Výprodej všehomožného - PRODÁNO

Uživatelský avatar
rob.kr
Příspěvky: 1598
Registrován: 13. 06. 2008, 01:35
Bydliště: Brno

Re: Výprodej všehomožného

#16

Příspěvek od rob.kr »

Panove (a damy?), ja si nejsem uplne jisty, zda ocekavani, ze kazdy z nas kouka na email a mistni sz nekolikrat denne, neni liche. Vzal jsem telefon, zeptal se, co z nabizeneho je k dispozici a neni zamluveno, domluvil se a nebyl zadny problem. I tak si myslim, ze to zamluvene bude za chvili k dispozici. Mam z posledni doby zkusenost, a ruzmik mi to potvrdil, ze kdyz ma nekdo o neco zajem, zacne delat mrtveho brouka, nekomunikuje a pak cloveku div nevynada, ze do pul hodiny nenapsal a potreti nepotvrdil, ze mu to proda a je tedy prece jasne, ze uz nema zajem, coz se deje treba po tydennim cekani na odpoved. Je potom velmi slozite drzet poradi zajemcu, kdyz jsou tak netrpelivi, to by clovek neprodal nikdy nic. Navic je tu nekolik moznych forem komunikace, nekdo se domaha uprednostneni protoze napsal prvni do vlakna, nekdo protoze napsal prvni email ci sz. O tom, kdo se ozval prvni ma prehled ale jen ten, kdo prodava, nelze se odvolavat na ten ci onen zpusob komunikace.
Mel bych jednu radu, ktera mi vzdy usnadnila jakykoli nakup. Pouzijte ten nejosobnejsi zpusob z nabizenych moznosti (zde telefon), zeptejte se na podrobnosti, mate-li vazny zajem, dejte to najevo, chcete-li se jen informativne zeptat taktez. Chapu, ze je pred Vanoci a spousta z nas chce mit nakoupene vybaveni nejlepe hned, ale jsou i taci z nas, kteri se na email zvladnou podivat jednou za tyden nebo napr. zajit na postu jednou za dva tydny, s tim je nutno pocitat.
Howg
refraktor Meade, dobson Drbohlav
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 729
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: Výprodej všehomožného

#17

Příspěvek od Ondra_z_hor »

Vážený pane,

je rozdíl mezi situacemi, které popisuješ a mezi tím co se stalo. Jak jsem již jednou psal, s prodejcem jsem komunikoval od první chvíle. On sám se mnou komunikoval ve smyslu, že jsem hlavní zájemce na koupi, ať už jich má ve frontě kolik chce.

To že najednou komunikovat přestal a když jsem mu zavolal, do telefonu koktal, že už se na to jede podívat někdo jiný a že se mi omlouvá - je jen jeho vizitka a to jak si prodává své hračky je jen jeho věc.

Tvá obhajoba postrádá smyslu, protože píše o naprosto jiných situacích.

Takže to jak se chová člověk v komunitě je jeho věc a já jsem chtěl svoji zkušenost předat dál, aby si lidé třeba nedělali plané naděje na nové hračky na vánoce :)

Takže HOWG ;)
Uživatelský avatar
pedrosanchez
Příspěvky: 602
Registrován: 01. 04. 2017, 12:00
Věk: 43

Re: Výprodej všehomožného

#18

Příspěvek od pedrosanchez »

No, doufám, že se prodejce trochu rozmluví, taky čekám pár dní na odpověď a nevím, jestli mám či nemám zboží, ale zase nechci nikoho uhánět. :)
SW 203/1000, EQ6-R synscan goto, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II, ZWO ASI 224 MC
Zamčeno