Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1

Příspěvek od shodam »

Ahojky lidičkové,

na astroforu se v poslední době docela dobře ujaly ankety týkající se našeho astronomického nádobíčka a tak mě napadlo, že by možná stálo za to, podívat se na něj trošku blíž... Takže jestli máte nějakou prima fotečku vašeho (astro)miláčka, tak tohle je ideální příležitost, jak se všem pochlubit :hi:

Vkládat můžete buď odkazy nebo přímo obrázek, ale pozor na rozměry.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#2

Příspěvek od Psion »

Už jsem zkoušel vkládat obrázky, ale forum mi tagy nevzalo ani jednou :-(





Popis dalekohledu najdete na mých stránkách s dalším detailnějším obrázkem :-)
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#3

Příspěvek od shodam »

No a když už jsem tohle téma začal, tak je samozřejmé, že bych měl jít příkladem...

Takže dámy a pánové, dovolte mi představit svůj Newton 200/1190 - vlastní konstrukce  ;D

shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#4

Příspěvek od shodam »

Psion napsal: Už jsem zkoušel vkládat obrázky, ale forum mi tagy nevzalo ani jednou :-(
S tím uvedením rozměrů obrázku do tagu to skutečně teď s tou novou verzí nějak nefunguje.... takže vkládejte obrázky normálně jenom pomocí tagu , ale dejte pozor hlavně na šířku.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Fotky našich miláčků...:-))

#5

Příspěvek od Myzer »

Práve pred chvílou som po dlhšom čase prestal konečne myslieť na môj budúci ďalekohlad a teraz toto.
Keď sa pozriem na tie obrázky tak to s tým čakaním už asi fakt nevydržím. :bomb:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Luky

Fotky našich miláčků...:-))

#6

Příspěvek od Luky »

Jé, koukám, že tady všichni máte Dobsoníky :).
Musím Vás zklamat, ale foto mého triedru nemám ;D ;D
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Fotky našich miláčků...:-))

#7

Příspěvek od A.K. »

Tak teď se mi bude celý noci zdát, jak takový přístroje vlastnim a jak se mi skvěle kouká. Jsem na tom jako Luky, můj binokulárek se tomu asi nevyrovná ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#8

Příspěvek od MMys »

Představuje se Vám můj Newton 210/1000 mm, optika je z VOD AV Turnov. Montáž GS 300 s novým tuhým  stativem, neb původní byl nepoužitelný. Dalekohled je zrovna ve fotografické konfiguraci (Tracker III OAG + poitační okulár Meade 12mm + fotoaparát Praktica MTL 50) Při vizuálním pozorováni se celý výše uvedený komplet nahradí normálním okulárovým výtahem 1,25"

Obrázek

Další detaily o mém nádobíčku jsou na http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz/mvyb.htm  ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Vok
Příspěvky: 92
Registrován: 05. 04. 2002, 15:23

Fotky našich miláčků...:-))

#9

Příspěvek od Vok »

Taky bych chtel prispet do teto galerie nasich milacku, ale nejak nemuzu prijit na to, jak vlozit obrazek :banghead:. Muze mi nekdo polopaticky vysvetlit, jak to napsat? Zobrazi se obrazek i v preview prispevku? :hi:
Refraktor 80 f/6, Newton 168 f/4,&&http://fotografiefk.net
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#10

Příspěvek od PavelM »



Tady je můj newton 203/f4 na montaži EQ6.

Pro Voka: Obrázek jsem tam vložil tak že jsem do tagu img dal odkaz. V náhledu už je obrázek vidět.
Uživatelský avatar
Vok
Příspěvky: 92
Registrován: 05. 04. 2002, 15:23

Fotky našich miláčků...:-))

#11

Příspěvek od Vok »

Tak tady je. V konfiguraci, jaka byla pouzita napr. pri pozorovani a fotografovani letosniho castecneho zatmeni Slunce.
Cassegrain 150/2250 s fotoaparatem Nikon F60 a refraktor 60/800.



Diky PavloviM! Dalo mi to zabrat, nez mi to doslo :mad2:
Refraktor 80 f/6, Newton 168 f/4,&&http://fotografiefk.net
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Fotky našich miláčků...:-))

#12

Příspěvek od zdenek »

Tak koukám, že bych měl taky něco přidat. Na obrázku je moje "mobilni" observatoř 254/1250. Mimo to mám ještě zejména 100mm monar, fotonásobič a spoustu dalších udělátek pro astro. Pevnou paralaktiku mám z důvodu probíhající rekonstrukce "domácí hvězdárničky" toho času uschovánu na půdě  :(.


 Pozn.: Ty dráty kolem Dobsona jsou snímače pro Navigátora (ukryt uvnitř vidlice) spolu s modulačním diskem pro snímání natočení.  :) Docela prima věc.
Zdenek.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Fotky našich miláčků...:-))

#13

Příspěvek od FunTomas »

Na ktorom obrazku??
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Fotky našich miláčků...:-))

#14

Příspěvek od zdenek »

Tak na vine byla sluzba Atlasu. Presunul jsem obrazek zatim k Petovi (diky ) a melo by to byt v poradku.
Uživatelský avatar
HARi
Příspěvky: 29
Registrován: 05. 09. 2003, 02:14

Fotky našich miláčků...:-))

#15

Příspěvek od HARi »



Dalekohled František Vomela Cassegrain 240/4088 optika VOD AV CR Turnov. Dalokohled jsem převzal od bohužel již zesnulého pana Vomely v roce 2000. Kompletně jsem ho vybavil optikou, clonami, okulár. výtahem, diagonálním zrcátkem, pointerem vlastní výroby atd. Momentálně pracuji na vhodném řešení kolimace clon a pohybu pavouka protože s výsledným obrazem zatím ještě nemohu být spokojen. V plánu je nové usazení primáru na 3*3 body a focení v primárním ohnisku. :book:
Odpovědět