Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepe30
Příspěvky: 931
Registrován: 30. 03. 2009, 15:18

Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#91

Příspěvek od pepe30 »

Ahoj,vidím že Ed80 boduje i v tvojom podaní. Moc pekné ako vždy.
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#92

Příspěvek od Bíba75 »

Díky za kladné reakce na snímek.
Fotím s tím co mám, a pokouším se co nejlépe,ale jak mi jeden můj dobrý kamarád zcela upřímě řekl." ujíždí ti vlak Bíbo" tak mě tak napadlo jak píše Libz že kurník slouží dobře,tak asi do kurníku nastěhuju opravdu asi ty slepice.Slepice snášejí vajíčka,vajíčka budu prodávat až mi snesou na CCD tak tam, zase nastěhuju dalekohled. ;D
Ještě jednou díky za ohlasy.
Bíba ;)
Bíba.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#93

Příspěvek od Libcz »

Slípky nebrat, ti sezobou čočky Jestli ti se 40D ujíždí vlak, tak nechci ani vědět, kde ten vlak mám já s 350D. Asi někde daleko. Nebo hluboko
Pro mě jsou takové snímky dobré i v tom, že vidím, co jde v našich podmínkách spáchat s ED80 a DSLR (pač mám stejné vybavení, tak je to inspirace)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2227
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#94

Příspěvek od juh »

Kym sa mi podari "skulturnit" EQ6, tak raz zacas vytiahnem aspon SW Star Adventurer s nasadenou zrkadlovkou. Len tak pre radost som si fotil suhvezdie Byka a po hodine expozicii mi z neho vyslo toto:
Suhvezdie Byk
SW Star Adventurer + Nikon D700 s nasadenym Nikkor AF-S 50mm f/1,4G, 30x2min, f/4, ISO 800. Spracovane v DSS + APS, zmensene na 1/4.
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 396
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#95

Příspěvek od Evzen »

Pěkný vánoční čas všem!
Listopadovo-prosincový pokus o tuto pěknou, ale docela náročnou oblast. Deset hodin na nevalné obloze není příliš. Aspoň část expozic kolem kulminace objektu dost pomohla odstupu S/N.
Obrázek

Zdravím,
Evžen
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#96

Příspěvek od Konihlav »

Ahoj "Brunďo" :-) Evzenku, rad bych rekl "parada", ale bohuzel to mas nejak moc vyzehleny a odsumovany :-/ a proste to neni ono. Ale nic si z toho nedelej, ja ted "bleju" ze vseho co aktualne se snazim zpracovat (delam post processing NGC7023 a to okoli je teda bida, mam 7.5 hodin a je tam sumu jako prase :-( takze jsu zklamane).
Mimochodem, ze nevis jaky objekt jsem 2.12. fotil v CR na Sumave? presne na stred zorneho pole jsem nakomponoval IC359 :-) a mam uplne stejnou kompozici jako ty, jen mirne orotovanou a nemam tam tu velmi jasnou hvezdu dole. Navic jsem u sebe "zmastil" kompozici o cca 100 pixelu a tak se bojim, ze to nebude vypadat dobre ci budu muset 100 dalsich od toho vdBcka vlevo oriznout...
toz preji at se Ti dobre dari!!!
P.S.: atik 460 je sice spickova kamerka, ale jeji nejvetsi sila je v narrow band prostoru, pro LRGB je na skodu ten maly pixelik (fotonovej sum je svina a nejde ho zabit jinak nez tunou desitek hodin expozic, nebo fotit svetelnejsim objektivem, coz v pripade Tveho F/3.5 jaksi uz stejne nepripada v uvahu)...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#97

Příspěvek od Konihlav »

kdybys mel zajem zkusim zkalibrovat (to je nejvetsi vojeb na celym astrofotu) ty svoje Light (mam jenom Lko asi 4 hodiny, ted nevim presne) tohoto sameho zorneho pole a mohl bys tu svoji fotku zkusit nejak povylepsit, kdybys mel zajem, napis... budu mit pristi tyden Urlaub, tak bude cas dostat se na Internet vice nez 5 min za den.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#98

Příspěvek od Dansemacabre »

Chtěl jsem si jen rychle širokoúhle vyfotit Plejády a Hyády a ani nevěděl, že tam ty temné mlhoviny jsou, a pak jsem se doma divil, co se to na fotce objevilo. Zpětně lituju, že jsem tomu nevěnoval o hodinu snímání víc. Je to poprvé, co jsem se pokoušel tahat ze snímku prachové mlhoviny, takže výsledek tomu asi odpovídá.15x4min, 50mm zastíněno na f/4
plejady_hyad_small.jpg
plejady_hyad_small.jpg (665.64 KiB) Zobrazeno 3709 x
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#99

Příspěvek od Konihlav »

tak jsem to po 2 letech zpracoval. Loni jsem nenafotil nic (nula dat tohoto objektu), takze jsem to nevylepsil :-( mam tam tudiz priserne moc sumu - on ten objekt je kua nejaky slaby nebo co :-) (jeste horsi ducharina nez-li vdb14/15).
Zde vysledek meho blbnuti, no neda se nic delat, sum tam proste je (navic jsem nepouzil zadny odsumovaci algoritmus, krome 0.5pix gaussian blur v PS3 :D), protoze 1. stary dobry neatimage mi na win10 nechodi a 2. v tom kurvainsight s tema vlackamadenoise neumim delat a nechci (nemam cas) se to ucit. Navic mi prijde jakykoli odsumovani vzdy kontraproduktivni, ja chci videt objekt :D a holt jsem to zmensil na 50% a i tak je to bida bidouci...
nicmene alespon mozna pro nekoho inspirace:
Obrázek
DURAZNE upozornuji, kdo to chcete fotit, tak fakt 30 hodin a vice dat, nejmin, ja mam pouhych 9, na rozumne kvalitni obloze pres F/3.6 a na full frame... a stejne to nestaci!
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#100

Příspěvek od MMys »

Pěkný, i přes ten krátkej čas. Nedalo mi to, a stejně jsem ti to decentně přežehlil. Podle mě se to dá a je to lepší (když se to nepřežene). Máš to v e-mailu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#101

Příspěvek od Fugas »

Konihlav píše:tak jsem to po 2 letech zpracoval.....
Ty chlape jeden, máš to pěkný a koukatelný !!!! Docela by mě zajímala ta "vyžehlenější" verze od Martina.... :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#102

Příspěvek od Konihlav »

MMys: diky!

Fugas: no diky MMysovi jsem to lehce odsumnel, min nez Martin, tj. stale tam sum je videt, ale je to fakt o poznani lepsi, kdyz se povede trochu na to necim odsumovacim hrabnout, nez-li nic... :D ted uz jsem docela i spokojen... jen skoda, ze tech dat nebylo proste vic... ja se nad 10 hodin na snimek tezce dostavam, s tou svoji mobilni sestavou.
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 550
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#103

Příspěvek od kolec »

Pekné. Vidim , ze sa vraciaš k starším dátam.
Toto su veci na ktoré sa chystám , ale neviem či to niekedy dám , lebo stále sa mi horší pozadie.

kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 396
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#104

Příspěvek od Evzen »

Tak jsem se znova "odvážil" ještě víc zeširoka:
Obrázek

Celkem se mi podařilo nasbírat asi 30 hodin (říjen se fakt povedl). L-ko kolem VdB27 jsem ještě trochu vylepšil daty z 2016 - asi 10 hodin.
E.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Temné mlhoviny mezi Perseem a Býkem

#105

Příspěvek od MilAN »

Evžene, to je parádní snímek !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět