Canon EOS 30D-rada

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

Canon EOS 30D-rada

#1

Příspěvek od M.Adamovsky »

Hezke Vanoce vsem..

Mam problem. Zkousel jsem poprve fotit nocni oblohu pres 30D, ale mam problem s odectenim snimku. Udelal jsem klasicky temne snimky, ale mam problem se Subrawem. At jsem predelal do DNG jakkoliv, Subraw to nevzal. Nevim proc. Pravdepodobne je chyba na me strane, ale nevim kde. Mozna, jestli jsem neco v Adobe DNG spatne nenastavil.

Proto prosim zasvedcenejsi o radu. Diky moc
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Canon EOS 30D-rada

#2

Příspěvek od ladaS »

Ahoj, pravděpodobně máš nastavený špatně DNG konvertor - musí to být takto:

JPG Preview: NONE
Uncompreset
Preserve RAw Image
Dońt embed original

Nastavíš to v preferencích.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

Canon EOS 30D-rada

#3

Příspěvek od M.Adamovsky »

diky moc..zkusim to
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

Canon EOS 30D-rada

#4

Příspěvek od M.Adamovsky »

Tak jsem to zase ja..
Zkusil jsem to nastavit, tak jak rikal LadaS, ale stejne..kdyz to zadam, tak se v prikazovem radku objevi jen, ze ty DNG obrazky nejdou otevrit..takze se neudela nic..nerozumim tomu..kdyz jsem to zkousel drive s Rawy z 300D, slo to bez problemu normalne..mohl by nekdo z vas vedet, v cem to bude ?..stale nevim, jesli neco delam spatne, ale v konverzi do DNG to zrejme nebude..

diky moc
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Canon EOS 30D-rada

#5

Příspěvek od ladaS »

Aha - už tomu rozumím, máš stejný problém jako jsem měl já. Ty máš verzi Subraw, která neumí otevřít DNG zkonvertovaný z RAW z 30D. Subraw pro 30D HonzaS musel upravit, a navíc musíš mít DNG konvvertor 35 a plug in do PS9 CS2 camera raw verze 3_5.
Jinak- něco o tom je zde u mě na www -  tady: http://www.lokality.cz/vesmirne/Digi/te ... vani_1.htm

Ozvi se mi na maila, dáme to dohromady.
LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

Canon EOS 30D-rada

#6

Příspěvek od M.Adamovsky »

jj diky..napsal jsem Vam mail
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Canon EOS 30D-rada

#7

Příspěvek od ladaS »

O.K. vše potřebné je v mé odpovědi také na e-mail.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Canon EOS 30D-rada

#8

Příspěvek od vla »

Lze jednoduše zjistit kolik snímků má nafoceno tělo Canon 30D? Mám jedno vyhlédnuté, budu ho mít prvně v ruce a jen na chvíli, takže pokud to lze prosím i o návod jak rychle toto ověřit.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Canon EOS 30D-rada

#9

Příspěvek od Vabra »

O primem vypisu z firmwaru nic nevim.

Jako indikativni se snad da pouzit cislovani fotek. Ale to zalezi jak ma dany clovek nastavene, muze to byt jen jednosmerna informace (prodejce tvrdi ze nafotil maximalne 2000 snimku a aktualne vyfoceny snimek dostal jmeno IMG_8675.jpg).
Nicmene tohle lze samozrejme "SW vynulovat" v nastaveni fotaku.
Navic nevim jak u 30D, ale moje 20D ma cislovani 4mistne tj. 8675 muze byt take 18675, 28675,...

Zmeril bych se spise na celkovy kosmeticky stav (tezko vyfotit 10.000 snimku a mit fotoaparat uplne cisty a bez jedinne oderky) a mechanicke dily (tocitka, tlacitka a hlavne mechaniku vyklapeni blesku)...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Canon EOS 30D-rada

#10

Příspěvek od MP »

Cislovani se take umi nulovat automaticky pri vymene karty ( navaze na nejvyssi cislo na karte, na prazdne zacne od 0 ). Jde o to, jak je to v menu nastavene. A muj EOS 20D navic nezavisle cisluje obrazky, ukladane na kartu a ukladane do pocitace pres EOS Capture, takze mam sice nastavene prubezne cislovani od zacatku, ale dve ruzna cisla ( jedno na kartach, druhe v notebooku ) a skutecnosti odpovida jejich soucet ( pri mem zpusobu ostreni pres notebook i to druhe cislo dosahuje nekolika tisic ). Takze cislovani obrazku moc nepomuze. Nekde v pameti fotaku se uklada celkovy pocet cyklu zaverky, ale jak se k nemu dostat, to nevim - toto sladke tajemstvi asi znaji jen ve znackovych servisech.

Jinak mechanicky jde hlavne o stav zaverky, oderky a jine vnejsi znaky s poctem snimku nesouvisi a na kvalitu fotek obvykle take nemaji vliv. A blesk jsem za 2 roky intenzivniho pouzivani vysunul asi 5x - fotim radeji bez blesku a kdyz ho potrebuji, nasadim na fotak poradny.

Ale u 30D Canon uvadi zaruku na 100 000 cyklu zaverky ( to je jeden z rozdilu proti 20D, kde nic takoveho neni uvedeno ), tak bych se moc nebal. Udelej par zkusebnich snimku jednolite plochy kratkymi expozicemi ( kratsi, nez 1/1000 ), na tech by se melo poznat pripadne poskozeni tvaru nebo rovnobeznosti lamel zaverky - pole by bylo nerovnomerne osvetlene. Pokud mas klasickou televizi nebo monitor s velkou CRT obrazovkou a kratkou dobou dosvitu, je to take dobre zarizeni na testovani rovnomernosti chodu zaverky - ve snimku "na vysku" kratkou expozici dostanes sikmy pruh, jeho sirka odpovida casu zaverky, sklon rychlosti chodu zaverky ( viz synchro pro blesk ) a zmeny sirky i sklonu vypovidaji o nerovnomernosti chodu lamel.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Canon EOS 30D-rada

#11

Příspěvek od vla »

Díky za rady.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Canon EOS 30D-rada

#12

Příspěvek od deavi »

Tento týden budu kupovat EOS 30D  :) a potreboval bych poradit jestli mohu pozit tento typ karty SANDISK COMPACTFLASH EXTREME IV 4 GB, nemáte
nekdo zkusenosti s podobným typem karet? jde mi o to aby karta fungovala bez problemu, bohuzel nemam moznost si to vyzkouset na miste, budu vse kupovat pres internet.

V této dobe ma Canon akci na vracení casti penez pri koupi fotoaparatu a to castkou cca 2700 Kc. Pokladní blok a carovy EAN kod se posle na urcitou adresu a oni vrati peníze zpetne. Zkousel to nekdo z vas?

Díky David
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Canon EOS 30D-rada

#13

Příspěvek od MMys »

Nevím, jestli ti to pomůže, ale 4GB Sandisk, rychlost 80x (jiný než píšeš) mi funguje i ve 20D. Pochybuji, že by ve 30D nefungoval.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Canon EOS 30D-rada

#14

Příspěvek od MaG »

Tak jsem si konečně našel čas poptat se, co dál s mým oblíbencem Canonem 30D mod...

Když jsem naposled na louce lovil Perseidy a hovil si v lehátku, ozvalo se najednou na celou louku příšerné pískání z foťáku, které neustalo ani po jeho vypnutí a pomohlo až vyndání baterie.

Doma se po zandání baterie situace opakovala a tak jsem ho pak nechal ležet ladem, jestli není jen vlhký, protože poslední dvě focení ve velkém vlhku probíhala.

později už si nechal baterii vnutit, poté, co jsem proces doporučený na displeji i v internetových diskuzích použil víckrát za sebou. Tentokrát začal pískat až po zapnutí - podařilo se mi to zachytit na video (představte si ten řev v noci na louce na plný kule):

https://www.youtube.com/watch?v=JEYlzS5jS_0

Shodou oklností při točení tohoto videa se tzv. vypípal, takže jak jsem skončil natáčení, přestal pípat a zadní displej zhasl. Nyní se už chová jen tak, že při snaze o pořízení snímku nesepne závěrka a foťák napíše na horní displej tutéž chybu 99.

Díky týdenní dovolené jsem ho mohl nechat ještě týden ladem, ale chová se pořád stejně. Usuzuju nejspíš na vadnou závěrku, protože vyschlý už by měl být a navíc se neotevře ani při "sensor cleaning".

Chci se zeptat, jestli se s tím už někdo nesetkal, potom taky zda jsem něco neopoměl vyzkoušet a konečně, zda někdo nenechal měnit závěrku a kolik ho to stálo. Vzhledem k tomu, že je foťák specializovaný na astrofoto, viděl bych opravu výměnou závěrky jako levnější variantu, než přechod na nové tělo a jeho modifikaci... rád bych něco z profi řady, ne ty plasťáky...

Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
deepspace
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 09. 2012, 08:49

Canon EOS 30D-rada

#15

Příspěvek od deepspace »

Smutný příbeh .., pokud by to byla závěrka (je to vysoce pravděpodobné), cena nové na Ebay cca 50 USD, sám by sem Ti ji vyměnil gratis v ceně materiálu, ale obávám se , že kvůli tomu do Bratislavy nepojedeš.., takže počkáme jak se k tomu vyjádří místní Guruové .. MMys a spol..
Odpovědět