SUCHOMASTY II

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

SUCHOMASTY II

#1

Příspěvek od vla »

Zdá se, že letošní zimu zůstane přístupné celkom zajímavé stanoviště blízko Suchomast, prakticky přes kopec oproti původnímu. Je tam jednak od jara trvale otevřená závora a lze ji i bez problémů objet. Je to místo, kde vzniklo divoké parkoviště, neb v blízkém lomu je skvělé koupání. Ze strany provozu lomu je místo tolerováno, včetně koupání po 15. hod, kdy tam není vykonávána žádná pracovní činnost, dále SO+NE a dále celé prázdniny, citace z rozhovoru se zástupcem lomu: " a o prázdninách je lom přístupný každý den, protože ho neuhlídáme". Osobně tomu říkám masová demokracie. Přikládám ještě souřadnice 49.9046728N, 14.0920292E a fotku pro případné zájemce:
mapy.png
mapy.png (1.24 MiB) Zobrazeno 3354 x
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: SUCHOMASTY II

#2

Příspěvek od vla »

Tak jsem to včera poprvé vyzkoušel. Celkem slušné místo, zatím volný příjezd, světelné rušení severozápad Beroun. Světla ani auta neruší, nejsou vidět. Jen včera se dost courala oblačnost, tak jsem vydržel jen do 22 hod. Trošku jsem čekal omezení výhledu od vzdáleného lesíka na jihu, ale s rezervou se nepotvrdilo, i Mars byl dostatečně vysoko nad lesem.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
FrantaB
Příspěvky: 272
Registrován: 23. 12. 2014, 20:00

Re: SUCHOMASTY II

#3

Příspěvek od FrantaB »

Zkoušel jsem tohle místo loni a letos na jaře. Je krytější před větrem a úplně kryté od světel projíždějících aut. Nicméně pokud bylo slunečno, nebo je to v období kdy se ochlazuje, tak nad lomem i lesíkem nad ním je komín teplého vzduchu přímo na jihu. Když jsi tam byl, bylo počasí OK. A taky tam dokáže protahovat mokřejší vzduch než nahoře na původním místě. Je to fajn místo, ale původní má asi univerzálnější použitelnost-rozhodně pro nás vizuálisty.
SW Mak 127/1500; EQ-Mon 2 s lehkou úpravou mechaniky a pohony; Meopta 7x50; Hensoldt-Wetzlar 8x24 někdy z r. 1916
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: SUCHOMASTY II

#4

Příspěvek od vla »

To mě nenapadlo, v létě budou skály na jih hezky rozpálený, takže mohou dělat problém, nicméně lze se realizovat i pár set metrů směrem k silnici, což už je dost mimo lom. Pokud by to v zimě bylo OK stačí. Původní stanoviště v létě celkem chrání křoví oproti světlům aut, jenže v zimě jaksi listí opadá...., i proto zkouším variantu II, uvidíme co dá zima. Fakticky spoustu lidí zastaví závora na původním stanovišti, pak různě postávají okolo silnice na malých pláccích. I proto zkouším tu II, kde by se tohle třeba jen přes zimní období mohlo odstranit. Místa je na II hodně. K var. 1 mám klíč, omezeně ho vydávám, hlavně pokud se tam objevuje někdo pravidelněji a trošku se poznáme. To samé vlastně Požáry, pokud se někdo objeví nový na foru a hned mi napíše : ahoj, pošli klíč, či povolení, nedostane nic. Nechci nikoho diskriminovat, ale úřad je úřad a vymyslel, že osoba odpovědná za všechny jsem já, takže pokud někdo neznámý takhle stručně požádá nefunguju. Ale každý má možnost se přidat na pár společných pozorování a pokud bude normální má šanci. Někdo po sobě zanechá bordel, počínaje vajgly obaly od sušenek, přijíždí po poli, místo po dané cestě (je to fakt lepší, ale...) atd, tak ten nemá šanci, protože opravdu netoužím po tom, aby nás majitelé či správci všechny vyhnali.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Ondra_z_hor
Příspěvky: 729
Registrován: 30. 07. 2018, 08:57

Re: SUCHOMASTY II

#5

Příspěvek od Ondra_z_hor »

Ahoj,

Na Suchomasty vypadá zítra předpověď docela slibně, jel bych cvaknout kometu nějak později cca kolem půlnoci, vzhledem k měsíci. Pokud se skutečně zlepší počasí. Přidá se někdo?
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: SUCHOMASTY II

#6

Příspěvek od Zbych »

Možná bych podle situace a únavy na chvíli zajel, ale optimismus ohledně oblačnosti ukazuje v podstatě jen mobilní Aladin. Uvidíme.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: SUCHOMASTY II

#7

Příspěvek od vla »

Pánové, děláme si v tom bordel, tato sekce by měla sloužit k oznámení pozorovacích stanovišť, nikoli k domluvám kdo, kdy, kde bude. Zde by měly bát pouze poznatky k danému místu tak, aby je každý rychle našel a věděl jestli tam dojede, či nedojede. V tomto smyslu přidávám cesta je do velmi mírného kopce, nicméně vyježděná na louce a po dešti je povrchem velmi mazlavé blátíčko, takže méně zkušený řidič to asi nedá a je již dostatečně rozježděná, takže tvořit další pruh jízdou po trávě mi přijde dost neohleduplné vzhledem k tomu, že je to louka na "výrobu" trávy. Už teď se tam vejdou místy 3-4 auta vedle sebe, takže je zničena dost velká část. Zkusme se přesunout do sekce setkání.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět