Poraďte studium

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
Therp
Příspěvky: 34
Registrován: 30. 12. 2017, 00:47
Bydliště: Moravské Budějovice
Věk: 19

Re: Poraďte studium

Příspěvek #46 od Therp » 03. 12. 2018, 20:36

Je to tak. Musíš si uvědomit, že v NASA chtějí ty nejlepší. A abys "nejlepší" byl, tě bude stát celé roky studia a i tak budeš "nejlepší" v jednom oboru. Nemá smysl studovat astrofyziku, inženýra a třeba geofyzika., protože v této době je prakticky nemožné zabývat se velmi do hloubky všemi obory, co si výše uvedl. Prostě když budeš studovat všechno dohromady, tak ti lidé, co studovali pouze jeden obor pořádně do hloubky na tom budou z hlediska pro NASA atraktivnější a lepší než ty, který znáš všechno povrchně.

Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 400
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu (začátečník)

Příspěvek #47 od Sajri » 04. 12. 2018, 11:56

Lukas88 píše:Prosím môžete mi niekto povedať čím sa zaoberajú inžinieri NASA? ja chcem študovať astronomiu ale to v tom zmysle že chcem pracovať na výskume, sondách a aj pozorovanie. proste pracovať tak ako inžinieri v NASA. ale mám to nejaké pomiešané :D čo by som mal študovať ak sa chcem presadiť v tej práci na výskumoch, pozorovaní vesmirnych objektov, projkty so sondami.. čo by som mal teda študovať? vopred ďakujem za odpovede :D


Chápu na co se ptáš, jen jsi proto použil nevhodné označení "inženýři". Inženýr je absolvent technických oborů, inženýři v NASA jsou tedy lidé, kteří sondy vyvíjejí a staví. Co chceš spíš ty, je stát se vědcem, který bude např. navrhovat, co by nějaká sonda měla měřit a/nebo ta měření zpracovávat.
Nic lepšího než jít studovat do USA asi nelze doporučit, ale samozřejmě i výteční absolventi přírodovědných oborů u nás se mohou nakonec v NASA prosadit.
Pokud bys nemířil tak vysoko, ale prostě se jen chtěl podílet na výzkumu, které meziplanetární sondy provádí, tak to jde i u nás. Např. tým okolo docenta Čadka z katedry geofyziky MFF UK zpracovává měření ze sondy Cassini a zabývá se vlastnostmi saturnova měsíce Enceladu.

Lukas88
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 11. 2018, 18:20

Re: Poraďte studium

Příspěvek #48 od Lukas88 » 15. 12. 2018, 15:28

Ďakujem za odpoved. A ano ja sa chcem výskumom zaoberať a mozni aj tym navrhovanim a stavanim sónd. :D a prosim ja som sa pytal aj hlavne na aku strednú mam ist ked chcem toto robiť a na akú vysokú (nyslim typy tých škôl ale mozes aj konekretne nejaku vymenovat :D) kazdopadne velmi pekne dakujem za odpoved :) :D


Zpět na “Fórum pro začátečníky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti