Touptek AR3 16000 KPA Cooled

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#1

Příspěvek od Otoron »

Zdravím, hledal jsem vlákno, ale nenašel.
Všiml jsem si "nové" chlazené kamerové mutace na Panasonic chip MN34230 tentokrát od "firmy" Touptek prodávané asi výhradně pro Astroshop.eu (de).
https://www.astroshop.de/astro-kameras/ ... or/p,57623

Nejzajímavější je asi cena a rozsah balení. Těžko hodnotit kvalitu, ale asi budou všechny verze (zwo,qhy)+- vyráběné nakonec v jedné fabrice. :D :D
Není specifikována RAM ale nějaká DDR3 tam asi je.
Pro mě zarážející je to, že jsem nebyl schopen najít popis na oficiálních Touptek stránkach výrobce.
Ta cena je však opravdu nastavená dost nízko.
Něco takového sháním, takže pokud někdo něco vi, sem s tím ;)

Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#2

Příspěvek od zdenek »

Informace o kameře jsou v souhrnné tabulce pod popisem celé produktové řady, Je tam mj. i monochromatická varianta. Základní údaje nijak nevybočují z celé variace kamer s tímto chipem. Jen opravdu nikde není uvedena vyrovnávací paměť, ale např. ani temperace vstupního okénka. S ohledem na cenu by mne nepřekvapilo, kdy šlo o odlehčenou variantu kamer např. od ZWO. To ale ukáže čas (a první odvážný).
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#3

Příspěvek od Otoron »

No designem zadni strany se velmi podoba Aitair Astro HyperCam, treba 183c ALtairAstro 183C

Altair Astro jsou sice z "UK" ale jedna se o re-brand z Ciny.
Musim vsak rici, ze jsou obecne jsou reference na Altair Astro velmi pozitivni a i par obrazku me ohromilo. Teda reference z USA a UK (myslim casopisy, par jich odebiram a pak cloudynights atd..). tady na AF se bojim zeptat, aby nebyl pozar na strese :) :) a ja nebyl zase za vola (coz asi jsem).


Takze si myslim, ze pokud kvalita bude srovnatelna s Altair Astro tak tenhle Touptek se asi brzy zaradi mezi konkurenty uz znamejsich znacek v deep-sky segmentu.
urcite to stoji za pozornost.
If at first you don't succeed, lower your standards.
DNA
Příspěvky: 594
Registrován: 26. 04. 2016, 08:48
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#4

Příspěvek od DNA »

Na strankách výrobce je u kamer pro mikroskop lepší popis, ale o paměti tam také není zmínka. Rozdíl mezi astro a pro mikroskopi je pouze v příslušenství.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#5

Příspěvek od Dansemacabre »

Já ti nevím, ale parametry má stejné jako ASI1600 a design se jí taky nebezpečně blíží. ASI je už vyzkoušená kvalitní kamera s (konečně) odladěným softwarem ve skvělém poměru cena/výkon a její cena se zas tolik neliší od téhle. Jestli chce někdo ušetřit 5% ceny na "no-name" výrobku kopírujícím ověřený produkt, tak jeho věc, ale moc nechápu proč by to u kamery za desítky tisíc dělal.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#6

Příspěvek od Otoron »

Dansemacabre píše:Já ti nevím, ale parametry má stejné jako ASI1600 a design se jí taky nebezpečně blíží. ASI je už vyzkoušená kvalitní kamera s (konečně) odladěným softwarem ve skvělém poměru cena/výkon a její cena se zas tolik neliší od téhle. Jestli chce někdo ušetřit 5% ceny na "no-name" výrobku kopírujícím ověřený produkt, tak jeho věc, ale moc nechápu proč by to u kamery za desítky tisíc dělal.
Nezlob se, ale pletes tu nesmys... "jabka a hrusky",

ZWO ASI 1600 Color chlazena se v Evrope (EU) (po cle a dani) neprodavala pod 1300,- EUR
Touptek je za 899 EUR
To neni 5 procent ani z vrtulniku. (ale mozna ti utekla 0 a melo to byt 50%, tim padem se omlouvam)

Je pravda, ze to vypada, ze ZWO ASI 1600 Color se dale nebude vyrabet, takze diskuze je bezpredmentna, nicmene ted mozna chapu proc astroshop.eu, tenhle kousek nasadila - asi vyplnuje diru na trhu, nebo taky ne.

Pokud srovnavas ceny v $ (ZWO site -999$) z USA, tak ale upozorni ctenare, ze to mozna provezou v kufru bez cla a dph, ale mozna taky ne aby se pak nedivili, poslani postou se dneska temer jiste rovna celnimu rizeni... coz nerozporuji, je to realita dneska.

Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#7

Příspěvek od Dansemacabre »

Tak zrovna od ZWO není nejmenší problém tu kameru za 999 USD skutečně dostat...
"Poslani postou se dneska temer jiste rovna celnimu rizeni... coz nerozporuji, je to realita dneska." - slyšel jsi o UPS? ;)
(ale to už se omlouvám, to patří spíš do jiného vlákna)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Touptek AR3 16000 KPA Cooled

#8

Příspěvek od Otoron »

Zdar
Ja naprosto chapu, ze se tu mnoha jedincum podarilo koupit produkt z USA/Ciny bez cla a dph, coz je fajn a gratuluji.
Ale nic to nemeni na tom, ze pokud by Touptek byl naceneny v Cine tak by asi nestal zdaleka ani tech 900Ecek, tady se bavime o EU cene po cle a DPH.
to jsou ty jabka a hrusky.....
If at first you don't succeed, lower your standards.
Odpovědět