Co s SCT 11

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s SCT 11

#16

Příspěvek od Cztwerec »

Řekl bych, že Bill a Psion to shrnul naprosto perfektně. Dřív mě lákalo jít cestou 200/800 newtonem, ale když jsem viděl ty problémy okolo, uz jsem sahal raději po tripletu většího průměru. A pořád mám v živé paměti obraz z ultimatniho TEC 160, který je ale nad rámec cenových relaci tohoto vlákna :D tam už by se o "jakéstakés univerzalitě" hovořit dalo...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Co s SCT 11

#17

Příspěvek od Bill »

Wrrraniczech píše:Jaka je vyhoda takoveho refraktoru oproti tomu SCT?
Když zadáš na astrofotky.cz c11, tak vypadne 135 fotografií. Jenom dvě jsou DSO od Konihlava z roku 2010. Zbytek jsou planety nebo Měsíc.
Jedna z fotek je focena expozicemi 10sec a druhá dokonce 5sec... A to je Losmandy montáž. Bez OAG to s tímhle kouskem asi fakt nepůjde.
M:736 750 113
Wrrraniczech
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 08. 2018, 19:15

Re: Co s SCT 11

#18

Příspěvek od Wrrraniczech »

Z krasneho uklidnujiciho komentare od MilANa se stalo deseni ze strany vsech ostatnich :D Mno... do tydne by mela prijit kamerka na pointaci, tak jak bude prilezitost, tak to vyzkousim. Kdyz uz nic jineho, tak budu mit osobni zkusenost s tim jak k prdu jsou dlouha ohniska ;)
EQ-Q 6 AZ GoTo
SCT-11"
SW 102/500
Canon 700D stock(zatim)
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Co s SCT 11

#19

Příspěvek od zuzi »

Milan ma pokud pamatuji SCT 10, takže je jasny ze napíše na co se,fakt hodí. Ze to asi nebudou kratkoohnislové temné foto DSO je jasne.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24310
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Co s SCT 11

#20

Příspěvek od MilAN »

Já už prakticky rok a půl fotím jen 10" ACF, s redukovaným ohniskem na 2m a těch snímků mám desítky ( http://www.astrofotky.cz/~MilAN ). No, nefotím ty krásné krvavé omalovánky :), na které se hodí ohnisko do 20 cm a radši méně- to je pravda. Fotím bez OAGu, na AZ EQ6, pointuji hledáčkem a expozice 1-2 minuty jsou absolutně bez odpadu, při rozlišení 0,66"/pix. A fotím v bídných podmínkách, s hrozným seeingem. Je to také na fotkách poznat. No a také je nevylepšuji- žádné sofistikované úpravy tvaru a velikostí hvězd, x masek, filtrů apod. Když budu chtít mít hvězdy na 1,5-2 pixely, vezmu si APM 107/700, které mám na druhém úchytu montáže a můžu si jít lehnout a při tom fotit. Jenže to je přesně to , co mě na tom nebaví :)
Naposledy upravil(a) MilAN dne 17. 08. 2018, 17:13, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2011
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s SCT 11

#21

Příspěvek od Beda »

Wrrraniczech píše:Z krasneho uklidnujiciho komentare od MilANa se stalo deseni ze strany vsech ostatnich :D Mno... do tydne by mela prijit kamerka na pointaci, tak jak bude prilezitost, tak to vyzkousim. Kdyz uz nic jineho, tak budu mit osobni zkusenost s tim jak k prdu jsou dlouha ohniska ;)
No, i když by Ti některé reakce mohly připadat "děsivé" :) , tak je u nás jistě řada pozorovatelů, kteří jsou s SCT spokojení a naopak jejich specifika cíleně využívají. Odzkoušení Tvého C11, jak plánuješ, nebude zbytečné. Když nic jiného, získáš nové zkušenosti, které se později hodí!
Asi před týdnem jsem narazil na snímky španělského amatéra Rafa Glez, který ze své terasové minipozorovatelny "URANIBORG" na jihu Španělska dělá pěkná pozorování kromě jiného nov, galaktických supernov, komet , atd. Používá C11 s redukcí f/6.3 a kameru ATIK 414EX na NEQ6 AZ: https://www.flickr.com/photos/rgfarfan/
Každý prostě preferuje něco jiného a osobní astronomické (amatérské) směřování se ani názorově, ani technicky nevytvoří/nezvládne za rok, pokud vůbec. Chce to čas ;) Tak držím palce!
Přílohy
Uraniborg, Rafa Glez, C11, ATIK 414EX,  NEQ6 AZ.jpg
Uraniborg, Rafa Glez, C11, ATIK 414EX, NEQ6 AZ.jpg (133.25 KiB) Zobrazeno 1569 x
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4141
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s SCT 11

#22

Příspěvek od biker.fm »

Wrrraniczech píše:Kdyz uz nic jineho, tak budu mit osobni zkusenost s tim jak k prdu jsou dlouha ohniska ;)
Kazdy si svym zpusobem buduje svou cestu poznani... A bud bude mit to budovani jednodussi (da na rady zkusenych) nebo slozitejsi (kona podle sveho presvedceni) :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět