

#5

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj na foru ;)
Koncem března přálo počasí ,a tak jsem nelenil a zkusil tuto oblast.
No a jak to dopadlo posuďte :)



Newton 200/800 f/4
Canon 40Da
55x8min iso 800 bez filtru
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Galaxie v Panně

#6

Příspěvek od MaG »

Nádhera. Jedna z tvého zlatého fondu. Líbila se mi už na snímcích okolí M99 co mám z Messiérova maratónu z loňska, ale tys prostě pro mě objevil, že je to poklad.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Galaxie v Panně

#7

Příspěvek od pavelseb »

Bíba75: Je to moc pěkný snímek s mnoha malými galaxiemi, ale nejsou ty galaxie trochu utopený v modré? Ale možná je to tak správně,...
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Galaxie v Panně

#8

Příspěvek od Fugas »

Bíba75: Moc krásný snímek i s náznakem slapových proudů. Možná bych malinko zmenšil ty kříže u hvězd, ale to je věc vkusu. Jinak ti zavidím jak oblohu, tak pevnou pozorovatelnu. Obojí je na tvých snímcích znát  :-)
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 590
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

Galaxie v Panně

#9

Příspěvek od GaP »

To by člověk neřekl co je tam jasných a barevných hvězd :D.
Přesto, že to vypadá uměle, je to kouzelné a dech beroucí.
Pro jistotu ještě napíši, že se mi to opravdu líbí ;).
Pavel.
http://gaugg.astronomy.cz
Montáže: EQ6 SS, EQ5.   Foto: EOS 300D ATC-CL1.
Objektivy: 50mm f/1,8 a 200mm f/2,8.   Dalekohledy: N 200/1000mm, R 80/600mm.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Galaxie v Panně

#10

Příspěvek od FunTomas »

Biba: Pekné galaxie, u mňa dobré farebné vyváženie...
Tu chvála ale končí a mám otázky (nie kritiku)...
Prečo je to pozadie tak tmavé? Ja mám takéto pozadie obrázkov, keď otvorím surový nespracovaný RAW. Ak ho zdvihneš na dvojnásobok, bude ti jasné prečo sa pýtam (hoci mylsím, že ty o tom vieš). Nad centrálnou galaxiou máš zachytenú peknú slučku. Stačí zosvetlenie tak, aby pozadie stúplo na dvojnásobok a bude ju vidieť. Že sa ti prejavia iné neduhy na pozadí si nevšímaj. Tie určite dokážeš opraviť. Tá fotka je potom úplne bombastická a verím, že tu čoskoro nájde nasledovníkov.... ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

Galaxie v Panně

#11

Příspěvek od mich1 »

Biba: paradni snimek, to ze to neni vic roztahly docela chapu, ony pak ty barevny galaxie zacnou jit tak trochu do vyblita a prestavavaji tak pekne barevne a kdyz se vice roztahne spodek tak to ztrati takovy ten soft look, co teda nechapu jak dokazes dosahnout toho pozadi, kamkoli sem kliknul vsude rgb 20,20,20. Tomu rikam efektivni processing :)

FunTomas: nechces uz si nejak normalne nastavit monitor >?:) Ja tam ty detaily o kterych pises docela v pohode vidim. Videt jen cernou pri hodnotach rgb od 0 do 30 je spatne, je to vice nez desetina toho co ti monitor zobrazi a mel by si byt schopen v tom rozlisit celkem dost.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Galaxie v Panně

#12

Příspěvek od Cztwerec »

Mohu mít také otázku? Viděl jsem nějakou vychytávku v nějakém programu - možná plug - in, kde se určují poloměry a celkové vzhledy difrakčních paprsků, křížů, nepoužíváš to? Mě to tam prostě přijde použité a působí to na mě až "moc čistě" spolu s hvězdami a galaxiemi, nemyslím vyhlazené.

Ale neber to také jako kritiku, jen mě to zajímá, protože já DSO ani nefotím.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Galaxie v Panně

#13

Příspěvek od FunTomas »

Mich1: Musím si vystačiť s týmito dvomi monitormi, čo mám. Žiaden super grafický zázrak to nie je, no už sú nastavené tak, že prešli spomínaným testom. Pred časom mi tu bol poslaný na nastavenie monitora. Pre istotu som obehol asi 5 displejov u kolegov a jeden u nášho grafika. Ten ho má okalibrovaný sondou. Žiaľ u všetkých je výsledok rovnaký. Ten oblúk tam nie je vidieť, slabo viditeľná je len jeho ľavá doľná časť. Niečo na spôsob protisvitu. Niekomu bije do očí, niekomu nie.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Galaxie v Panně

#14

Příspěvek od -karneades- »

perfekne ciste, dobre vyvazene-i kdyz moc studene-jde to do modra, perfektne ostre, perfekne zkolimovany NWT, kdyz vemu techniku, kterou to Libore fotis, tak ti zavidim jak sfine, tohle ten obrazek je naprosto perfektni, skoro bezchybny-az na temnejsi pozadi, ovsem kdyz vytahnu na plno jas na svem monitoru, tak je to naprosto uzasny pohled, timhle musis zakonite nasrat a uzemnit vsechny nas fotice, co pouzivame chlazene kamery a optiku za desitky tisic!
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 590
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

Galaxie v Panně

#15

Příspěvek od GaP »

Ten oblúk tam nie je vidieť, slabo viditeľná je len jeho ľavá doľná časť. Niečo na spôsob protisvitu. Niekomu bije do očí, niekomu nie.
Každý asi chápe, jen jde možná o to, že Libor se snaží dělat krásné snímky a ne snímky s různými téměř nezachytitelnými detaily, které bohužel nemají již takový půvab. Jinými slovy, když to vytáhne, tak ta fotka nebude tak hezká, možná ani z poloviny a to vše jen kvůli pár fotonům. A věnovat tomu odpovídající čas, pro někoho kdo dělá hezkou a ne věděckou astrofotografii ZRCADLOVKOU nemá smysl.
Myšlenky mu nečtu, ale takhle to vnímám já ;).
Pavel.
http://gaugg.astronomy.cz
Montáže: EQ6 SS, EQ5.   Foto: EOS 300D ATC-CL1.
Objektivy: 50mm f/1,8 a 200mm f/2,8.   Dalekohledy: N 200/1000mm, R 80/600mm.
Odpovědět