problémy s lídlskopem

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
Uživatelský avatar
daywalker
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 12. 2008, 04:41

problémy s lídlskopem

#1

Příspěvek od daywalker »

zdravím všechny..pořídil jsem si teleskop z lidlu..musel jsem jích projit aspoň pět (nakonec jsem ho sehnal v hloubětíně (tuším kolbenova ul.. a ještě tam jeden měli). když jsem to montoval tak mi z hledáčku vystřelilo nějaký pérko (z pérové matky) a teď to moc nejde seřídit nevíte někdo co s tím..asi to nějak opravím... mám šroubek a pérko a chybí mi ta matka..nevim jak je velká a tak jinak bych si ji vyrobil..vadí to hodně??? jinak se s tim kouká pěkně teda zatim sem viděl jenom kostelní věž páč nahoře neni nic vidět...
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

problémy s lídlskopem

#2

Příspěvek od Lukina »

daywalker napsal: zdravím všechny..pořídil jsem si teleskop z lidlu..musel jsem jích projit aspoň pět (nakonec jsem ho sehnal v hloubětíně (tuším kolbenova ul.. a ještě tam jeden měli). když jsem to montoval tak mi z hledáčku vystřelilo nějaký pérko (z pérové matky) a teď to moc nejde seřídit nevíte někdo co s tím..asi to nějak opravím... mám šroubek a pérko a chybí mi ta matka..nevim jak je velká a tak jinak bych si ji vyrobil..vadí to hodně??? jinak se s tim kouká pěkně teda zatim sem viděl jenom kostelní věž páč nahoře neni nic vidět...
No, ja predtim, nez jsem to schvoal pro Jeziska na skrin jsem objevil nejake plastove sroubky. Nejlepsi bude kdyz to nafotis. Jinak jestli je to kovovy sroubek  v uchecni toho hledacku v tom jeho pouzdre, tak ten mi myslim taky vylitnul. Asi to bude trochu vadit nastaveni "soubeznosti" s tubusem. Az to rozbalim a dam dohromady, tak dam vedet.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

problémy s lídlskopem

#3

Příspěvek od Konihlav »

taky se mi to kdysi stalo, ale nastesti jsem ji nasel (na balkone paneloveho domu, tesne pred spadnutim), takze jsem to dal zas dohromady. Bez toho Ti blbe drzi (spis vubec nedrzi) hledacek v ose s dalekohledem - viz serizeni hledacku - tak, aby to co v nem vidis bylo zaroven i to, co vidis v dalekohledu...
Odpovědět