Full Frame (36x24) kamera - možnosti dnes?

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Full Frame (36x24) kamera - možnosti dnes?

#1

Příspěvek od Konihlav »

Ahoj decka,

ano vim, ze sam toho o kamerach vim asi nejvice :D ale presto - nebojim se zeptat (asi jako Carrie Bradshaw, ktera vi prozmenu hodne o sexu - a taky se neboji zeptat).
Potrebuji poradit, co provest, nemuzu se nejak rozhodnout.
Desne me pali to, ze budu "potrebovat" druhou CCD/CMOS kameru, protoze brzy :-) budu mit druhy maly prenosny astrografek optimalizovany na minimalne 36x24mm pole a pochopitelne jej chci plne vyuzit (mensi cipy jsou pro deti :-) ).

Jaky mam asi tak myslim moznosti dnes:
- koupit si jeste jednu G3-11000 :-) tentokrat s tim rozsirenym chlazenim, protoze jsem s ni velmi spokojen
- bejt za hlupaka a koupit si mensi cip, tj. neco jako G3-16200 a tu pouzivat na ASA 10tce co mam, protoze 3" Wynne ma na FF dost rezervy v rozich, takze 16200 by to asi dalo dobre a tu svoji starou G3-11000 bych presadil na maly prenosny astrografek
no a jelikoz se nebojim koupit si barevnou kameru ci snad nedej boze i DSLR, tak zde prichazi v uvahu
- Canon EOS 6D od CentralDS (chlazena s UV/IR filtrem) - 2200 USD (zhruba 2.750,- EUR)
- Sony A7s od CentralDS (chlazena s UV/IR filtrem) - 2900 USD (zhruba 3.600,- EUR se vsema danema a clem) - uz ma nekomprimovany 14bit RAW, jen je trochu problematicke to ovladat z PC
- QHY367C coz byla moje nejvetsi nadeje dokud Qiu neoznamil oficialni list price jako 4.390,- coz s oficialnim clem a DPH vychazi az na 5.500,- EUR a to je na muj vkus dost na neco co neni uplne overeny...

no a nebo neco jako G4-16000 nebo G5-50000 (resp. FLI s KAI-50100 cipem co potrebuje 65mm ctvercove filtry - ale to nevim, na jaky dalekohled bych dal). G4-16000 je proste "obsolete, stary cip a kdyz jsem to neporidil pred 5ti lety, kdy byl in, tak ted mi to prijde blbost"

takze babo rad, jestli je kamera na kterou jsem zapomnel?

mimochodem tu QHY163mm bych rad pouzil na zas po letech nejaky narrow band... a je skoda ji provozovat na novym malym 6" astrografku s ohniskem 690mm, kdyz bohuzel svetelnost bude uplne na pycu (na prd) a to teoreticky F/4.7 ale PRAKTICKY to bude F/5.6 :-( bee bee budu potrebovat 2x tolik dat na stejny snimek jako ASou, ale vyhody by to melo mit:
- nulova vinetace bo velmi mala (na rozdil od 25-30 az 50% v uplnych rozich)
- doufam ze nebudou reflexy kolem jasnych hvezd mimo pole (takze IC443 a okoli Alnitaku - tres se!)
- doufam v spickovou kresbu i v rozich plnyho 36x24mm pole, takze pouzivat mensi cip = blbost

:-) :-(

no a muj vyhled do budoucna:
- nekdy (mozna) za par let (rok dva) az asa prijde s novym 12" / F/2.8 s 5" ACC focuserem, tak bych tim rad nahradil svoji soucasnou perfektni ASA 10"tku pokud to tedy jeste unesu a vejde se do auta na mobilni cestovani :-) (k tomu by ta G4ka pak sla)
- pokud by se podarilo nejakym full frame barevnym cipem udelat stejny ci lepsi snimek nez s G3-11000 tak bych naopak po 6ti letech G3-11000 dal k prodeji za babku
...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: full frame (36x24) kamera - moznosti dnes?

#2

Příspěvek od Konihlav »

tak ze sveho vyberu jsem vyradil nadobro QHY367C, protoze 4.400,- USD bez dane a cla = 5.500,- EUR s dani a clem, takze to proste nepripada v uvahu pro nejakou cinskou kameru, ktera ani neni poradne vyzkousena... takze riskovat, ze i tu bych pak posilal do Ciny na reklamaci a cestou se ztratila... na to pri svem jmene fakt nemam odvahu...
Navic mam pocit, ze QHY proste montuji nahodne koupeny cipy na nejakym mistnim trzisti s elektrosoucastkama a tudiz ma tzv. very limitted supply (limitovanou dodavku) a proto si myslim, ze tech kamer udela jen par a proto za ne chce majlant.
Kameru co nema minulost a nema budoucnost proste riskovat nebudu.
Ale 36x24mm klidne barevnou ale high-tech bych bral.
Takze bud zustanu tam kde jsem, nebo si pozdeji koupim z jineho sveta normalni DSLR resp. mirror less (A7r-ii) na denni foceni a naladovky... ne na DSO.
toz jsem z nejhorsiho stale uvnitr :-)
Odpovědět