sony dsc w1 na focení oblohy?

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

sony dsc w1 na focení oblohy?

#16

Příspěvek od Hadra »

[quote author=sussudio link=board=dalekohled;num=1098798919;start=0#13 date=10/30/04 - 17:25:15] co třeba koupit lepší dalekohled na horším stativu, nebo naopak a pak upgradeovat jen jednu část výbavy a druhou mít supr..quote]
Ahoj! Znas to rceni z telesopingu.. :D.nejsem tak bohaty, abych si mohl dovolit kupovat levne veci. Samo nevim v jake jsi situaci a nedovolil bych si tvrdit "pravdy" - ale prodrazi se to.
Ber(te) me trosku s rezervou, ale tim supr dalekohledem si nemyslel jako ten N130/900 ze. Ma tak ci tak jen vystup 1,25" a jak se dozvis na fotku to asi nebude to prave. Jestli mas AUTO - psals, ze chces jezdit z mesta. Kdyz uz je energie a cas jet pryc...kazilo by to asi to klepani opravdu ani amaterske astronomie nezaslouzivsi si montaze, mel jsem N114/900 a uz si pripadam jako odrazovac ;D(nekolikrat jsem to psal) tehdy stal pres 12.000kc - no hruza. Nadruhou stranu--- proste jsem i toho smejda miloval, i kdyz me sral :rotflmao:. Za tech 6.500 to bude zabava na rok. Mit auto jdu do toho 8" dobsna......ahoj :hi:
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

sony dsc w1 na focení oblohy?

#17

Příspěvek od sussudio »

tak s dalekohledem pořád zvažuju, ale netrpělivost mi nedala a vyrobil jsem si jednuduchou "montáž" na foto stativu. triedr 10x50 + sony, afokálně... včera jsem zkoušel první fotky, zatím jen pozemské objekty a vypadá to čupr. tak jen čekam, až se trochu rozjasní... a našel jsem další (opět:)) dalekohled, který mě zaujal. co mu říkáte na focení planet, slunce... TSC/CEL #11041 NEXSTAR 4 GT vím, že světelnost nic extra, ale dala by se z něj do budoucna použít "navigace"... oder?
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

sony dsc w1 na focení oblohy?

#18

Příspěvek od vla »

Na focení planet, Slunce a Měsíce nižší světelnost vůbec nevadí,jsou dostatečně jasné, takže tam problém určitě nebude, zároveň to jsou prakticky jediné objekty, které lze s dobrými výsledky fotit klasickým DF. Takže pro tento účel dobrá volba. To tvé uspořádání je pro delší časy vhodné jen pro statické objekty, v astronomii vyfotíš takto jen ty nejjasnější, (nahoře jmenované) díky krátkým exp. časům. Využití navigace pro účely focení bude asi problematické z důvodů azimutálního systému, možná by šel použít ekv. klín, a problém bude asi i s periodickou chybou, takže snad vhodné pro focení zákl. objektivem foťáku a nebo pro klasický fotoaparát s ohniskem do cca 200 mm a časy max. několik minut, s tím ekv. klínem. Jinak v azimutální konfiguraci dle ohniska objektivu tak 1-2 minuty .
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

sony dsc w1 na focení oblohy?

#19

Příspěvek od sussudio »

tak jsem konečně ve stádiu, že můžu začít pokusy s focením... koho bude zajímat jak afokálně fotí tenhle aparát (DSC W1, NWT130/900mm) a jestli dnes pánbůh konečně dá a bude jasno, může se v nejbližší době podívat. dam sem odkaz. a na dřívější doporočuní, poslední týdny jen :book: :book: takže díky všem, třeba ze mě taky bude "profi member":)
nedoporučuji obchodování s DUKem
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

sony dsc w1 na focení oblohy?

#20

Příspěvek od sussudio »

o víkendu konečně nebylo zataženo. odkaz na fotky http://www.zdroje.info/mesic.htm co tomu říkáte? vim, jen měsíc... stejně z toho mam radost. inu, amatér:)
nedoporučuji obchodování s DUKem
Odpovědět