CHKO Žďárské Vrchy

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JohnMatrix
Příspěvky: 22
Registrován: 04. 05. 2010, 18:44

CHKO Žďárské Vrchy

#1

Příspěvek od JohnMatrix »

Máte někdo zkušenosti s pozorováním v této lokalitě? Popřípadě tip na konkrétní místo (Herálec, Samotín)?
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

CHKO Žďárské Vrchy

#2

Příspěvek od KDan »

V oblasti Žďárských vrchů je hodně solidních míst k pozorování, k čemuž přispívá i vysoká průměrná nadmořská výška tohoto regionu. Menší nevýhodou Herálce je, že zde jižní obzor částečně omezuje centrální hřeben (Žákova hora, Devět skal). V okolí Samotína je k pozorování (i focení) vhodný například jihozápadní svah kopce Teplá.  
Uživatelský avatar
JohnMatrix
Příspěvky: 22
Registrován: 04. 05. 2010, 18:44

CHKO Žďárské Vrchy

#3

Příspěvek od JohnMatrix »

Tu Teplou určitě zkusím, už jen aby se vybralo počasí a nesvítil zrovna měsíc. A nebo jsem se ještě mrkl na mapu a špatně nevypadá ani kopec nad Samotínem zvaný Na Kopečku, ale už je to možná blízko lesa.
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

CHKO Žďárské Vrchy

#4

Příspěvek od KDan »

Máš pravdu. Jen je to o něco níž a někdy se tam drží mlha. Když je čisto, tak je to tam ale dobré. Napiš, až tam pojedeš, kdybych měl volněji, mohli bychom se tam sejít, pokud bys měl zájem. Momentálně ale, jak tak hledím z okna, tam bude asi dvacet čísel čerstvého sněhu, takže jedině na běžkách.  

8-)
Uživatelský avatar
JohnMatrix
Příspěvky: 22
Registrován: 04. 05. 2010, 18:44

CHKO Žďárské Vrchy

#5

Příspěvek od JohnMatrix »

Když jsem včera ten komentář psal, tak jsem myslel to samé, že teď už se tam chvíli nepodívám, při té letošní nadílce :-). Každopádně, až bude lepší čas tak se ozvu a můžeme se domluvit....
Odpovědět