USB hub pro foceni venku

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 825
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: USB hub pro foceni venku

#16

Příspěvek od midars »

juh píše:
midars píše:... Už jsem vyzkoušel dva 7 portové a oba hlásí chybu cca "příliš mnoho hubů". ... Se 4 portovým (co se tam vejde) jede OK.
Buď tam už končia možnosti XHCI radiča (resp. OS Windows), alebo je to problém použitého HW v PC/NB, alebo je to kombinácia oboch.
Treba si prečítať minimálne tento článok Why can't I connect more USB 3.0 devices to my system?
Díky za odkaz. S NB bohužel nic nenadělám. Takže moje řešení asi bude použít druhý 20m kabel PremiumCord USB 2.0 repeater prodlužovací kabel A/M-A/F 20m, na kterém budou připojena zařízení, která nevyužijí USB3. Na USB2 prodloužení 7mi portové huby fungují OK.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2224
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: USB hub pro foceni venku

#17

Příspěvek od juh »

Ja som na ten odkaz narazil, keď som hľadal nejakú možnú náhradu za Raspbery PI niečím podobným, čo je osadené miktoprocesorom série ARM Cortex s viacerými USB 3.0 portami. Z toho dôvodu som zmieňoval, že počet USB 3.0 zariadení môže byť obmedzený aj HW.
Nemal by to byť prípad PC/NB postavených na architektúre Intel, tam by mal byť tento problém spôsobený výlučne použitým OS, v tomto prípade Windows, ktorý má to obmedzenie na 7 úrovní vetvenia (viď. tie obrázky v odkaze, prečo ešte chodí 4 portový a už nechodí 7 portový hub; problém môže byť aj v tom, že už konštrukčne môže byť na MB využitých niekoľko úrovní vetvenia USB 3.0).
Je tam aj zmienka o tom, že sa tento problém dá obísť aj prechom na OS postavený na Linuxovej platforme, ktorý takéto obmedzenie nemá. Len tu môže byť problém, ak s takým OS nie sú skúsenosti a ak sú nakúpené licencie na programy, ktoré bežia výlučne pod OS Windovs. Prejsť na niečo nové nemusí byť schodná cesta, to už radšej to USB 2.0.
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: USB hub pro foceni venku

#18

Příspěvek od Otoron »

Zdravim,

jen se chci podelit o zkusenost s USB3 HUB na vetsi vzdalenost 10+ metru.

problem - mnozstvi kamer a ustatnich USB prisluzenstvi je problematicke utahnount na delsi vzdalenost a pres single kabel.
USB huby jedou a nejedou, kamery se na USB Hubech sekaji atd - reseni je kamery pripojit naprimo na laptop a zbytek pres hub.(rada na zahranicnich forech)
pokud ale potrebuji vetsi vzdalenost, je to velky problem.
zkousel jsem 4x ruzne klasicke HUBY USB 3.0 a nemeli sanci (3-7 portu), (vsechny s original napajenim) usb 3 kabely 3-10 metru - no neuspel jsem, vzdy mi chodila tak polovina.

moje kombinace v astrodomku.
4 kamery (ZWO 294, Altair 183M, iNova-pointace a polemaster) a filtr kolo ZWO, focuser USB, EQDIR USB pro montaz. (DEW na USB napajeni je reseno uplne samostatne)

nakonec jsem zkusil nasledovne

HP 3005pr USB 3.0 Port Replicator (coz je trochu draha 3K+ HP docking station 2xUSB3 + 4x USB2) ale je napajena klasickym laptopovym HP trafem.
vsechny preriferie jsou pripojeny 5m USB3 (lepsi) nebo USB2 (klasicky kabel) dle konfigurace a k HP docking station pripojen 10 metru PremiumCord 8592220012748 USB 3.0 repeater, prodlužovací do laptopu.

A svete div se, na v podstate 15m mi vse chodi jak ma a je perfektne stabilni.

Je to v podstate poprve, kdy mam zapojeny vsechny periferie a nic se mi neseka a vse jede rekl bych optimalni rychlosti.
zkusil jsem i pustit vsechny kamery a i to jede to jak ma (lehce pomaleji) ;)

mozna podobny problem nemate, ale pokud ano, tak tohle muzete zkusit.

Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 990
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: USB hub pro foceni venku

#19

Příspěvek od ok1in »

Taky přidám svou dnešní zkušenost, která do jisté míry koresponduje s tím co tu psal Otoron...
Jal jsem se připojit dvě ASI-120 plus 174 a filtrové kolo, vše jeden výrobce. Připojil jsem aktivní 5m kabel USB3 k PC, za ním aktivní, externě napájený USB3 hub a za ním jsem to popřipojoval originálně dodanýma kabelama. Bohužel, 174-ka se nepřihlásila, vše ostatní šlapalo jak má :?

Nastala rošáda pokusů a různých kombinací, až jsem při jednom pokusu jako první v k PC připojil onen napájený hub a za něj pak aktivní 5m kabel a pak vše ostatní - problém rázem zmizel. Dokonce i v případě, že jsem hubu odpojil jeho externí napájení. :idea: Takže patálie připisuju na vrub portu v PC, protože jakmile jsem cokoliv připojil přímo na něj, tak to šlo normálně, za tím aktivním kabelem už ale 174-ka nešla. Ten hub přímo v portu PC před 5m prodloužením evidentně odstranil jeho problémy a vše jede jak má. Třeba tato zkušenost někomu pomůže. Venku je už několik dní mlíko a ještě tam zjevně chvíli bude, tak se dá aspoň pokusničit s technikou...
Odpovědět