Canony s procesorom DIGIC6 a vyššie-problém

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
francek
Příspěvky: 158
Registrován: 16. 02. 2012, 15:22

Canony s procesorom DIGIC6 a vyššie-problém

#1

Příspěvek od francek »

Pri štúdiu vhodnosti nových fotoaparátov Canon na astrofoto som narazil na problém Canonov s novým prevodníkom používaným na zaostrovanie pri snímaní v živom náhľade, resp.filmovaní. Sú to aparáty tuším s procesorom DIGIC 6 a vyššie:
https://www.cloudynights.com/topic/5799 ... nce-tests/
(The T6i and T7i has issues for long exposures because of the AF pixels on the sensor, see here:
https://www.cloudynights.com/topic/5128 ... elp/page-3
The T5i model does not have the problem.)
Jedná sa vlastne o artefakty v obraze, ktoré sa nedajú odstrániť darkami a biasmi(spôsobené pixelmi, ktoré sú využívané na zaostrovanie). Podrobnejšie na hore uvedenej adrese.
Canon to maskuje i v RAW, ktorý vlastne nie je pravý RAW. Takže posledné bezproblémové Canon-y na astrofoto sú Canon s DIGIC 5/5+.
Má niekto o tom hlbšie vedomosti?
Celestron AVX, CG-4, RC 152/1380, MEADE ED 80/480, LACERTA MGEN II GUIDER,Canon EOS 600D mod.Canon EOS 6D mod.,Samyang 135/2, Samyang 35/1.4.
Uživatelský avatar
Gabo
Příspěvky: 17
Registrován: 08. 10. 2009, 04:06

Re: Canony s procesorom DIGIC6 a vyššie-problém

#2

Příspěvek od Gabo »

Zistil si ten problem osobne na "vlastnej kozi", alebo si o tom iba pocul / cital ?
Uživatelský avatar
francek
Příspěvky: 158
Registrován: 16. 02. 2012, 15:22

Re: Canony s procesorom DIGIC6 a vyššie-problém

#3

Příspěvek od francek »

Nemám to odskúšané na vlastnej koži, ale keďže som chcel postúpiť vyššie v DSLR tak som skoro rok čítal rôzne fóra. Múdry sa učí na chybách iných, a blbý na svojich. Canony DIGIC6 a vyššie majú zdvojené vyčitávanie pixelov v určitých oblastiach, kvôli live preostrovaniu pri nakrúcaní videa, čo spôsobuje veľa necností v snímku ako napr. zvýšený šum, vyššiu teplotu čipu, rôzne artefakty v obraze a pod. Popisuje to i LKamarad niekde vo svojich príspevkoch. Samozrejme sa to prejavuje až pri vyťahovaní detajlov a v snímkach s vyšším šumom, ktoré treba razantnejšie spracovávať. Preto i Canon 6D Mk2 je kvôli tomu horší na astrofoto, ako Canon 6D. Všetky tie vymoženosti v nových typoch DSLR sú pre astrofoto skôr na príťaž než na osoh.
Celestron AVX, CG-4, RC 152/1380, MEADE ED 80/480, LACERTA MGEN II GUIDER,Canon EOS 600D mod.Canon EOS 6D mod.,Samyang 135/2, Samyang 35/1.4.
Uživatelský avatar
Gabo
Příspěvky: 17
Registrován: 08. 10. 2009, 04:06

Re: Canony s procesorom DIGIC6 a vyššie-problém

#4

Příspěvek od Gabo »

Vdaka za upozornenie. Uz to studujem aj ja. Chcel som totiz kupit 800D-cko aj ja. Takze ho asi kupim, fyzicky sa nejako pohrajem
s odstranenim tych artefaktov a v pripade neuspechu ho do 14 dni vratim predajcovi (je na to zakon). V opacnom pripade sa na fore
ozvem a dam sem pripadne riesenie.
Odpovědět