Celestron NexStar 6SE Schmidt-Cassegrain

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
blackamon
Věk: 40

Re: Celestron NexStar 6SE Schmidt-Cassegrain

Příspěvek #16 od blackamon » 13. 04. 2018, 18:15

Děkuji moc za radu Milane. Jenom se trochu bojím, že pokud namířím dalekohled do zenitu, bude mi zrcátko kvůli jeho větší velikosti narážet do montáže. Nemá to někdo vyzkoušené na tomto modelu?
Celestron NEXSTAR SE 6, Refraktor AD800 (meopta 56/800) ; Montáž AZ-4 ; Okuláry BAADER 8-24mm HYPERION Mk.III, T-S PLANETARY HR 15, 7, 5, 3,5 mm ; Měsíční filtr BAADER ŠEDÝ 2” ND=0.9 (T=12.5%)

blackamon
Věk: 40

Příspěvek #17 od blackamon » 19. 05. 2018, 12:52

Ahoj,
opravdu nikdo neví jak vyřešit 2" zrcátko na Nexstar 6SE? S tou redukcí co mi posílal v odkaze Milan se dalekohled nevleze do zenitové polohy, zrcátko by už naráželo do montáže. Volal jsem i do Supry panu ing. Zahajskému a ten mi řekl, že dříve na to prodával redukci, která se našroubovala přímo do zenitového zrcátka. Tím pádem se zrcátko zkrátilo a hezky se tam vešlo. Tu redukci vyráběla firma Baader, ale teď ji už nevyrábí. Chtěl mi ji pak nechat vyrobit u jeho kamaráda, ale ten mu řekl, že je tam nějaký atypický závit, na který nemá nůž. Poradí mi prosím Vás někdo? Chtěl bych si tam dát okulár BAADER 36mm HYPERION ASPHERICAL http://www.supra-dalekohledy.cz/okular- ... -4127.html , pro větší zorné pole, který mi také doporučil pan Zahajský. Jsem už zoufalý a nevím jak ten problém vyřešit.
Celestron NEXSTAR SE 6, Refraktor AD800 (meopta 56/800) ; Montáž AZ-4 ; Okuláry BAADER 8-24mm HYPERION Mk.III, T-S PLANETARY HR 15, 7, 5, 3,5 mm ; Měsíční filtr BAADER ŠEDÝ 2” ND=0.9 (T=12.5%)

billy
Věk: 63

Příspěvek #18 od billy » 19. 05. 2018, 22:15

Ak sa nemýlim, tak na výstupe tubusu by mal byť 2" SC závit (od priemeru 9,25" 3" SC závit), takže by malo ísť našroubovať priamo na tubus originálne 2" SC zrkakadlo od Celestronu alebo aj TS ich má v ponuke. Rozumiem, že chceš využiť 2" zrkadlo, ktoré už máš, ale ak sa ti nepodarí kúpiť samostatne to 2" SC pripojenie, ktoré ide našroubovať do 2" zrkadla zo strany ďalekohľadu (tvoje 2" zrkadlo ale musí mať na strane ďalekohľadu vnútorný 2" SC závit), tak sa asi kúpe originálneho 2" SC zrkadla nevyhneš. Možno cez bazár by si mohol skúsiť.
Potrebuješ toto https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2234_TS-Optics-Adapter-vom-SC-Gewinde-auf-T2---SC-Fokaladapter---Laenge-20mm.html, ale samozrejme na výstupe so závitom, ktorý pasuje do toho tvojho 2" zrkadla.

Zpět na “Dalekohledy”