Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

Diskuze o tom jak začít s astronomií, jaký si pořídit první dalekohled, ale také o tom, jak správně používat toto fórum.
flipmode

Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

Příspěvek #1 od flipmode » 07. 08. 2017, 00:12

Ahoj,

před pár lety jsem z nějakého popudu koupil uvedený dalekohled, ale jako naprostý amatér jsem selhal s jeho nastavením, naštval se a přístroj nechal těch pár let "u ledu". Teď je ale k dispozici pěkný prostor a místo a chtěl bych konečně dalekohled využít - což v mém případě znamená především naučit se jej velmi dobře ovládat a následně pomalu začít pronikat dále do vesmíru.

Chtěl bych tedy poprosit zda by se našel trpělivý jedinec z okolí Brna, který by si udělal nějaký večer čas a vysvětlil mi aspoň základní funkce dalekohledu a jeho otočného stojanu, nastavení a používání. Odvoz a dovoz zajistím a samozřejmě se rád nějakým způsobem vyrovnám.

Díky moc předem, budu vám vděčný!

Michal

ANDROMEDA

Re: Vysvětlení a nastavení Bresser N 203/1000 Messier LXD75 - okolí Brna

Příspěvek #2 od ANDROMEDA » 13. 08. 2017, 21:00

Dobrý den.Já Vám asi neporadím ale mám podobný typ dalekohledu asi půl roku a stále s tím zápasím zatím jsem na tom tak že mi chybí asi 8 stupňů do přesného najetí na požadovaný objekt.Něco málo snad alespoň snad poradím.Jaké jsou vaše znalosti alespoň nějakého pokroku jste dosáhl nebo absolutně nevíte nic?

Zpět na “Fórum pro začátečníky”