Canon EOS 300D vs EOS 20D

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#16

Příspěvek od MMys »

Marku, ta "umělotina" je tím, že to moc přehánějí při zpracování. Zkus se podívat třeba na snímky Honzy Eliáška http://home.tiscali.cz/myfoto/galery_2.htm(zpracovával jsem mu je já), ty jsou podle mě lepší (kromě M31, tam si vyloženě vyžádal, vytáhnout z toho maximum, kdyby bylo po mém, vypadalo by to decentněji, a možná i ty plejády by byly trochu mírnější)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#17

Příspěvek od MP »

MMys napsal: Marku, ta "umělotina" je tím, že to moc přehánějí při zpracování.
Mas pravdu, kdyz to vezmes do ruky Ty ( predpokladam, ze rovnou z RAWu ), tak to vypada jinak :)

Podle vseho by u 20D mely jit vypnout veskere SW redukce sumu, odecitani "prednastavenych" DF a podobne, zustane jen HW redukce sumu, implementovana primo v chipu ( pry ucinnejsi, nez u 10D/300D ) a ta je orientovana spis na vyhlazeni sumu v case a ne v prostoru ( low-pass filtr ), takze by zadne artefakty vyrobit nemela. No, jeste chvili o tom budu cist a pujdu si to koupit ( a deti nebudou mit co jist :'( ). Tak aspon nekdo napiste, ze je to blbost, kterou nema cenu kupovat ;)

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#18

Příspěvek od MMys »

Jo, je to zkonvertovane z RAWu do 16bit. TIFFu, pritom vypnuty vsechny korekce, vyhlazovani sumu atd... Proste jenom linearni prevod. Potom od kazdeho snimku odecten temny snimek a snimky slozeny Registarem. V Photoshopu potom jenom kosmeticke upravy (pozadi na neutralni odstin, malinko zvednut kontrast) Zadne ostreni, odstranovani sumu, nic...

Jeste musim nekdy prepracovat muj SW, co jsem psal ke kamere, aby pracoval i v barve, a interpoloval ty nasycene pixely misto odecitani. Jinak vznikaji cerne "dirky" a trochu to je videt v mlhovinach (v plnem rozliseni, po zmenseni ne)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#19

Příspěvek od Alien »

A už je to tady. Firma Hutech nabízí od dnes upravenou EOS 20D. Cena lidová: 2.000,- USD. Předpokládám, že u ATC Přerov bude k zakoupení tak za 70.000,- . :repuke:
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#20

Příspěvek od BiF »

MP napsal: Je videt, ze to jde i bez upravy filtru CCD, kdyz se prida par expozic s H-alfa filtrem a spravne smicha.

Můžete mi někdo jednoduše vysvětlit, jak může pomoci exponování přes H-alfa filtr, když čip není na H-alfa citlivý?
Fra
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#21

Příspěvek od MP »

Alien napsal: Firma Hutech nabízí od dnes upravenou EOS 20D.
Kdepak. Jak tak koukam na ty fotky, tak se mi to libi, jak to je - spektralni citlivost je velice podobna oku. Podstatne je, ze to neni uriznute pred H-alfa, jen je tam ta citlivost relativne mensi a da se to vytahnout filtrem pred fotakem, stejne, jako pri pozorovani okem. Nechal bych to byt bez uprav a pokud bych chtel vysokou citlivost v sirokem spektru, nekupoval bych fotak, ale astrokameru ( za cenu upraveneho EOS 20D by se uz nejaka slusna SLX sehnala ).
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#22

Příspěvek od MP »

Fra napsal:
Můžete mi někdo jednoduše vysvětlit, jak může pomoci exponování přes H-alfa filtr, když čip není na H-alfa citlivý?

Cip je naopak na H-alfa citlivy az moc a dokonce i na IR. Proto je na nem nalepeny filtr, ktery blokuje UV a IR, pricemz castecne zeslabi i H-alfa. A z tech fotek ( a udaju o expozicich ) je prave videt, ze tu caru nezeslabi tolik, aby se nedala s H-alfa filtrem snadno vytahnout.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#23

Příspěvek od Alien »

Čip je citilivý na H-alfa i s originál filtrem, ale minimálně. Trochu je to poznat i z této fotografie na Canonu EOS10D před úpravou: http://www.pbase.com/terrylovejoy/image/29755088. Takže několikanásobná expozice přes H-alfa filtr to asi vytáhne do přijatelnějších mezí pro použití pro astrofoto.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#24

Příspěvek od MP »

No, nevim, jestli filtr 20D je stejny, jako u 10D, ale mne se to libi. Prikladam porovnani vyrezu toho vyse zminovaneho snimku z schweifstern.de ( EOS 20D, 4 minuty, f/4, silne svetelne pozadi, bez upravy ) s tou TV kamerou, ktera je opravdu citliva "od nevidim do nevidim" a v tom cernobilem snimku hraje H-alfa podstatnou roli ( 15 sekund, f/4, silne svetelne pozadi, odecteny DF, zmensene pro porovnani, jinak bez upravy ) :

Jasne hvezdy mi tam delaji kola, protoze stary Pancolar od Prakticy ma sice slusne rozliseni, ale dost mekkou kresbu. O optiku ale tady nejde. Podle mne je na obou snimcich zachyceno zhruba to same, pokud jde o hvezdy i mlhoviny. Kdybychom na tom EOSu zduraznili H-alfa, bylo by to vic cervene a asi by stacila kratsi expozice, ale zase by tam zanikaly ty casti, ktere moc cervene nejsou. Takze jak jsem psal - mne se to libi, jak to je.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
VooDooMaster
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 04. 2002, 17:32
Bydliště: Hradec Králové
Věk: 50

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#25

Příspěvek od VooDooMaster »

Ja mohu jeste pro porovnani dat k dispozici tento snimek porizeny 300D mou N254/1200 ISO 1600 taktez 4 minuty.
Bez uprav, pouze konverze z RAWu + zmenseno. Myslim si, ze by prece jenom ta citlivost na Ha mohla byt lepsi. Predpokladam , ze u 20D nemel vyrobce duvod propustnost IR filtru menit, takze citlivost na Ha bude asi podobna, nebo ne ? .



http://www.jahodar.cz/astro/tmp/ngc7000.jpg
Skywatcher EQ8-R Pro SynScan, Esprit 100ED, QHY268C ......
Uživatelský avatar
VooDooMaster
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 04. 2002, 17:32
Bydliště: Hradec Králové
Věk: 50

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#26

Příspěvek od VooDooMaster »

Pripadaji me ty snimky z kamerky takove plasticke, jako embossovane ? Je to jenom zdani ? pripadne cim je to zpusobeno ?


MP napsal: No, nevim, jestli filtr 20D je stejny, jako u 10D, ale mne se to libi. Prikladam porovnani vyrezu toho vyse zminovaneho snimku z schweifstern.de ( EOS 20D, 4 minuty, f/4, silne svetelne pozadi, bez upravy ) s tou TV kamerou, ktera je opravdu citliva "od nevidim do nevidim" a v tom cernobilem snimku hraje H-alfa podstatnou roli ( 15 sekund, f/4, silne svetelne pozadi,  odecteny DF, zmensene pro porovnani, jinak bez upravy ) :
Skywatcher EQ8-R Pro SynScan, Esprit 100ED, QHY268C ......
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#27

Příspěvek od Tomkk »

Jen tak pro zajímavost: Dostal se mi do rukou historický digifoto Minolta Dimage EX.
Zajímavý je tím, že má vlastní operační systém Digita, který umožňuje načítat vlastní skripty z paměťové karty, pomocí kterých se dá např. realizovat manuální nastavení funkcí, které jinak není dostupné. Umí spuštět i programy, např. i upravený DOOM1! :).   Zajímalo by mě, jestli je to opuštěná slepá cesta, nebo jestli některé současné digitály mají obdobnou výbavu.
   V té souvislosti mě velmi (nemile) překvapilo, když jsem se zde dočetl, že Canon 300D
   neumí vypnout filtry a odečítání DF. ???
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#28

Příspěvek od MilAN »

Tomkk napsal:    V té souvislosti mě velmi (nemile) překvapilo, když jsem se zde dočetl, že Canon 300D
   neumí vypnout filtry a odečítání DF. ???To snad ne ?
A skleněný /plastový?/ filtr nejde vypnout.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24314
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#29

Příspěvek od MilAN »

MP napsal: Filtr je primo na pouzdru snimace. Hutech dodava dve varianty - s vymenenym filtrem i s uplne odstranenym filtrem. Zaostrit to asi jde i bez filtru - je velmi tenky a nejaka nepatrna rezerva u kazdeho objektivu je. IR filtr je 2,9mm tlustý -takže posuv kolem 1 mm může být u některých objektivů již dost.
http://www.pbase.com/terrylovejoy/image ... 8/original
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
VooDooMaster
Příspěvky: 231
Registrován: 05. 04. 2002, 17:32
Bydliště: Hradec Králové
Věk: 50

Canon EOS 300D vs EOS 20D

#30

Příspěvek od VooDooMaster »

Tomkk napsal: Jen tak pro zajímavost: Dostal se mi do rukou historický digifoto Minolta Dimage EX.
Zajímavý je tím, že má vlastní operační systém Digita, který umožňuje načítat vlastní skripty z paměťové karty, pomocí kterých se dá např. realizovat manuální nastavení funkcí, které jinak není dostupné. Umí spuštět i programy, např. i upravený DOOM1! :). Zajímalo by mě, jestli je to opuštěná slepá cesta, nebo jestli některé současné digitály mají obdobnou výbavu.
V té souvislosti mě velmi (nemile) překvapilo, když jsem se zde dočetl, že Canon 300D
neumí vypnout filtry a odečítání DF. ???

Canon 300D zadny DF neodecita, protoze ho ani nedela, nebo o tom alespon nevim. kde jsi se to docetl ?
Skywatcher EQ8-R Pro SynScan, Esprit 100ED, QHY268C ......
Odpovědět