Celestron CPC

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#136

Příspěvek od daghtus »

Skusali ste niekto upgrade-ovat hand control pod Vistou alebo Win7? Mam pocit, ze ta ich upgrade-ovacia aplikacia ma bug. Pod XP to fungovalo bez problemov, ale pod Vistou (32-bit) a Win7 (64-bit) som to nerozbehal. Skusal som dve rozne HC s dvoma roznymi firmware, dokonca s dvoma roznymi montazami (NexStar 6/8 a CPC) a nic. Pouzil som PL2303 USB-to-serial bridge. Motory sa upgradli v pohode, ale HC ani za svet. Uz som vytvoril ticket na Celestron support.  
Pre "zabavenie sa" prikladam moju komunikaciu s Celestron supportom. Ak mate niekto dobre nervy a cas, mozete to skusit tiez; ja som nepochodil. Chlapec vobec nepocuval moje argumenty a len hladal sposob, ako ten ticket zavriet. Kazda jeho odpoved trvala minimalne jeden den. Proste komedia.

JA: [#PUL-455742]: NexStar HC upgrade does not work under Windows Vista & 7

CELESTRON: Please use the latest versions found here: http://www.celestron.com/c3/downloads.php

JA: Thank you for your reply. I DID use the latest version and it does not work. Please reopen my ticket.

CELESTRON: That version has been successfully used for these new OS. What number of COM paort are you using?

JA: I used a generic PL2303 USB-to-serial bridge with which I was able to perform motor upgrade but not hand control upgrade. I tried two several USB ports to which serial ports were mapped (COM9, COM10, COM4) on two different computers with two different OS versions (Vista 32-bit and Win7 64-bit). The hand control upgrade utility does not even "know" there is a hand control connected. Any ideas? I have used the following pieces of HW: Lenovo N500 with Vista 32-bit and HP 8440p with Win7 64-bit.

CELESTRON: Please see this article: http://www.celestron.com/c3/support3/in ... cleid=2374

JA: Well, to be honest, that article does not say much. If a COM port was the problem, how would you then explain the COM port works with a motor upgrade utility but the same port does not work with a hand control upgrade utility? I also tried to use multiple COM ports but none of them worked...

CELESTRON: It sounds like a problem with the HC itself. Have you tried flashing it while it's plugged into the AUX port?

JA: As I said earlier, I tried two different HCs with two different firmware revisions with two different mounts (NexStar 6/8 & CPC) but none of them worked, though I successfully upgraded one of the mentioned HCs under WinXP in the past. I used the port on the HC for upgrading. Upgrade of motors worked; upgrade of HC did not. I believe there is some bug in the HC upgrade utility or a combination of more problems.

CELESTRON: It still sounds like the HC is the issue. We recommend contacting your dealer for service.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#137

Příspěvek od daghtus »

Je mozne, ze aj moj problem bol sposobeny kombinaciou bodov 1 a 3. Cas ukaze. Vsetkym CPC-ckarom prajem vela jasnych noci!
Problem sa minulej noci zopakoval, tak som zalogoval dalsi ticket na "skvely" Celestron support. Mozme sa stavit, ci mi povedia na konci nieco ine ako "contact dealer".
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Celestron CPC

#138

Příspěvek od Chef »

To vyzkumnik32:
Já mam taky CPC 11" a předtím jsem měl Meade ACF 10"
Kvalita obrazu mi připadá stejná a komu jsem v CPC neviděl.
CPC má větší průměr, takže je toho "vidět víc".
Neměl jsem ale montáž LX200, pouze jsem měl tubus ACF na montáži EQ6, takže nemůžu srovnat funkce mezi CPC a LX200 montáží.
Co se týče váhy CPC, tak už se taky celkem pronese ale je to pořád bez problému přenostitelný dalekohled.
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#139

Příspěvek od daghtus »

Problem sa minulej noci zopakoval, tak som zalogoval dalsi ticket na "skvely" Celestron support. Mozme sa stavit, ci mi povedia na konci nieco ine ako "contact dealer".
Keby som si vsadil, zbohatol by som, citujem: "We'd recommend warranty service. Please contact your dealer."
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#140

Příspěvek od votrelec »

Prosim o radu.
Rozhodol som sa ze idem "zgeneralkovat! svoj stroj a stojim pred malym problemikom. Jedna sa o zaostrovaci system primaru. Focuser ma na konci pogumovanu rucku a zial neviem ako ju odstranit. Nenachadza sa tam ziadna "mini" skrutka na povolenie. Stasi to jednoducho "nasilim" stiahnut ??? Este by som poprosil o radu ohladom Primaru. Po demontazi korekcnej dosky a poistneho gumeneho kruzku ktory zabezpecuje Primar a samotneho krytu a loziska na focusery staci len vytiahnut Sekundar alebo je cele zrkadlo este istene dakym systemom ???
Dakujem za info ;)
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#141

Příspěvek od votrelec »

Sorry chyba!!!
.... staci len vytiahnut PRIMAR alebo... (tazke vstavanie :))
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

Celestron CPC

#142

Příspěvek od brz »

skus na webe Celestronu hladat dokumnet "Demounting Optics.pdf"
link z googlu:
http://www.celestron.com/c3/support3/in ... cleid=2224
tu je ofico navod, samozrejme realne skusenosti ostatnych su rovnako cenne.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#143

Příspěvek od daghtus »

Focuser ma na konci pogumovanu rucku a zial neviem ako ju odstranit. Nenachadza sa tam ziadna "mini" skrutka na povolenie. Stasi to jednoducho "nasilim" stiahnut ???
Ano, myslim, ze by sa to malo dat normalne stiahnut miernym nasilim.
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Celestron CPC

#144

Příspěvek od zdenek »

Mno, ja tam mam malinkeho cervika, vcelku mazane ukryteho v/pod pryzi. To ale neznamena, ze v ramci inovaci (rozumej zjednoduseni) jej nevypustili (preci jen mam jeden z prvnich CPC v CR).

K tomu primaru: az odstranis zadni cas ostreni, ktera je zezadni strany dalekohledu, musis jeste sdelat pojistny O krouzek, ktery je na vnitrnim tubusu, po kterem jezdi primar pri ostrejni. Pak by jiz primar mel jit snadno vysunout ven z vedeni vnitrniho tubusu.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#145

Příspěvek od votrelec »

Dakujem Vam Páni za Vase rady.
Budem trpiet Parkinsonom (trasenie ruk) no snad to zvladnem. No v podstate mne sa trasu ruky aj ked spim. Moze za to ta muzika ;D.
Uživatelský avatar
honzazator
Příspěvky: 110
Registrován: 04. 03. 2009, 16:24

Celestron CPC

#146

Příspěvek od honzazator »

Zdravím, mám dotaz. Je možné u CPC softwarově nebo manuálně nastavit tubus přesně do zenitu a dalo by se toho využít při ustavení na klín místo polárního hledáčku?

Díky Honza
CPC11", triedr Noname 20x50, triedr Fomei Compakt 8x25
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#147

Příspěvek od daghtus »

Uz sa niekomu podarilo rozbehat HC upgrade pod Windows Vista alebo 7? Vcera sa mi zase "zadarilo" a HC si proste povedala, ze prestane fungovat. Hned po zapnuti pise "Transmit data..." ako keby cakala na sync s PC. Udajne by mal pomoct powercycle, co, samozrejme, nepomohlo, alebo preplacnutie FW, co mi samozrejme nejde, lebo neviem rozbehat tu utilitu pod Win7, alebo vymena HC, co ma samozrejme netesi. :(
Este skusim poslednu vec a to najst stare PC na XP-ckach, co ma original legacy RS-232 seriovy port. Mozno robi problem ten PL-2303 chipset v USB-to-serial bridge.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#148

Příspěvek od daghtus »

Nastastie sa mi podarilo v praci zohnat 7-rocnu nc6000 s WinXP a RS-232 portom. Upgrade HC prebehol bez problemov. Teraz je otazka, ci je vadny driver na bridge pod Win7 alebo je vadny Celestron upgrade utilita alebo obidve. Kazdopadne problem solved.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#149

Příspěvek od votrelec »

Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4502
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Celestron CPC

#150

Příspěvek od dvader »

Že jim to ale trvalo... co?
Tady jsou oficiální stránky:
http://www.celestron.com/c3/category.php?CatID=138

Co mne překvapuje je, že už do toho nedali ten samoustavovací systém, co mají ty malé Prodigy... Né, že bych to potřeboval ale z hlediska marketingu to trochu nechápu. :P
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět