Pozorovatelna severni Kokorinsko

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#16

Příspěvek od Vabra »

Honzo,

ono do prosince budeme radi ze to bude trochu rozpohybovane. Az se s klukama sejdeme stanovime si "navstevni rad" a dame jej zde na vedomi...

Nechtel bych tady predjimat jak se dohodneme, ale predpokladam, ze znami dobsonisti budou obecne vitani pro ukraceni chvile nas foticu ;)

Uz jsem psal do nejakych soukromych zprav, z duvodu najmu na mne, placeni elektriny a bezpecnosti pripadne uskladnene techniky (i pocitam s tim, ze nic cennejsiho by tam zustavat nemelo), se budu snazit hlidat pocet klicu v obehu... abych nemusel vypovidat elektromer drive nez nam jej zavedou... ;)

Diky za pochopeni.

Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#17

Příspěvek od alien5 »

Ok v pohode to jen do budoucna to vybaveni a upravy.
Jo nedele spletl jsem to, upravoval jsem zaroven fotky atd.. cusik mam nocni jsem v praci :(
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#18

Příspěvek od Vabra »

Tak mame za sebou prvni osobni setkani na miste ve vetsim poctu (Vabra, Alien5, Prazan, Ogami) i s predstaviteli obce a s klici od naseho budouciho astronomickeho zazemi v pozarni zbrojnici obce Blata.

Zazemi se sklada ze dvou mistnosti 2,5x2,5m "sklad" a 6x2,5m "pracovna/loznice muzstva" se samostatnym vchodem (presne rozmery meril Alien5, ja tady jen odhaduji).

Po dohode usnasenischopne vetsiny jsme se rozhodli nedelat s tim zadne velke tajnosti, stejne se budeme snazit na miste bez dozoru nenechavat nic prehnane cenneho  ;)

Kazdy "klicovy clen" si bude moci privest samozrejme navstevu. V priprave jsou webovky, ktere by meli slouzit jako rezervacni system a navstevni kniha.

Predchozi predstavy nastinene v minulych prispevcich v zasade zustavaji platne a obec s nimi nema problem: Rozvod 220V elektriny na plochu za zbrojnici ke 3 sloupum v husim krku. Sloupy by se zatim nebetonovali ukotveni do zeme se uvidi po provedeni prvniho vykopu...inspiraci muze byt reseni na Mricne kluku z Jilemnice.
Vevnitr bude potreba trochu spravit stuk a podlahu (asi samonivelacni poter a technicke PVC) a oblozit to zevnitr polystyrenem pro omezeni tepelnych ztrat. Strecha budovy je betonova takze v budoucnu by se mozna dalo uvazovat o kopuli na ni, ale to uz prochu predbihame.

Az budeme mit vlastni web tak tohle vlakno malinku utlumime...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#19

Příspěvek od alien5 »

Upresnim rozmery mala mistnost 2.5 x 2 metry a velka 4.5 x 2.5 metru.Denni panorama jsem rozeslal (diky cassimu ) , delam na nocnim panoramatu ok.
cusik all Honza
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#20

Příspěvek od MaG »

Místo vypadá hezky (dík za upřesnění lokality), tohle jsem už dávno tušil jako jedno z lepších míst na Kokořínsku, ale tady bych ho přímo nehledal. Gratuluji k objevu a snad vám vše vyjde k dokonalosti.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#21

Příspěvek od Vabra »

Tak mame klice a podepsanou najemni smlouvu na prvni "zabehovy" rok. V patek jedu na sebe prehlasit elektromer a v sobotu muze vypuknout mensi uklid prave ziskanych prostor.

Cvicne vykopy do 1,5m hloubky potvrdily moznost provizorniho ukotveni sloupku pod montaz bez komplikovaneho a "nevratneho" betonovani... Sestrih jungle uz take zapocal... webove stranky jsou jiz v poloprovozu...

Nevim, zda je to kouzlem me osobnosti, mimoradne vstricnym pristupem zastupitelstva malicke obce, ci jen mimoradne stastna souhra okolnosti, ale slo to o hodne jednoduseji nez jsem cekal.

Snad by podobny model by mohl zafungovat i jinde... nechte se inspirovat. ;)



Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#22

Příspěvek od Vabra »

Tak zdravim zase jednou z Kokorinska.

Prvni EQ-6 sloupek je ulozen do zeme, k nemu natazeno 220 silnych voltu. Zda se ze i pouhe zakopani sloupu do 1,6 m hlubky staci na rozumnou stabilitu montaze. Alespon prvni cvicne snimky za uplnku (nic pro publikaci) ukazuji solidni stabilitu (zatim v bezvetri). Po vyliti sloupu betonem by se to melo jeste vyrazne zlepsit...

Postupne se zabydlujeme take v "zazemi" (prvni dve luzka, provizorni stul a dve zidle).

Dokonce uz nam funguje v poloprovozu i webova stranka na:
blatce.astrophoto.cz
kde jsou nejake obrazky a take par slov o nas a pripadny navstevni rad.

Bohuzel nam vypadl jeden z prazskych clenu zakladatelu (ocekava prvni dite, nejake mensi problemy v praci a nutnost setrit vydaje)...

A protoze si myslime, ze 4-5 clenu je tak akorat na vybalancovani investicnich a provoznich nakladu a na velikost zazemi ci plochy za hvezdarnou pro umisteni astrotechniky, tak se znovu otevira moznost stat se "klicovym" (= platicim clenem s narokem na vlastni klic).

Financne se pocita ze ctvrty klicovy clen prispeje cca 3-4000 Kc jednorazove na prvotni investici a pak se bude podilet cca 400 Kc mesicne na pronajmu a spotrebe elektriny. V pripade pateho clena by vstupni investice i provozni naklady proporcionalne klesly vsem zucastnenym...

Pokud mate nekdo zajem, idealne pokud jste z MB, CL, ME okresu, tezko naleznete lepsi misto pro provozovani astrofoceni. Prosim napiste motivacni email na adresu blatce@astrophoto.cz... ;)
Pavel Vabrousek
ladin
Příspěvky: 954
Registrován: 21. 02. 2008, 15:11
Bydliště: 50.6681028N, 15.0827178E

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#23

Příspěvek od ladin »

Na http://www.skyquality.com/detail?646 jsem přidal měření ze včerejška, plus popis lokality. napište mi případné výhrady k popisu lokality Blatce - upravím to. Máte to tam pěkný :D
Půlmetr (10'') Dobson, 16'' Dobson ...
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2337
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#24

Příspěvek od Cassi »

Konecne jsem se (po skoro trech tydnech) dostal k poskladani panoramy Maiznerova svetla z Blatcu. Svetelnych kup po obzoru je dost, ale #proprazakydobry  ;)  K tomu pridavam jako bonus jednu naladovku (na klik).


Na proklik vetsi.
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#25

Příspěvek od dablik »

Chlapi, nechystate sa tam v blizkej buducnosti? Kedze byvam kusok od Melnika, rad by som nadviazal kontakty a po case mrkol na oblohu :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 46

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#26

Příspěvek od alien5 »

Chlapi, nechystate sa tam v blizkej buducnosti? Kedze byvam kusok od Melnika, rad by som nadviazal kontakty a po case mrkol na oblohu :)
Ahoj neni problem staci nas kontaktovat na nasich webovkach mame email tak pisni ok. s muzem se domluvit ok ja budu az od ledna ted jsem nemocnej a na naschopence ok cusik Honza
Uživatelský avatar
Kami
Příspěvky: 2060
Registrován: 02. 01. 2004, 06:45
Věk: 46

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#27

Příspěvek od Kami »

Konecne jsem se (po skoro trech tydnech) dostal k poskladani panoramy Maiznerova svetla z Blatcu. Svetelnych kup po obzoru je dost, ale #proprazakydobry  ;)  K tomu pridavam jako bonus jednu naladovku (na klik).


Na proklik vetsi.
Ahoj Cassi.
Mohl by jsi uvést parametry skládaných snímků? Použitý foťák,objektiv-jeho ohnisko a clonu,citlivost ISO a délku expozic?
Jen pro porovnání.
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R140/1543, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2337
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#28

Příspěvek od Cassi »

Canon EOS 1000D, Sigma 18-125mm (na 18mm), clona 4, ISO 1600, expozice 30sec, snimano do RAWu. Bez uprav, prevedeno pouze z raw do jpg a slozeno v Autopanopro.
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Pozorovatelna severni Kokorinsko

#29

Příspěvek od dablik »

Napisu a uz se moc tesim na setkani Dik :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
ford
Příspěvky: 2
Registrován: 04. 09. 2018, 20:59

Re: Pozorovatelna severni Kokorinsko

#30

Příspěvek od ford »

Ahoj zakladatelé!
Ještě to tam provozujete?
Chtěl bych to tam někdy navštívit...
Odpovědět