Canon 5DIIMk

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
petrbxd
Příspěvky: 118
Registrován: 26. 12. 2015, 12:19
Bydliště: Havířov
Věk: 60

Re: Canon 5DIIMk

#16

Příspěvek od petrbxd »

Piny jsou v pořádku. S objektivy funguje spolehlivě. Takhle se chová od samého počátku (2008), tenkrát jsem to vzdal. Před dvěma lety jsem pořídil M42 redukci s kontakty. Vypadá to na problém HW. Baterky vyzkouším vyndat. V každém případě děkuji za rady.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Canon 5DIIMk

#17

Příspěvek od biker.fm »

Standa píše:Hmm. Tak to netusim, co tomu vasemu MkII je... Muj to nedela, foti i bez objektivu, v Menu jsem zadnou zastrcenou polozku, ktera by povolovala/zakazovala foceni bez objektivu nenasel... Chybu se mi podarilo nasimulovat, kdyz jsem na objektivu prelepil petici kontaktu (pak je tam jeste delsi a kratsi ve dvojici). Neni u vaseho Canona jeden z tech peti pinu poskozeny/zatlaceny dovnitr?

Nebo zkusit vyndat akumulator i vnitrni baterku, co drzi cas/datum, nechat pres noc a pak je zase zandat...

Standa
Petre, Stando (timto zdravim jmenovce :-)), mate oba stejnou verzi FW ve fotaku ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 200
Registrován: 31. 08. 2004, 14:21

Re: Canon 5DIIMk

#18

Příspěvek od Standa »

Ano, firmware mame stejny. Pokud to fotak delal od zacatku, tj. podle posledni zpravy skoro 10 let, tak je opravdu asi zavada v nem a nema to co do cineni s pripojenym/nepripojenym objektivem. Oprava by asi byla draha.

Standa
triedr 8x30 a 8-20x50, SW 80ED, Vixen VC200L, Vixen R200SS na AZ-EQ6, Maksutov-Cassegrain 127/1500, 3D tištěný spektroheliograf a spektrograf, hvězdárna ScopeDome 3M, Dobson 355/1700
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Canon 5DIIMk

#19

Příspěvek od nosuh »

A zkousis to porad na te same redukci a nebo jsi jich zkusil vic? Chovaji se všechny stejne - ze hodi error? Sam mam zkušenost, ze jedna redukce z ciny chvilku fungovala, chvilku ne, pak jsem odstranil ten chip pasek, a bylo to ok.
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
petrbxd
Příspěvky: 118
Registrován: 26. 12. 2015, 12:19
Bydliště: Havířov
Věk: 60

Re: Canon 5DIIMk

#20

Příspěvek od petrbxd »

Redukcí mám víc, ale mělo by to exponovat i s plastovou krytkou. Jediná redukce s kterou to exponuje, je ta s čipem (kontakty). Jenom že, tuhle (M42) nemůžu použít, neboť potřebuji redukci se závitem M48 a takovou jsem s čipem nenašel. Nejspíš je to opravdu nějaká anomálie mého těla.
Odpovědět