Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Fotky našich miláčků...:-))

#46

Příspěvek od elbi »

Tak nějak.Zcela vážně:dá se to udělat jen tak na dva dny juknout, zkouknout dalekohledy a s dalekohledy a vypadnout? Jinak by to asi nebylo reálné :-((
Elbi
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

Fotky našich miláčků...:-))

#47

Příspěvek od ROBIN »

A ked budem mat vlastnu pozorovatelnu, tak si postavim toto: :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24313
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Fotky našich miláčků...:-))

#48

Příspěvek od MilAN »

elbi napsal: dá se to udělat jen tak na dva dny juknout, zkouknout dalekohledy a s dalekohledy a vypadnout? Zkus to domluvit s organizátory :
[email]halir@hvezdarna.powernet.cz [/email]
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Fotky našich miláčků...:-))

#49

Příspěvek od FunTomas »

elbi napsal: ...Ta 500ka putovala do Jílového?Mě by fakt docela zajímalo, kam ta produkce ze Rtyně mizí .... Mimochodem nemáš páru jak je na tom Dobson č.1 ze Staré Boleslavi? :D
Pozeram, ze tam u Vas je nejaka pasova vyroba. Skoda tej dovolenky s dalekohladom. To by som tam aj skocil. Ale tiez nemam na to byt tam tak dlho. Skor nejaka starparty o ktorej sa tu uz hovori (Lysa Hora), tam by ste mohli prist tiez s dalekohladmi. Jednu-dve noci to by este slo.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Verence
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 02. 2004, 02:44

Fotky našich miláčků...:-))

#50

Příspěvek od Verence »

Rád by jsem jako svůj první příspěvek na tomto fóru představil i svého "miláčka".
Je to katadioptrický VMC200L od Vixenu, na montáži HEQ-5 ;)


e-mail - verence{at]seznam(dot}cz
martincz
Příspěvky: 89
Registrován: 10. 06. 2004, 17:47

Fotky našich miláčků...:-))

#51

Příspěvek od martincz »

Lidi neblbnete. Je mi trapne. Kdyz mi bylo 14, udelal jsem si na kurzu v rokycanech zrcadlo a tubus s objimkou, do roka dodelal kriz, vytah a tak dal. Pak jsem se na to po dvou letech z casovych duvodu musel vykaslat a schoval. Nebylo to serizene, jako chudy stredoskolak s rodicema bez penez nemel na jediny okular... Kurvicka dratecek - tak jsem to po dvou letech schoval.

Nejsem zadny pitlal, mam vsude a ve vsem bordel a tak asi pochpite, ze to o cem pisu a co vzdalene pripomina dalekohled (ale spise zelenou okapovou rouru) vam radsi ukazovat nebudu. Po tech vasich 400kach je mi tady s nejakym 150mm newtonem vytazenym pred mesiem ze sklepa po deviti letech trapne.

Ale jedno priznam, je to takovy muj maly sen. 400mm newton na paralakticke montzi, nekde mimo mesto vlastni postavenou kopulicku a bezmarcane, bezinverzni noci travit sledovanim pod nacervenalou lampickou. Aaaach jo. :-(
*************&&www.Petrasek.Info&&Newton 250/1500, dobson
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Fotky našich miláčků...:-))

#52

Příspěvek od VK »

To ROBIN:

Ahoj Robine, odkud jsi to stáhl, ten dvojitý dalekohled se mi moc líbí. Špičkové!

To mamol:

Mám podobný dalekohled, také jsem uvažoval o šedém odstínu, ale pak jsem nechal původní bílý. Těší mě ale, že to někdo zrealisoval.  :)

VK

P. S.: můj či spíše mého tatínka největší dalekohled je na http://www.astroklubpce.com/pristroje/pristroje.htm nebo http://www.astroklubpce.com/pristroje/equipment.htm . Je to hned ten první.
ROBIN
Příspěvky: 51
Registrován: 14. 08. 2003, 02:56

Fotky našich miláčků...:-))

#53

Příspěvek od ROBIN »

VK napsal: To ROBIN:

Ahoj Robine, odkud jsi to stáhl, ten dvojitý dalekohled se mi moc líbí. Špičkové!
to VK: To uz bohuzial neviem, snad to bolo na www.astronomydaily.com alebo www.cloudynights.com
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Fotky našich miláčků...:-))

#54

Příspěvek od Radous »

VK napsal: To ROBIN:

Ahoj Robine, odkud jsi to stáhl, ten dvojitý dalekohled se mi moc líbí. Špičkové!


A co říkáš na tohle : http://medusa.as.arizona.edu/lbto/
:rotflmao: :D

to už je docela slušná mašina co?

:hi:
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Fotky našich miláčků...:-))

#55

Příspěvek od T.o.m »

Taky přispěju do tohoto supr témata - tak toto je zase můj výtah do vesmíru ;)
Uživatelský avatar
Frenk
Příspěvky: 259
Registrován: 29. 08. 2004, 18:26

Fotky našich miláčků...:-))

#56

Příspěvek od Frenk »

Ahoj,tak trošku pozdě,ale přece.Teprve nedávmo jsem se stal uživatelem internetu :bounce: ,tak se musím pochlubit to je muj dobson 2501500 p.Drbohlav,montáž je vlastni výroby

http://sweb.cz/frenk.ruzicka/250ka/Dalekohled.bmp
49°43'9"   N&&15°46'14" E
Skládací dobson 406f4.5
"Drbohlav"dobson 250f6
Uživatelský avatar
PDlink
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 08. 2003, 16:25
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#57

Příspěvek od PDlink »

Nemáš tu fotku vo vyššom rozlíšení? Nepruží Ti príliš vydlica?
N 170/1150;N 360/1500; N400/1980; N200/800; Canon 70-200 F4; Canon 300 f4; Canon 350D + "drobotiny"
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#58

Příspěvek od VK »

To PDlink: Ono se ve slovenštině píše "vydlica" takhle s tvrdým "y"? Vím, že se píše "vplyv" (česky vliv), ale tohle taky? No nic, to byl jen takový malý příspěvek k česko-slovenským vztahům ;)

Jinak jsem se díval na http://sweb.cz/frenk.ruzicka , je tam víc fotografií, ale všechny mají podobně malé rozlišení. S pružením vidlice je často problém a musí se tomu věnovat pozoronost. Nemůžu ale soudit něco, co jsem neviděl a s čím jsem nepozoroval. Třeba to je dobré.

Vláďa
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#59

Příspěvek od Pavuk_ »

To PDlink: Ono se ve slovenštině píše "vydlica" takhle s tvrdým "y"? Vím, že se píše "vplyv" (česky vliv), ale tohle taky? No nic, to byl jen takový malý příspěvek k česko-slovenským vztahům ;)

Jinak jsem se díval na http://sweb.cz/frenk.ruzicka , je tam víc fotografií, ale všechny mají podobně malé rozlišení. S pružením vidlice je často problém a musí se tomu věnovat pozoronost. Nemůžu ale soudit něco, co jsem neviděl a s čím jsem nepozoroval. Třeba to je dobré.

Vláďa
Dovolim si odpovedat za autora (kedze aj ja som Slovak). Vidlica sa pise z "i"  :)
Uživatelský avatar
PDlink
Příspěvky: 316
Registrován: 26. 08. 2003, 16:25
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#60

Příspěvek od PDlink »

Máš pravdu - chyba na mojej strane.
N 170/1150;N 360/1500; N400/1980; N200/800; Canon 70-200 F4; Canon 300 f4; Canon 350D + "drobotiny"
Odpovědět