FARVISION - triedry s mechanickou stabilizací

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2743
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

FARVISION - triedry s mechanickou stabilizací

#1

Příspěvek od SIRIUS_758 »

   Založil jsem tímto nové téma, protože tyto triedry vypadají velmi zajímavě a do budoucna nadějně.. Firma FARVISION sídlí v Moskvě a ke svému prvnímu modelu s mechanickou stabilizací bez potřeby el. napájení - 20 x 50 BKS(Sh) - přidala na konci června výkonnější 25 x 55. Oba modely se vyrábějí ve dvou verzích odlišujících se velikostí zorného pole - 58° a 70°.

http://farvisionlab.ru/?product=binocul ... on&lang=en

Nedávno jsem tady informoval o dosud jediném takovémto triedru od ZEISSe s parametry 20 x 60. Je velmi vychvalovaný, jenže většině majitelů se nechce přiznat, že na astronomii je těžko použitelný, protože mu nedělá dobře náklon větší než 20°. Navíc je velmi náročný na ohleduplné zacházení. Nicméně stabilizace obrazu je prý dokonalá. Teď jsem ani nenašel, že by ho v Evropě někdo prodával... V USA je nabízen za 8 tis.dolarů.

Firma Farvision má triedry chráněné dvěma patenty z r. 2003 a 2011. Dle názoru odborníků se jedná o jiné a ve většině ohledech dokonalejší řešení mechanické stabilizace, které je nenáročné a bezúdržbové, spolehlivé při jakémkoli náklonu a pracuje ve velmi širokém rozsahu teplot. Technik známé firmy Oberwerk si tento triedr ( 20 x 50 ) velmi pochvaluje a poznamenává, že stabilizace je určitě lepší CANONů IS. Sami rusové na svých stránkách garantují, že triedry při stabilizaci zachovávají maximální rozlišovací schopnost. Zajímavé je, že v USA je kromě triedru Farvision 20 x 50 ( obchod "Bigbinoculars.com", cena 3 tis.dolarů ) k dostání ten samý triedr i pod dvěma jinými značkami - Magnar Optics a Newcon Optik - za levnějších 2400 dolarů.
Tak jsem na to zvědav... Italové slibují brzkou recenzi triedru 25 x 55  8-)
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

FARVISION - triedry s mechanickou stabilizací

#2

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

No neni to zatim úplně za lidovou cenu - ale jestli se tohle ujme a rozšíří a zlevní, tak si třeba konečně taky pořídim triedr do ruky Pro mě prostě dalekohled, kterej neni pevně přidělanej na něčem, jako by nebyl - nejenom na astronomii, ale i třeba na ptáky.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2743
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: FARVISION - triedry s mechanickou stabilizací

#3

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Italský binofanoušek Piergiovanni Salimbeni na svém webu plně zpřístupnil porovnávací recenzi ( cca půl roku byla placená ) ruského stabilizovaného triedru Farvision a nám známého Canonu IS 18x50. Podstatnou informační hodnotu o kvalitě stabilizace mají videa skoro na konci článku. Stručně řečeno - ruský triedr nemá rovnač pole, takže kvalitou zobrazení na kraji pole nemůže konkurovat japonskému soupeři, zato vlastnostmi stabilizace jej jednoznačně předčí...

http://www.binomania.it/canon_vs_farvision/
Odpovědět