Javorníky - ski areál Kohútka

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#16

Příspěvek od biker.fm »

ok1in píše:
biker.fm píše:Prispevek c. 4 je 3 roky stara informace, proto se ptam jestli nekdo ma neco cerstvejsiho.
Jak prosté, milý Watsone: http://www.hotelportas.cz/kudy.php - příjezd a vjezd tedy funguje dále.
Ale "Ubytovaní hosté mají v letním období povolen příjezd a parkování u hotelu" - tohle bych asi dodržel...
Muj dotaz byl smerovan vseobecne i co se tyce louky, pripadne moznosti prijeti autem az na misto pozorovani (Drobecka nelze nosit, vazi pres 70kg), v jakem stavu je ta repasovana cesta ... At odpovi nekdo kdo tam ted v posledni dobe byl.

ok1in píše:
biker.fm píše:...ale pokud kontaktujete dopředu recepci chaty se zdvořilou žádostí, že chcete přijet pozorovat, nemají žádný problém.
Tohle asi bude ale potřeba ověřit telefonicky...
To psal Samson, ne ja. Mas v tom hokej :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#17

Příspěvek od biker.fm »

Franta62 píše:... ještě před sezónou "bikerů" (Biker promine)
Biker prominul ;-)
Franta62 píše:Ještě pro "biker.fm" : Myslím, že i ta maličkost (UL 330/1650) by v daných podmínkách byla bomba.
Pokud neprivezu Drobecka, budu mit na louce UL 330/1650. Uvazuji ze bych vzal i nejakou sestavu na foceni.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
LiborChovanec
Příspěvky: 99
Registrován: 06. 11. 2016, 03:11
Věk: 57

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#18

Příspěvek od LiborChovanec »

Na jaře hned jak tam sleze sníh tak tam zajedu a dám vědět co a jak, zkusím se domluvit s provozovatelem chaty .Ale bude to asi nárazovka ,udělá se pěkně a jedem. Libor
Sky Watcher dobson goto flex tube 300/1200. Daystar Solar Scout 60, Sky watcher GTI mont, Mak 127/1900,
Hyperion Mark 3 zoom, Baader ortho 10mm,6mm. ,GSO 32mm 2,"Hyperion 10, 25mm.
Bresser Full HD cam .Zwo asi 462 .
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#19

Příspěvek od biker.fm »

to LibotChovanec: Diky. Pocasi nam rekne kdy se nam vlastne chce jet 8-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#20

Příspěvek od Franta62 »

Prozatím nikdo nechtěl nastřelit nějaký termín, tak se o to pokusím. Dle mého názoru bych s březnem ještě moc nepočítal. Nahoře na sjezdovkách by ještě měl být sníh, takže "pojedou" a když pojedou, budou nasvícené. Začátkem dubna jsou Velikonoční svátky (29-30-31-01-02/čtvrtek až pondělí na přelomu března a dubna). Myslím, že je to bez šancí na ubytování a přespání. Navíc je 31.3. Měsíc v úplňku. Nabízí se tedy další dva víkendy po velikonocích (6-7-8.dubna/Měsíc v poslední čtvrti) a následující (13-14-15.dubna/Měsíc je 16.4. v novu). Předpoklad........možná už po lyžařské sezóně, na kolo to možná ještě nebude a turisti moc nepřespávají......mohly by být nějaké volné pokoje/ příjezdová cesta, možná mokrá, ale už doufám bez sněhu. Pro příjezd menšími auty s pouze předním náhonem bude nutno prověřit sjízdnost. Byl jsem varován, že v jednom úseku cca ve 2/3 cesty je údajně dosti prudké stoupání. Cesta je údajně něco jako šotolina na rallye. Při prohlížení fotek na webu, jsem však viděl, že se nahoru dostaly i Fabie a Favority. Fotky však byly z léta, jasno a sucho. Takže, co vy na to ? Budeme držet palce, ať vyjde počasí ?
seminko3
Příspěvky: 822
Registrován: 04. 03. 2010, 22:29
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#21

Příspěvek od seminko3 »

Ahojte všeci.Díky Tomášovi to teď tady můžu sledovat.Dal vědět,takže pokud něco domluvíte udělám vše proto abych vás přijel pozdravit a s těmi novějšími se poznat. ;) Pavel
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#22

Příspěvek od Franta62 »

Takže jestli jsem dobře pochopil, na Portáši už v minulosti někdy nějaké vícenoční setkání a "čumendo" proběhlo ? Pokud ano, ozvěte se bývalí účastníci a trochu zavzpomínejte a přibližte nám tyto akce.
seminko3
Příspěvky: 822
Registrován: 04. 03. 2010, 22:29
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#23

Příspěvek od seminko3 »

Tak ať tě Franto nematu.Na tom místě nevím,já jsem jen trochu zapomenutý člen co se "trochu"odmlčel,ale rád by někde vyrazil za oblohou a za klukama co jsme spolu občas jezdívali.V sekci Minisetkání u Ostravy nebo Frýdek Místek a okolí.Vzpomínám např.na Standu Biker,Bill,Honza OV,Tomáš Grygarčík,Milan 1960,Aquarius,Buby,Olda Řeháček a zbytek co jsem nejmenoval promine. :DČerstvější kluky co se přidávali později už neznám,ale rád poznám.Hvězdy nepřestaly bavit.Pavel
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#24

Příspěvek od Franta62 »

Rozumím. Takže doufám, že nám v příznivém termínu bude nakloněno i počasí. :)
Franta62
Příspěvky: 166
Registrován: 20. 06. 2017, 01:47
Bydliště: Ostrava-Zábřeh
Věk: 62

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#25

Příspěvek od Franta62 »

A pro ty nerozhodné ještě malá mapka světelného znečištění = na severní Moravě jde o nejtmavší oblast oblohy, navíc ve výšce 960m nad mořem (tedy na hřebeni Javorníků) a hlavně nad smogovou pokličkou ostravské kotliny. No, obloha to musí být luxusní, s jarními souhvězdími Panny a Vlasů Bereniky, "bikerovým drobečkem" pr. 450 mm........... :D Tímto zdravím samozřejmě i kolegy ze Slovenska, vždyť budeme vlastně na státní hranici, naše dalekohledy budou od sebe možná jen pár metrů a přesto každý v jiné zemi........ Pro ty, kteří to znají a jezdí na Bumbálku - přidejte ještě cca 300 výškových metrů, čistý vzduch, lepší seeing a 2 noci.......No tedy, pokud to vyjde, už teď se těším. :D
Portáš a Bumbálka (BOTO).jpg
Portáš a Bumbálka (BOTO).jpg (169.49 KiB) Zobrazeno 4958 x
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1675
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#26

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Nějaký pokrok v plánování / zjišťování stavu?
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#27

Příspěvek od biker.fm »

Prozatim se nic nedeje kolem teto akce. Napsal jsem Liborovi Chovancovi o nejaky update informaci. Snad se neco noveho dozvime. Misto vypada dobre, nadmorska vyska lepsi nez Bumbalka, ubytovani, becka, sele na rozni, nejake to dalsi pohosteni, ... A sakra , ja uplne zapomnel ze by se tam jelo kvuli astronomii :-D Takze, ubytovani, vytahovani astrohracek z auta, staveni montazi, trapeni se s ruznymi kabelami, chytani nerva kdyz se nedari zprovoznit pointace, zakopavani o prodluzovacky na 230V, ocekavani nenadale oblacnosti ... rano vycerpanim usinani pri baleni a pomalu se odporoucet na pokoj spat.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 819
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#28

Příspěvek od midars »

Protože dneska jedu tím směrem tak se tam asi stavím kouknout. Ještě jsem tam nebyl. Pro sicher si vezmu i své koukadlo. Co kdyby předpověď na meteoblue a Astro Panel nevyšla.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1675
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#29

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Možná by to chtělo i fotky aktuálního stavu, ať si můžeme aspoň trochu představit tamní terén a jaký by byl výhled do okolí.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 819
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Javorníky - ski areál Kohútka

#30

Příspěvek od midars »

Jsem tu, ale nevím co nafotim v noci.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Odpovědět