Použitie prachu z meteoritu pri malovaní

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
chipsova
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 08. 2017, 16:59

Použitie prachu z meteoritu pri malovaní

#1

Příspěvek od chipsova »

Už dlho ma fascinuje vesmír a chcela by som jeho "fragment" použiť v umení. Myslíte si, že je bezpečné použiť rozdrvený prach z meteoritu vo farbách alebo v tuši? Je mi jasné že ho nebude vidno, ale id eo ten pocit :) hrozia nejaké riziká? Aký meteorit by som mala použiť? Dakujem krásne za všetky rady
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Použitie prachu z meteoritu pri malovaní

#2

Příspěvek od ok1in »

A kolik meteoritů k rozdrcení máte k dispozici? :mrgreen:
chipsova
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 08. 2017, 16:59

Re: Použitie prachu z meteoritu pri malovaní

#3

Příspěvek od chipsova »

Momentálne žiaden, ale predpokladám, že na zahraničných burzách sa budú dať kúpit. Alebo sa mýlim? :) Napr. https://www.meteorites-for-sale.com/sik ... a-900.html
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 497
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Použitie prachu z meteoritu pri malovaní

#4

Příspěvek od peto »

Striktne vzaté, každý jeden namalovaný obraz je vlastne namalovaný fragmentom Vesmíru :-) kazda farba na tejto Zemi je fragmentom vesmiru... vlastne cela Zem je len fragmentom Vesmiru. Prave ma napada, že staci jedna šošovka z okuliarov, a premietne mi svet na stenu - zivý pohybujuci sa svet - uz nam to vsetko zovšednelo v zaplave fotoaparátov, mobilov, miliard fotografii na internete, ale v skutočnosti je to fascinujuce - napr. ludske oko - ala spomenuta sosovka, vidi okrem fragmentov vesmiru - aj jeho ucelenejsiu cast... a v spojení s mozgom, TUSI jeho komplexnost... az z toho ako sa hovorí - postoji mozog :) sme toho vsetkeho súcastou, nerad sa vymedzujem - v zmysle Vesmír a my.. ak si toto uvedomím, nemam problém sa usmiat trebárs aj na sefa, ak má prehnané požiadavky :D

ak zdvihnem zo zeme malý odkopnutý štrkový kamienok v ktorom si všimnem nejaký detail, a ten moze vo mne vyvolať milion otazok a vidim pred sebou hmatateľne miliony ci miliardy rokov dozadu a niekedy si pomyslím - ako bude tento kamen vyzerat o dašie miliony rokov?

... radsej skoncim...
Odpovědět