Lidl dalekohled Bresser 10x50

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#31

Příspěvek od daghtus »

Ano, mas pravdu, su to BaK-4. Vobec som si to nevsimol.
s@fo.de

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#32

Příspěvek od s@fo.de »

Kurde, dorazil jsem do Lidlu pozde uz ho tam nemaji. :'( Nemate ho nekdo moznost jeste zakoupit a zaslat mi ho? Samozrejme postovne zaplatim.
Uživatelský avatar
jirik1919
Příspěvky: 22
Registrován: 25. 03. 2011, 21:29

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#33

Příspěvek od jirik1919 »

Ahoj,už jsem si pro něj byl kvalita dobrá za ty peníze ,supr.
Uživatelský avatar
Martiname
Příspěvky: 66
Registrován: 13. 09. 2005, 20:18

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#34

Příspěvek od Martiname »

Zdravím,tak jsem taky koupil poslední kousek v Prostějovkém lídlu a paráda,jen by mě zajímalo,jestli jsou to opravdu hranoly ze skla BaK4...no snad jo...za ty prachy se mi to nechce věřit :)
REF.TS 110/660 ,10x50 triedr
Uživatelský avatar
gunaroid
Příspěvky: 297
Registrován: 15. 08. 2010, 13:38

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#35

Příspěvek od gunaroid »

Já vám nevim, asi jsem moc náročný uživatel, ale byl sem se na to nadšeně podívat a nějak moje nadšení rychle opadlo.. Po optické stránce tomu nemůžu nic vytknout, ale přijde mi to děsně nepohodlné na koukání. Z mého ruského BPC 8x30 a ze Zeisse 7x50 jsem zvyklý, že mám dalekohled prakticky opřený o oči, tedy spíš o nadočnicové oblouky. U tohoto bressera jsou okuláry tak obří, že ho můžu opřít nejvýš o nos a koukat z docela velké vzdálenosti a to mi přijde hrozně nepohodlné.. Možná kdybych urval ty očnice, bylo by to trochu lepší? těžko říct.. Zatím to ale vypadá, že zůstanu u svého Rusa..
SW MAK 180/2700 na NEQ-5, SW ED80/600, FirstScope 76/300, Binokulár TS 20x80 UHC, Triedr BPC 8x30
Uživatelský avatar
jirik1919
Příspěvky: 22
Registrován: 25. 03. 2011, 21:29

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#36

Příspěvek od jirik1919 »

Ty okuláry se dají oddalovat až 2cm,v návodu je že je to kvůli dioptrijím, se zárukou 5 let je to v pohodě a kvalita dobrá i na koukání venku,chce to vyzkoušet spíše venku než v lídlu .
Uživatelský avatar
cartas
Příspěvky: 165
Registrován: 21. 06. 2010, 12:29

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#37

Příspěvek od cartas »

Tak jsem se taky stal novym majitelem. Muzete mi nekdo doporucit, jaky stativ by se k tomuto bresseru hodil a kde lze sehnat tu "redukci" na stativ (nebo jak se to k tomu stativu pridelava?)
SW Dobson 200/1200; SW Plössl 25mm, 10mm; BDP Hyperion 24mm, 13mm, 8mm; SW Planetary 6mm; Omegon LE 5mm; měsíční filtr BDP ND=0.9 (T=12.5%); Bresser 10x50
Uživatelský avatar
Lukel
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 01. 2011, 15:41

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#38

Příspěvek od Lukel »

Ty okuláry se dají oddalovat až 2cm,v návodu je že je to kvůli dioptrijím, se zárukou 5 let je to v pohodě a kvalita dobrá i na koukání venku,chce to vyzkoušet spíše venku než v lídlu .
Ano, ty okuláry mají očnice, které jdou vyšroubovat cca o 9mm. Vyšroubované jsou OK pro prosté oko, zašroubované pro oko s brýlemi.
Uživatelský avatar
Lukel
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 01. 2011, 15:41

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#39

Příspěvek od Lukel »

Taky sem si pro jeden 10x50 zašel a moje poznatky:

za ty peníze je to OK kup. Prohlížel sem si cca 4ks a všechny byly OK. Vzal sem ten, do kterého se mi nejlépe koukalo.
Zdálo se mi, že některé mírně šilhají "ven", ale oči to dorovnaly.

Když už sem ho měl doma, tak sem ho rozebral. Objektiv jde odšroubovat (celý "tubus" s primárem) od těla, pod ním víčko na jeden šroubek.
Okuláry odmontujeme šroubkem na ose ostření. Pod nimi víčka na 3 šroubky.

Hranoly jsou napevno přitaženy pružným plíškem a zakápnuty lepidlem. (zdálo se mi, že i vidím nějaké distanční plíšky pod hranoly a lepidlem)

Tedy POZOR, dalekohled nejde nijak jednoduše seřizovat. Proto vybírejte pečlivě.

Pokusně sem prohodil objektivy a vypadá to, že každá sada objektivu, hranolů a okuláru je separátně složena - po prohození objektivů nešlo dalekohledem pozorovat. Šilhal na všechny strany, ostření zcela mimo, jedna strana nešla doostřit.
Po prohození zpět a dotažení vše OK.
(PS: zdálo se mi-zkoumáno bez demontáže-, že primár je pouze jednoduchá spojná čočka)

Navíc dost záleží na dotažení objektivů... zřejmě vlivem nepřesností ve šroubení už menší pootočení objektivu rozhodí souosost a dalekohled začne šilhat.

Vlhkotěsnost asi nebude žádná, pod víčky, ani okolo šroubení nejsou žádná těsnění. Pouze ve šroubení těla objektivů a v pojezdu okulárů + ostření je čirá (snad optická) vazelína.

Zběžným pokukem včera jsem si barevné vady nevšiml (zvláštní), cca od vnější třetiny je zorného pole mírně rozostřené. Jde doostřit, ale dojde k rozostření centrálního pole. Vzhledem k tomu, že je zorné pole hodně široké, to ale zas tak moc nevadí.

Tedy vyzkoušet, zkontrolovat šilhavost, koupit a nechat jak je.

(pouze zvažuji doplnit těsnění pod víčka a šroubení- vyříznout z nějaké tenké gumy)
Uživatelský avatar
Schalko
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 03. 2011, 23:28

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#40

Příspěvek od Schalko »

No a podarilo sa mi ho najst na internete a ako mate moznost vidiet je to oficialny vyrobok Bresseru, takze sa nejedna o nejaky smejd dalekohlad: http://www.camcorderbatteryshop.co.uk/c ... p1401.html

PS: aj ja som si ponho bol. V noci som este nemal tu ces ho pouzit (u nas je uz istu dobu zamraceno), ale cez den som sa snim pozeral po okolitych susedkach a pod. a musim povedat ze ma celkom fajn optiku az na tu farebnu vadu aspon teda sa mi tam javila, ale je slaba, no s tym nic nenarobime za 20 € nemozno cakat nejaky APOCHROMATICKY ...
SW 200/1000 + NEQ-5, Trieder Bresser 10x50 + Canon EOS 1100D + foto-stativ Velbon EX-540
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#41

Příspěvek od caribic10 »

No a podarilo sa mi ho najst na internete a ako mate moznost vidiet je to oficialny vyrobok Bresseru, takze sa nejedna o nejaky smejd dalekohlad: http://www.camcorderbatteryshop.co.uk/c ... p1401.html
Výrobek to Bresseru být může...
Může to být podobné jako u nakupování zeleniny I.jakost, II.jakost. Těžko soudit. Nebo Bresser dělá Lidlu dobrou cenu, protože jich je takový market schopný prodat tisíce za několik dní, což oni třeba tak rychle nezvládnou.
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
cartas
Příspěvky: 165
Registrován: 21. 06. 2010, 12:29

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#42

Příspěvek od cartas »

Lidl poskytuje cca 10 denní lhůtu na vrácení zakoupeného výrobku při vrácení v originálním balení a s platnou účtenkou.
Tak podle infolinky uz je to 30 dni (to uz se snad nejaka jasna noc najde)
SW Dobson 200/1200; SW Plössl 25mm, 10mm; BDP Hyperion 24mm, 13mm, 8mm; SW Planetary 6mm; Omegon LE 5mm; měsíční filtr BDP ND=0.9 (T=12.5%); Bresser 10x50
Uživatelský avatar
Schalko
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 03. 2011, 23:28

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#43

Příspěvek od Schalko »

No damy a pani ... Dnes sa mi podarilo vystihnut medzeru medzi mrakmy a mal som celkom fajn vyhlad na ORION a aj na jeho hmlovinku ... dalekohlad som mal namontovany na stavive mal som trosku problem s zaostrenim ale chce to len viac cviku, nakoniec sa mi podarilo aj zaostrit a videl som tam aj naznak spominanej hmlovyny ... no bohuzial pozeral som na nu zo zahrady a oproti mi robila sarapatu poulicna lampa ...

PS: dalekohlad pekne kresli cez den aj v noci, zaostrite snim takmer vsetko, cez den je viditelna mala farebna vada (co je v poriadku pri tejto optike) v noci som si ju nevsimol a to ani pri pohlade na mesiac, s tymto dalekohladom je vidiet veci kt. volnym okom nemate sancu zbadat (poukazujem tym aj na svetelnost - je celkom slusna), za 20 € si myslim, ze to je viac nez dobra kupa ...
SW 200/1000 + NEQ-5, Trieder Bresser 10x50 + Canon EOS 1100D + foto-stativ Velbon EX-540
Uživatelský avatar
kladik
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 05. 2010, 21:07

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#44

Příspěvek od kladik »

Taky jsem si v Lídlu koupil Dalekohled Bresser 10x50. Hned se mi s ním podařilo trošku ťuknout a už nejde zaostřit na obě oči pořád mám jakoby dvojité vidění! Čím to je?Lze to nějak opravit?
Uživatelský avatar
Lukel
Příspěvky: 109
Registrován: 04. 01. 2011, 15:41

Lidl dalekohled Bresser 10x50

#45

Příspěvek od Lukel »

Taky jsem si v Lídlu koupil Dalekohled Bresser 10x50. Hned se mi s ním podařilo trošku ťuknout a už nejde zaostřit na obě oči pořád mám jakoby dvojité vidění!  Čím to je?Lze to nějak opravit?
Ahoj. Zkus se podívat, jestli není vyosený objektiv (ten kužel s primární 50 čočkou).
Celý ten kužel je k tělu připojen závitem, který jde plast do kovu. Pokud si ťuknul právě tím kuželem, mohl ten závit přeskočit.

PS: je to pravý závit, tedy povolovat proti směru hodinových ručiček.
PPS: při manipulaci nech krytky na objektivech i okulárech, ať si je nezapatláš
Odpovědět