QHY9 - KAF8300

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11583
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#256

Příspěvek od Psion »

Souhlas, při ceně Atik či Sbig se divím, že do toho ještě někdo jde....
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

QHY9 - KAF8300

#257

Příspěvek od honza.ho »

MMys: Díky za radu, nemám tu teď u sebe zdroj abych to píchl do elektriky, ale změřím to zítra večer až se vrátím z Pardubic domů.
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#258

Příspěvek od MMys »

To Psion, Karneades:
taky se mi drala na jazyk tahle myšlenka, ale pak mi došlo, že v době kdy kluci QHY9-ky kupovali, nebyl s KAF-8300 ani Atik, ani MII G2-8300 a Sbig kameru teprve plánoval.  Byly tuším k dispozici kamery od QSI a od FLI...   Je fakt, že dneska už by člověk možná volil jinak...

Ale Honza už tu kameru má, tak je potřeba to diagnostikovat a opravit, a tomu tyhle poznámky moc nepomůžou  ;)

Konec O.T.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11583
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#259

Příspěvek od Psion »

Tak to je pravda, že nepomůžou, je to jenom konstatování. Já bych to hodil výrobci na hlavu, ať si to řeší sám. Stejně teď bude 1/2 roku hnusně. Konec OT.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

QHY9 - KAF8300

#260

Příspěvek od FunTomas »

Len dodám, že toto bol jeden z dôvodov, prečo som si povedal, že čínska kamera nie. S týmito kamerami tu stále niekto rieši nejaké "DODO" (dodělej doma). To môžu naozaj len takí majstri ako Karneades, MMys a podobní. Aby som však bol objektívny, aj tuzemský výrobca mal drobné muchy v kamere. Ale boli naozaj len drobučké a spravidla ich vyriešil nový softwér. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

QHY9 - KAF8300

#261

Příspěvek od deavi »

Pokud jde o software tak Qiu se rozloučil s dlouholetým softwarovým vývojářem Tomem. Jsem zvědav jak rychle dají dohromady nový tým programátorů. aby uspokojily nedostatky které v ovladačí pořád jsou. Mě osobně v režimu bin 2x2 to dělá pořád bordel v podobě velkého pruhu vespod snímku :(
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

QHY9 - KAF8300

#262

Příspěvek od honza.ho »

Tak jsem to stále nezměřil, ale kamera byla celý týden rozdělaná hezky v teple. Dnes když bylo nějakých 20C jsem to celé znovu připojil. Hned po pár sekundách na -30 rosa. Když jsem to nechal chvíli běžet, kolo zmizelo. Jenže po dalším pokusu nasnímat 10 flatů opět vykouklo. Vzhledem k tomu, že pro moji poslední fotku asi flaty nenafotím, napsal jsem dnes na QHY fórum mírně iritovaný příspěvek. Pokud by to šlo, vzal bych kameru třeba do Valmezu, pokud ji tedy dříve nepošlu do Číny.

Problém je hlavně v tom, že i když není nic vidět, neznamená to, že tam nic není. Pár flatů už jsem nafotil ale k RGBčku posledních dat nesedí prostě nic ať se snažím sebe víc. Navíc jsem opět při rozdělání kamery rozhodil bordel všude v cestě takže se s přesným flatem můžu rozloučit nadobro.

Jinak souhlasím i s negativními názory, jenže FLI byla o dost dražší a nic jiného nebylo. Nyní bych do toho už opravdu nešel. Zjistit, že nemůžete zkalibrovat pole 2 a 4 kvůli tomu, že se na skle vytvořila mikroskopická vrstva rosy, to za tu cenovou úlevu asi nestojí. Pokusím se to nechat na čínské straně, nemám vůbec náladu to řešit, když na to stejně nemám předpoklady.

Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

QHY9 - KAF8300

#263

Příspěvek od MartinV. »

Taky chci jít časem do mono CCD, ale jak to tak čtu každopádně a už jsem to zmiňoval posledně do Moravských přístrojů.
Vůbec ti Honzo nezávidím, ale má to jednu kladnou stránku. Akorát nám začíná to každoroční inverzní počasí. U nás se tu po půlnoci už dělají hmly.
Tak ať ti to klapne aby jsi se mohl zase činit.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#264

Příspěvek od MMys »

Pokud to do termínu Valmezu nepošleš výrobci, tak se na to můžeme mrknout.
Každopádně je to k vzteku :'(
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
LuKo78
Příspěvky: 433
Registrován: 20. 10. 2005, 01:01

QHY9 - KAF8300

#265

Příspěvek od LuKo78 »

kupujte si hoši normální kamery a ne čínskej homemade šmejd, ta devítka je asi největší bastl, co ten qui dodal na trh  

to honza.ho:

...je to vážně smůla, Honzo. Ale snad se to vyřeší.
Já nechci a nebudu tady někoho ovlivnovat svými řečmi, ale po té co jsem si do své kamery sám napájel to vyhřívání, tak s tím prostě problém nemám. A je to už přes rok!

Byla to první kamera v ČR a prostě jiná volba nebyla!!!
Takže bud do toho jdete, s tím že se může něco stát a pak si to budete muset doopravit, ale fotíte si přes rok a půl, A NEBO budete čekat a čekat a pak se konečně k něčemu rozhoupete a z větší nabídky výrobců si vyberete to samé! A PAK si můžete PLKAT řeči jak QHY udělal největší šmejd, atd, že? Někteří >:( (karneades) :-/

Rozhodně tady neobhajuju QHY kamery! Dnes bych asi také sáhnul po něčem jiném. Honza má smůlu, ale věřím a přeju mu aby to vyřešil!!! ;)

L.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11583
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#266

Příspěvek od Psion »


A PAK si můžete PLKAT řeči jak QHY udělal největší šmejd, atd, že? Někteří >:( (karneades a Psion) :-/
Můžeš mi ukázat, kde jsem napsal, že QHY udělal největší šmejd? Ten můj příspěvek byl naprosto jednoznačný - "divím se, že do toho ještě někdo jde" - tedy bavím se o dnešní době a nikoliv o roce a půl zpět. To že ten výrobek není profi to ví všichni a kdysi byl za dobré peníze a tedy výhodná koupě i když mě to neoslovilo a počkal jsem si na Sbig ST-2000XM.
Jenom pro zajímavost, kolik jsi vlastně udělal za ten rok a půl snímků s QHY?

Uživatelský avatar
LuKo78
Příspěvky: 433
Registrován: 20. 10. 2005, 01:01

QHY9 - KAF8300

#267

Příspěvek od LuKo78 »

Jenom pro zajímavost, kolik jsi vlastně udělal za ten rok a půl snímků s QHY?

.. a do toho kolik jsem si udělal snímků z QHY9, tak to Ti může být úplně jedno, já se nepotřebuji zviditelnovat, soutěžit a ukazovat všechny snímky za každou cenu a dávat to na astrofotky.cz....

....fotím si pro radost a jestli mám těch snímků deset, nebo dvacet je moje radost a ne Tvoje starost. Prostě to je můj postoj, nikomu ho nevnucuji a nikoho nepomlouvám.

jinak se omlouvám Tobě za to, že jsem Tě takto nařknul za tu větu, co jsi neřekl! ;)

Omlouvám se! :)

L.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11583
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

QHY9 - KAF8300

#268

Příspěvek od Psion »

LuKo78: V pohodě nešlo mi o omluvu, ale o to, že velmi často se zde vykládají příspěvky jinak, než byly napsány a to ne zdaleka jenom moje.
V zásadě razím cestu kupovat kvalitu, ale chápu a rozumím, že cena je pro většinu lidí velmi důležitá. S tou otázkou ohledně počtu obrázků jsem to nemyslel zle, jenom mě to zajímalo, protože jsem viděl jediný obrázek a tvoje stránky nefungují.
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

QHY9 - KAF8300

#269

Příspěvek od -karneades- »

A PAK si můžete PLKAT řeči jak QHY udělal největší šmejd, atd, že? Někteří(karneades)  
já neplkám, nech si tyhle poznámky pro příště pro sebe, to, že  nemáte na jiné-kvalitnější výrobky je jiná kapitola, navíc nikoho nepřesvědčuji o ničem, jestli se nepletu, tak jsme na fóru a právě proto vyjadřuji své stanoviska naprosto svobodně a pokud možno také slušně, pakliže se ti mé názory nelíbí, tak já s tím nemám žádný problém, pro každý případ to, že QHY9 je šmejd, tak za tím stojím a nikdo mne nepřesvědčí o opaku, pár kamer mi již prošlo rukama, shodou okolností QHY kamery jsem vlastnil všechny a QHY9 jsem měl více jak měsíc půjčenou, tak tak trošičku vím o čem píši a zase takovej bažant taky nejsem, čajíček
Uživatelský avatar
LuKo78
Příspěvky: 433
Registrován: 20. 10. 2005, 01:01

QHY9 - KAF8300

#270

Příspěvek od LuKo78 »

to, že nemáte na jiné-kvalitnější výrobky je jiná kapitola
to karneades:

..velmi úsměvné, v době kdy jsem pořizoval tu kameru, tak jsem ji dostal i s kolem za nějakých 74000,- Kč, takže nedělej z nás chudáky!
Dnes vychází SBIG ST 8300 na 35000,- Kč, tak si ji mohou dovolit už i boháči ;D

....jo a mimochodem já si nepřipadám jako chudák ;)

L.

off topic:

klidně  může moderátor to plkání smáznout, jistě nikoho nezajímají tyto výlevy 
Odpovědět