Newton/ED pro fullframe - jaký?

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
AxelPhoto
Příspěvky: 127
Registrován: 20. 01. 2015, 14:29
Bydliště: Praha

Newton/ED pro fullframe - jaký?

#1

Příspěvek od AxelPhoto »

Zdravím,

Chtěl jsem se poradit, jaký dalekohled by byl ideální na HEQ5 pro fullframe fotoaparát. Vyhlédnul jsem si ED80 ovšem pak jsem někde četl, že vykreslí pouze 40mm kruh přičemž na pokrytí fullframe je potřeba průměr 44mm. Ještě mě zaujala 200/800 od GSO nebo Sky-Watcher, oba s průměrem sekundárního zrcadla 70mm. Takže se ptám: bude 200/800 stačit na pokrytí fullframe? Jaký popřípadě použít korektor? Jaké jiné OTA by ještě šlo?

Díky,
Tom.
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2730
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Newton/ED pro fullframe - jaký?

#2

Příspěvek od SIRIUS_758 »

TS dal na trh velmi zajímavý 86 mm SD refraktor s modifikovaným Petzvalovým objektivem. Takovýto optický design používá už TS nějakou dobu - spočívá v klasickém dvoučočkovém ED objektivu, který je před okulárovým výtahem doplněn v podstatě pevně zabudovaným dvoučočkovým korektorem. Logicky je pak refraktor označován jako "quadruplet". Podobnou strategii použil SW u nejdražší řady refraktorů "Esprit" - rozdíl je pouze v tom, že použitým objektivem je v tomto případě triplet.
TS APO SDQ 86-464.JPG
TS APO SDQ 86-464.JPG (79.88 KiB) Zobrazeno 1272 x
Nový TS APO SDQ 86/464 je zajímavý v několika ohledech :

- Obsahuje hned dvě skla s extrémně malou disperzí - jak v objektivu, tak v korektoru, je použito sklo FCD-100 od japonské firmy Hoya, což je ekvivalent populárního skla S-FPL 53 od taktéž japonské O'hary.
- Výrobce slibuje slušně vykreslené pole až do průměru 60 mm, tedy větší než pro formát FF, a dokladuje to zveřejněnými spot-diagramy.
- Logicky pak je refraktor osazen 3" výtahem. Konstrukce pak, s ohledem na polohu zadního členu, skýtá dostatečný backfocus i pro pozorování za 2" zrcátkem.


https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... d-APO.html
Odpovědět