Kolimace newtonova dalekohledu

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Bill

Re: Kolimace newtonova dalekohledu

Příspěvek #811 od Bill » 11. 07. 2019, 11:20

nosuh píše:Je mi to jasny..zajimalo by me, jestli ve chvili, kdy techniku clovek vyladi, perfektne seridi, jestli ho to jeste bavi pouzivat nebo jestli skonci na bazaru, kdyz uz nemusi nic resit, vymejslet a vsude o tom povidat :)

Já si myslím, že i tohle se stává...

"Naštěstí" je jenom pár použitelných nocí do roka, takže to asi člověka hned tak neomrzí :-)
M:736 750 113

hades

Příspěvek #812 od hades » 11. 07. 2019, 11:59

nosuh píše:Je mi to jasny..zajimalo by me, jestli ve chvili, kdy techniku clovek vyladi, perfektne seridi, jestli ho to jeste bavi pouzivat nebo jestli skonci na bazaru, kdyz uz nemusi nic resit, vymejslet a vsude o tom povidat :)

Haha, toto mě nedávno taky napadlo :lol:
SW Evostar 80ED, ASI294MC Pro, HEQ-5 Pro Synscan upgrade, belt modification, QHY 5-II M, DeepSkyDad Autofocuser
Astrofotky

biker.fm
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #813 od biker.fm » 11. 07. 2019, 12:41

hades píše:

Haha, toto mě nedávno taky napadlo :lol:

Byl bych v klidu, ono je porad co doladovat a serizovat :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.

-------------------------------------------------------------
Moje fotky na www.astrofotky.cz.

Achernar

Příspěvek #814 od Achernar » 22. 07. 2019, 14:55

Milí kolegové, nenašel by se někdo, kdo by mi dokázal zkolimovat newtona? Měl jsem zmuchlaný tubus, což už jsem opravil, ale bylo k tomu nutné dalekohled rozebrat. Tudíž je to teď nepochybně rozštelované, když jsem to jen seskládal. Je to obyčejný sériový dalekohled Tasco 114/900, ale ještě made in Japan cca 30-40 let starý. Nemám na to žádné vybavení ani zkušenosti. A okulárový výtah to má jen na starý průměr 24,5mm. Dalekohled mám momentálně v Blatné, ale můžu ho přivézt do Prahy.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta

Zpět na “Dalekohledy”