Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Odpovědět
flipmode
Příspěvky: 1
Registrován: 06. 08. 2017, 23:59

Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

#1

Příspěvek od flipmode »

Ahoj,

před pár lety jsem z nějakého popudu koupil uvedený dalekohled, ale jako naprostý amatér jsem selhal s jeho nastavením, naštval se a přístroj nechal těch pár let "u ledu". Teď je ale k dispozici pěkný prostor a místo a chtěl bych konečně dalekohled využít - což v mém případě znamená především naučit se jej velmi dobře ovládat a následně pomalu začít pronikat dále do vesmíru.

Chtěl bych tedy poprosit zda by se našel trpělivý jedinec z okolí Brna, který by si udělal nějaký večer čas a vysvětlil mi aspoň základní funkce dalekohledu a jeho otočného stojanu, nastavení a používání. Odvoz a dovoz zajistím a samozřejmě se rád nějakým způsobem vyrovnám.

Díky moc předem, budu vám vděčný!

Michal
ANDROMEDA
Příspěvky: 9
Registrován: 13. 08. 2017, 18:27

Re: Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

#2

Příspěvek od ANDROMEDA »

Dobrý den.Já Vám asi neporadím ale mám podobný typ dalekohledu asi půl roku a stále s tím zápasím zatím jsem na tom tak že mi chybí asi 8 stupňů do přesného najetí na požadovaný objekt.Něco málo snad alespoň snad poradím.Jaké jsou vaše znalosti alespoň nějakého pokroku jste dosáhl nebo absolutně nevíte nic?
ANDROMEDA
Příspěvky: 9
Registrován: 13. 08. 2017, 18:27

Bresser Messier NT- 203/1000 EXOS-2 Hex GO -TO

#3

Příspěvek od ANDROMEDA »

Vlastní někdo v ČR Tento typ dalekohledu? Děkuji


http://dalekohledy.cz/webmagazine/produ ... 0&idp=2036
Odpovědět