Lidlskop v prodeji od 15.12.

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Uživatelský avatar
JardaF
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 11. 2008, 21:41

Lidlskop v prodeji od 15.12.

#76

Příspěvek od JardaF »

stana napsal: Když vy moje příspěvky berete hrozně vážně... ::)
Osobně jsem spokojený, když si udělám zářez na pomyslné pažbě a nějaké další DSO vyšvidrám na přesvětlené městské obloze..
Jsem jen okukovač oblohy bez ambicí počítat nějaké dráhy planet! Je to jen můj koníček..
Rybářský prut jsem v rámci krize čtyřicátníků zavrhl a koupil si dalekohled a vrátil a oprášil tak svoje ambice amatérského okukovače oblohy po 20 nebo spíš  po 25  letech...Ostatně ten můj starý rukodělný Newton 160 mm už byl stejně na odpis a je slepý jak kotě.
Hodně pomohlo to, že Sky - Watcher mají cenu v podstatě lidovou /Dobsony/ a to mě zase nakoplo!
Nejsem zas jako amatér ouplná "trupka" a nějaké popularizující knihy včetně Grygarova Vesmíru jsem přelouskal..
P.S. Nějaké debaty profesionálů z oboru optiky či astronomie zde stejně nečtu...Páč si stejně houno pamatuju.. ;)
Jsem toho názoru, že i když mě někteří kritizují, že mám příspěvky s výpovědní hodnotou nulovou, tak přeci jen moje letmé zkušenosti z okukování oblohy a lidově a pragmaticky podané,  třeba taky někomu pomůžou, někoho osloví..Vždy se snažím poradit tak, jak jsem sám nakoupil a teda upřímně i když nutno brát moje rady s rezervou a je to fakt jen můj názor..  ;)
/A včíl mě omluvte, pivo tlačí na močák a jdu se ..jdu na malou../ ;DJsi můj člověk, Já jsem v situaci - čtyřicítka na krku, nový lidloskop v pokoji. Jako kluk jsem vesmír hltal a najednou přišla po letech potřeba se na tu oblohu podívat trochu víc pořadně, nebo co...
triedr 12X60, Bresser 70/700 "Lidlskop"
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Lidlskop v prodeji od 15.12.

#77

Příspěvek od stana »

Průser bohužel je ten, že dřív nebylo čím koukat a dnes teda jo, zato světelné znečištění je na postupu a už člověk neví, kam by za tmou vycestoval..
Jó, to jsou paradoxy.. :-/
Už i ta sousedka má u bazénu ty lampy a když to zapne, tak jsem v pr...
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Lidlskop v prodeji od 15.12.

#78

Příspěvek od ladis »

stana napsal: Průser bohužel je ten, že dřív nebylo čím koukat a dnes teda jo, zato světelné znečištění je na postupu a už člověk neví, kam by za tmou vycestoval..
Jó, to jsou paradoxy.. :-/
Už i ta sousedka má u bazénu ty lampy a když to zapne, tak jsem v pr...
Pozvi sousedku na okouknuti oblohy Tvym kukatkem a ukaz ji rozdil pri zaplem a vyplem osvetleni. Za obcasne pozvani na pozorovani by mohla svetlo vypinat...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
marshalx
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 11. 2008, 03:45
Bydliště: Otrokovice
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:

Lidlskop v prodeji od 15.12.

#79

Příspěvek od marshalx »

Ve Zlínském Lidlu měli v pondělí 4 kousky.
Celestron XLT Newton 150/750mm / CG-4 s pohonem / Hyperion 25, 17, 8, 5 / UHC profi Astronomik / GSO moon filtr / Solar filtr
Uživatelský avatar
skywalker
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 08. 2008, 21:35

Lidlskop v prodeji od 15.12.

#80

Příspěvek od skywalker »

Zdravim, tak jsem si v pondělí taky koupil lídlák, že se občas mrknu na oblohu. a tady je ještě pár fotek te montáže.. (po kliku se zvětší)



Odpovědět