Slunce

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Roman (Rick)

Re: Slunce

Příspěvek #421 od Roman (Rick) » 15. 10. 2017, 07:36

Cztwerec: áno, niekedy dokonca aj ja dám prednosť čiernobielemu snímku oproti farebnému. Hlavne pri fotení krajinky (najmä v IR), kde viac vynikne "hľlbka", prípadne pri street fotografii, kde potom viac vynikna "atmosféra", či "nálada" snímku (LKamarad by to vedel vysvetliť oveľa fundovanejšie :)). Platí to aj pri astronomických snímkoch = napr. pri snímkoch v H alfe som tiež ponechával B&W verziu, aj preto, lebo tam vždy bolo podstatne viac detailov oproti nejakej HaRGB, či dokonca aj HST/HSO verzii.

Čiernobiela má aj pre mňa poväčšinou niečo do seba, ale už sa s tým prosím zmierte, že je to môj snímok a môžem si ho upraviť, ako sa mne páči, nehľadiac na to, či sa vám viac páči (alebo dáva viac zmysel) čiernobiela verzia, alebo nie. V zahraničí nemajú problém s kolorovanými snímkami a nemyslím si, že ani tu by okolo toho malo byť toľko diskusie (veď aj H alfu Slnka taktiež kolorujem do falošných farieb a tam je to v poriadku). Tak prosím rešpektujte moju voľbu. Veď ja občas aj tú čiernobielu verziu pošlem ;).

Cztwerec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #422 od Cztwerec » 15. 10. 2017, 20:53

Debata měla určitě své opodstatnění a přínos. A jsem rád, že se to také probralo. Ať si sem pro mě za mě dává každý jakou barvu uzná za vhodnou, ale bylo by možná dobré aby se tu už neobjevovali snímky v Halpha, když už mají své vlákno, to považuji za problém, ikdyž jsem vlákno nazval Slunce, nelíbilo se mi tehdá, že se snímky v bílém světle objevovali v pozorování... konečně AF tvoříme i my, čtenáři :)

Jastrab
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #423 od Jastrab » 11. 02. 2018, 14:42

Po niekoľkých mesiacoch krajiniek a škaredého počasia pridávam na fóre nejakú fotku :D Na fotke je skupina slnečných škvŕn AR2699, fotené 11.2.2018 s C9.25 a ASI224MC. Spracované v AS!3, ImPPG a PS CC.

Obrázek
Celestron C9.25 XLT, HEQ-5 Pro GoTo, ASI224MC, Canon 6D nemod., Triopo ME-3228X8C + Genesis Base BH-40 Green

Planetárna, krajinkárska a solárna astrofotografia

Cztwerec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #424 od Cztwerec » 13. 02. 2018, 11:14

Zkoušel jsem ten region 2699, respektive tu spodní část disku, teď (11:00 SEČ) fotografovat alespoň dokumentačně, za chvíli musím do práce, takže se vyjasňuje :D

Obrázek

Achromát Omegon 90/500, ASI 224 MC, stativ, cca. 1000 snímků.

Mohu říct, že vizuálně to bylo hezké spíš při zvětšení 85x, kdy byla vidět při klidných okamžicích výraznější granulace a rozdílné jasy ve skvrnách...

Zpět na “Snímky”