Filmy k IYA

Diskuze o všem, co se přímo či nepřímo váže k této významné mezinárodní akci.
Kaiska
Příspěvky: 127
Registrován: 26. 12. 2008, 15:43

Filmy k IYA

#1

Příspěvek od Kaiska »

Dobrý večer všem na AF.Doufám že mi dvader odpustí mou troufalost ale začal bych nové téma.
Viděl někdo toto DVD Eyes on the skies? Narazil jsem na něho na brněnské hvězdárně a moc se mi i s malou dcerkou líbilo :)Za směšnou cenu 20Kč je toho dost k vidění,norma NTSC i PAL,titulky skoro pro celý svět...Sedm kapitol zakončených výhledem do budoucnosti astronomie.Vydala ho IAU,ESA a ESO.Byla by to dobrá příloha nějakého celostátního deníku,lepší než pořád dokola nějaké béčkové filmy,nebo co říkáte?
Podle mně to je opravdu hezký dokument.
 Triedr TS 20x80Triplet na stativu BDP,Triedr 7x50 sovětský,Lídlák 70-700 deluxe na Astro3.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Filmy k IYA

#2

Příspěvek od dvader »

Ahoj,
díky za informaci!
Dovolil jsem si to téma zobecnit, aby bylo možné sem dávat případně i odkazy na jiné filmy... ;)

Jedná se přesně o dokument "Eyes on the Skies" a já osobně jej mám. Viděl jsem zatím jen kousek a vypadá moc pěkně.
Co jsem nevěděl, že to je oficiální film k IYA 2009 (díky za upozornění), linky najdete zde:
http://www.astronomy2009.org/resources/ ... /dvd_eyes/
http://www.eyesontheskies.org/movie.php

Autoři českých titulků jsou:
Jan Veselý, Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové,
Jiří Dušek, Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně
Tímto jim děkuji :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
jaromer
Příspěvky: 82
Registrován: 11. 10. 2008, 16:34
Bydliště: Prague, Czech Republic
Věk: 29

Filmy k IYA

#3

Příspěvek od jaromer »

Neviete kde by som zohnal slovenské alebo české titulky? ???
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Filmy k IYA

#4

Příspěvek od dvader »

České titulky jsou přímo součástí originálního DVD...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Filmy k IYA

#5

Příspěvek od MaG »

Takže když jsou kapitoly volně ke stažení, tak titulky volně nebudou?
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Filmy k IYA

#6

Příspěvek od dvader »

MaG napsal: Takže když jsou kapitoly volně ke stažení, tak titulky volně nebudou?Já nevím, já jsem to nestahoval, mám to originalní CD...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Filmy k IYA

#7

Příspěvek od MaG »

Viděl jsem první díl. Zasloužilo by to i český dabing, je to na velmi slušné úrovni. Doporučuji aspoň v originále.

Ještě k tomu nákupu - když to objednám na jejich webu za těch 5€ i s poštovným, tak to tam ta čeština bude nebo kupuju zajíce v pytli? ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Kaiska
Příspěvky: 127
Registrován: 26. 12. 2008, 15:43

Filmy k IYA

#8

Příspěvek od Kaiska »

Myslím si že toto DVD budou jistě mít k prodeji na všech hvězdárnách v pokladně a opravdu stálo 20Kč.
Nebo jsem měl štěstí a už nejsou k mání?Pokud je to
originál tak obsahuje asi 20 mutací titulků včetně češtiny a slovenštiny.Při zobrazení titulků někdy chybí počáteční písmeno,pokud má háček,ale to celkový dojem tohoto díla rozhodně nekazí :)
 Triedr TS 20x80Triplet na stativu BDP,Triedr 7x50 sovětský,Lídlák 70-700 deluxe na Astro3.
Uživatelský avatar
jaromer
Příspěvky: 82
Registrován: 11. 10. 2008, 16:34
Bydliště: Prague, Czech Republic
Věk: 29

Filmy k IYA

#9

Příspěvek od jaromer »

Ja viem, ze titulky su na originalne DVD, ale na nasej hvezdarni tu v Ke to DVD nemaju. Keby nahodou niekto nasiel titulky volne k stiahnutiu, dajte vediet.
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

Filmy k IYA

#10

Příspěvek od kulhous »

Kupovat DVD nemusíte, všech 7 kapitol lze stáhnout z oficiálních stránek ESO http://www.spacetelescope.org/videos/ar ... /viewall/1

K mání jsou různě kvalitní soubory i v HD 720p a 1080p, takže pokud jste trpěliví, stojí to za to to stáhnout, film je opravdu bezva.
Dost zajímavej je i hudební doprovod. Musím uznat, že lepší astro-hudbu jsem neslyšel, obzvlášť ta skladba s výrazným cellovým partem:) Psal jsem autorovi, zda-li bude k mání soundtrack ke stažení a psal, že v několika málo týdnech, tak dám vědět, kde to půjde sosnout.

Ad titulky: http://www.eso.org/~lchriste/trans/eyes/subtitles/ obsahuje většinu rozumných jazykových mutací:) včetně češtiny a slovenštiny.
Pokud snad budete film vypalovat, hodí se potisk http://www.eso.org/~lchriste/trans/eyes ... VD_VIP.tif
Ještě jsem šmejdil tady: http://www.eso.org/~lchriste/trans/eyes/, nějaký soubory jsou docela zajímavý, např. Eyes on the skies v knižní podobě (pdf) http://www.eso.org/~lchriste/trans/eyes ... _small.pdf
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Filmy k IYA

#11

Příspěvek od ladis »

Dik za super odkazy! 720p video bude akorat stacit :)

Pozn. jiz stazeno, jen resim, jak a v cem nacist titulky CZ. Jinak mp4 prehravam pres Popcorn hour pripojeny k TV. Titulky umi, ale jen srt, sub a klasicke v dvd. Nebo pres PC nejakym sw?

Pozn.2. uz jsem si poradil. Titulky jsem prekonvertoval na SRT format pomoci Subtitle Workshop a nyni v pohode prehravam i na Popcornu.

Bomba dokument! Divam se a jsem v uzasu. Skvela kvalita v 720p na velke TV. Doporucuji stahnout!

Uchvatny pohled do minulosti, soucasnosti i budoucnosti, spickove zabery modernich dalekohledu, nadherne zrychlene zabery pohybu hvezdne oblohy...
Rekl bych tak trochu okna vesmiru dokoran ve zrychlene podobe ;)

Dokument je skutecne zazitkem a je to tzv. "must see"!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
kulhous
Příspěvky: 212
Registrován: 22. 08. 2004, 21:41

Filmy k IYA

#12

Příspěvek od kulhous »

Ty titulky v srt jsem nahrál na http://vojtech.kulhavy.info/EOTS.rar
Jdu to dokouknout v HD, netroskaril jsem a sel jsem do 1080p, ale jistej si, ze bych poznal rozdil, nejsem:))Nicmene opravdu uchvatny,stoji to opravdu za stahnuti a zkouknuti.
BTW: Jsem jedinej, komu se tak libi ta hudba k filmu:))?
kulhous[at]seznam[dot]cz&&kulhous.blog.cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Filmy k IYA

#13

Příspěvek od MaG »


BTW: Jsem jedinej, komu se tak libi ta hudba k filmu:))?Nejsi jedinej, ta hudba je výborná. A díky za odkazy! :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2966
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Filmy k IYA

#14

Příspěvek od ladis »

Hudba je opravdu vynikajici!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Filmy k IYA

#15

Příspěvek od LaBa »

Tak som to stiahol a skukol aj ja. Je to velmi pekne :)
Ale najviac ma prekvapilo to, ze som na svojom starsom notebooku len s 512 MB RAM a integrovanou grafikou (procesor AMD Sempron a grafika ATI Radeon XPress 200M) prehrat bez trhania to HD video.Ale len v Linuxe. Vo win XP som mal namiesto plynuleho obrazu slideshow s 1 obrazkom za sekundu namiesto 25 fps  :D
Odpovědět