Celestron CPC

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
branotn
Příspěvky: 68
Registrován: 04. 01. 2011, 20:40

Celestron CPC

#151

Příspěvek od branotn »

ak to dobre chapem tak su to novinky rada DELUXE 800, 925,1100 HD?
aka je cena pre EU trh, tj Cechy, Slovensko... v eurach?
Porovnam s LX200 Meade...
Celestron NexStar 8SE
zdroj PowerTank 7Ah
Baader Zoom okular 8-24 mm II.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#152

Příspěvek od votrelec »

Všemožne som "googloval" po internete a zatial EU neuvadza modeli na svojom trhu. Mam pocit ze ked "prihodiš" 500 eur ku kazdemu modelu,tak sa aj dostanes k pravdepodobnej sume.
Uživatelský avatar
branotn
Příspěvky: 68
Registrován: 04. 01. 2011, 20:40

Celestron CPC

#153

Příspěvek od branotn »

pozeram tie Celestron, kde najdem prehladne popisane rozdiely medzi jednotlivymi seriami (co znamenaju tie skratky, HD mi je jasne:)):
CGE PRO EdgeHD series
CGE PRO  series
CGEM DX series
CGEM EdgeHD series
CGEM series
CPC Deluxe HD series
CPS  series
Celestron NexStar 8SE
zdroj PowerTank 7Ah
Baader Zoom okular 8-24 mm II.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Celestron CPC

#154

Příspěvek od daghtus »

Ked raz budete vymienat motor v CPC, vedzte dve veci:

1. Prichystajte si dostatocne dlhe hex kluce (imbus), pretoze niektore skrutky, ktore kryju ALT motor, su velmi hlboko. S klasickou "gola sadou" nepochodite.

2. Motory su spojene s prevodom pomocou liatinoveho valceka, ktory je zaisteny imbus "cervikmi", ktore ale nie su metricke, ale imperialne (konkretne ma hlava rozmer 5/64 inch). Je to totalna zrada uplne na konci zakroku a navyse boli tak silno utiahnute, ze som sa bal, ze kluc zlomim; nakoniec vsak zavit povolil.

Vsem bastlirum zdar!
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Celestron CPC

#155

Příspěvek od -karneades- »

nazdar ve spolek, poridil jsem si ze zvedavosti tuhle ptakovinu od Celestronu vhodnou nejen pro CPC s nazvem SkyQlink a jsem zde s mikrorecenzi,,,
tohle zarizeni je vlastne prachsprosty prevodnik seioveho rozhrani - WiFi, Wifi pracuje ve dvou rezimech, budto je primo konektnute na koncove zarizeni (PC, IPad, IPhone), nebo je pripojeno pres domaci AP-cko kde samozrejme musite natovat nastavenou ip adresu, bohuzel zatim neexistuji nativni ovladace do jinych planetarii nez do jablickovych zarizeni -apka v cene dvou piv se jmenuje  SkyQ a je to velmi primitivni planetarium, ktere ovsem pracuje naprosto skvele, u PC je situace slozitejsi, zde nativni podpora neni a pouziva se emulace s virtualnimi seriovymi porty, nechodi to zatim s nicim jinym, nez pocitacovou hand stanici NextRemote, na Ascom a primou podporu jinych planetarii zapomente, kdyz to nahrnu na hromadu, tak do doby, nez se Celestron rozhoupe a dodela podporu pres Ascom pripadne alespon do Stellaria, nebo do SkySafari (mohlo by to chodit pod Androidem) tak je tahle hracka na prd a nechavam ji lezet v supleti, pripadne prodam za Ebrovu cenu obvyklou, tedy  60% ceny nakupni  ;D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4500
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Celestron CPC

#156

Příspěvek od dvader »

Já jsem si pořídil už před časem něco podobného od Southern Stars...
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 269925/0#0

Chdí to skvěle i na PC a i přes Ascom... 8-)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Celestron CPC

#157

Příspěvek od -karneades- »

cus, nooo jooo, ale to je jina kava :), kreteni z USA maji SkyFi za konkurenci, tak se ji snazili necim "vylepsit",,, podle me by se ten smejd nemeli vubec nabizet do doby, nez ho softwarove odledej
Uživatelský avatar
vsw
Příspěvky: 88
Registrován: 11. 09. 2007, 16:16

Celestron CPC

#158

Příspěvek od vsw »

Ahoj, dlouho tady nebyl žádný příspěvek, jak jste s těmi CPC spokojeni a případně který z nich má tak nejlepší poměr cena/výkon?
Dobson 254/1200 (SW 10" Flex Tube), SW 80/400 Table
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4500
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Celestron CPC

#159

Příspěvek od dvader »

Ahoj,
spokojený jsem, na tvůj dotaz odpovím obráceně:

Nemá smysl kupovat ten 9,25", protože to je malý průměr ve velké vidlici (rozměrově je to totiž stejné jako 11"). Takže buď malou 8" potvůrku, pokud chceš hodně kompaktní dalekohled, nebo rovnou 11", pokud nejsou problém peníze. No a pokud to má být hlavně na vizuál, tak je zbytečné utrácet za EdgeHD.
8-)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Votrelec 2
Příspěvky: 27
Registrován: 14. 08. 2014, 12:53

Celestron CPC

#160

Příspěvek od Votrelec 2 »

Dobrý deň všetkým, kedže Votrelec už nie je medzi nami...zostali mi po ňom všetky možné veci a komponenty k ďalekohľadom aj niekoľko unikátnych kusov týchto prístrojov...ja však neovládam to, čo môj otec a rada by som ich predala..avšak neviete mi nieto poradiť prípadne ak by ste mali o niečo záujem ...píšte. Ďakujem
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17642
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Celestron CPC

#161

Příspěvek od MMys »

Zdravím,
nejlepší bude nafotit všecky věci, snímky umístit někde na web a nalinkovat do sekce bazar zde na fóru. Případně s tím někdo z nás pomůže (s tím umístěním snímků). Určitě se to zde prodá.

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
od10k5
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 04. 2008, 02:13
Bydliště: Liberec
Věk: 50

CPC 1100

#162

Příspěvek od od10k5 »

Nevím kam to připsat.

Koupil sem si CPC 1100 a sem s ním vcelku spokojen jen mně udivilo pár věcí.
1) Když sem ho zapnul, tak sem zjistil že má vypnuté GPS, ale povedlo se mi ho zapnout.
2) Udivuje mně že při ustavování dalekohledu musím na minimálně jednu první hvězdu dojet sám, nebo na dvě nebo na tři.
3)Zaráží mně že při ustavování dalekohledu na vybranou hvězdu mi nejede ani sledování oblohy, takže mi hvězda stále utíká z okuláru a to i potom co na druhou hvězdu najede sám dalekohled. Sledování se zapne až po skončení ustavování dalekohledu.

Jinak sem s ním spokojen a mám trochu problém při sestavování trefit středový kolík na stativu, ale s tím se asi nic dělat nedá než si zvyknout.
CPC 11", TS 20x80
Kyblik
Příspěvky: 361
Registrován: 05. 12. 2013, 15:07

Re: CPC 1100

#163

Příspěvek od Kyblik »

ahoj,

vyvedu te z udivu :-), nemej obavy, pristroj se chova naprosto normalne, uvedom si, ze se jedna o azimutalni montaz a tudiz je skoro kazde misto na obloze sledovano jinou rychlosti-proto ti bez radneho ustaveni hvezda utika, montaz proste nzna svoji polohu vuci obloze, pokud nechces resit ustaveni na tri hvezdy, tak si dokup tuhle vecicku http://www.supra-dalekohledy.cz/prislus ... -4485.html ta to za tebe udela naprosto autonome

stredovy kolik na stativu musel vymyslet americkej inzenyr, obcas je to o nervy a cely spodek montaze poskrabanej

jinak CPC 11" je naprosto uzasny stroj, budes velmi spokojeny az si jej radne osahas
Uživatelský avatar
od10k5
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 04. 2008, 02:13
Bydliště: Liberec
Věk: 50

Re: CPC 1100

#164

Příspěvek od od10k5 »

Ahoj

Dík za reakci, ta věcička je zajímavá a i když by mně její pořízení nezruinovalo, tak jí kupovat nabudu a spíše investuji do nějakého optického příslušenství.
CPC 11", TS 20x80
Uživatelský avatar
od10k5
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 04. 2008, 02:13
Bydliště: Liberec
Věk: 50

Re: CPC 1100

#165

Příspěvek od od10k5 »

Jak skladujete své CPC 11"?
Originální bednu s kolečky se mi kupovat nechce, tak hledám na netu vhodnou bednu do které si ho budu ukládat.
CPC 11", TS 20x80
Odpovědět