ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#151

Příspěvek od dablik »

Zdar,
nedavno jsem zaznamenal 2 zajimave veci. Jde o kombinaci ASI1600 MM-C a ASI120MM. Pouzivam Maxim a stavalo se, po vstupu do nastaveni kamery se zobrazila nejdriv ASI120, i kdyz jsem otevrel nastaveni Camera 1, ktera je ASI1600. Takze pozor na soupatka, protoze se mi stalo, ze jsem menil nastaveni jine kamery, nez jsem chtel.
Druha vec je vic technicka. Spustil jsem sekvenci, pointace bezela v pohode a vzdy po 25 snimcich se asi1600 sekla pri vycitani snimku a Maxim kompletne zamrzl. Pomohl pouze restart aplikace. Zkusil jsem prehodit asi120 z hubu na samostany kabel do ntb, snizit USB traffic, ale nic nepomohlo. jakmile jsem tam vratil qhy5v na pointaci, tak vsechno zase slape. Mate nekdo podobnou zkusenost?
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#152

Příspěvek od Dansemacabre »

dablik píše: Jde o kombinaci ASI1600 MM-C a ASI120MM. (...) Mate nekdo podobnou zkusenost?
Řešil jsem to, a dokonce i přímo s tebou - a došel k tomu, že jsou vzájemně nekompatibilní ZWO ovladače :) ASI120 má totiž samostatné ovladače a není součásti all-in-one packu driverů od ZWO. Před nainstalováním all-in-one se ale tenhle driver musí odinstalovat a bez něj zas neběží ta kamera, takže jediný postup je odinstalovat a pak nainstalovat znova. A pak zas neběží přes hub ASI1600, ale jedineě na samostatném USB portu. Párkrát mě pokusy se dvěma ASI kamerama dostaly až k modré windowsí smrti, ale všechno jak zázrakem přestalo, když jsem ASI120 vyměnil za kamerku jiného výrobce (QHY).
MMys píše:Tady dávám na ukázku první "deep-sky světlo" s touto kamerou.
Paráda! Jen nechápu, jak při světelnosti f/4 můžeš dávat pětiminutové expozice, když mně se to už při 2 minutách na gain 0 při f/5,6 začne na hvězdách přepalovat, takže jsem se po mnohých pokusech ustálil na 2min pro L a 3min pro RGB jako maximum (a pěkně mě to štve, protože pak musím zpracovávat stacky mnoha set snímků).

Malé pixely považuju u téhle kamery za obrovskou výhodu, protože mi to umožňuje na relativně krátkém ohnisku fotit i dost podrobností na galaxiích, které jsou jinak na snímku sotva vidět :)
Naposledy upravil(a) Dansemacabre dne 18. 04. 2018, 15:52, celkem upraveno 1 x.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#153

Příspěvek od Bill »

To je divné, já mám ASI120 a funguje mi s tím "all in one" - ale mám novější versi s USB3, takže nevím, zda jede i klasická. Ale tu mám někde doma taky, zkusím vytáhnout. Pokud mi s jedněmi drivery nepojedou obě ASI120(MM/MC-S), tak je to fakt opruz...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#154

Příspěvek od Bill »

MMys píše:Tady dávám na ukázku první "deep-sky světlo" s touto kamerou.

http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... 55#p369555
Je to pěkné - ale není zbytečné pro takhle dlouhé expozice přehazovat kameru? Přece pokud je špičkový seeing a používáš dithering, tak podobné detaily by jsi měl být schpný vydolovat i z "normální" kamery pomocí drizzle.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#155

Příspěvek od dablik »

Jakube, to bylo kvuli qhy :D a ne kvuli asi120. To je ale fuk. Kazdopadne ZWO ma novy balicek all in one driveru, ktery jsem nainstaloval a kde je asi120 obsazena. A delalo to i s novym driverem. Schvalne, zkus to. Ale mozna jen neco delam blbe.
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#156

Příspěvek od MMys »

Bill píše:
MMys píše:Tady dávám na ukázku první "deep-sky světlo" s touto kamerou.

http://www.astro-forum.cz/viewtopic.php ... 55#p369555
Je to pěkné - ale není zbytečné pro takhle dlouhé expozice přehazovat kameru? Přece pokud je špičkový seeing a používáš dithering, tak podobné detaily by jsi měl být schpný vydolovat i z "normální" kamery pomocí drizzle.
Těžko říct, ale já si to kupoval i na sluníčko, měsíc, planety... A teď je to i za super seeingu lehce převzorkované, takže se s tím dobře pracuje, a upřímně řečeno, raději budu trochu zmenšovat, než interpolovat na větší velikost.

No a hlavně se to musí důkladně vyzkoušet, a časem to přijde na cestovního prcka 185/610, kterého mám už rok rozvrtaného a musím ho konečně někdy dokopat do funkčního stavu.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
duves
Příspěvky: 41
Registrován: 10. 12. 2014, 08:30
Bydliště: Bratislava
Věk: 61

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#157

Příspěvek od duves »

Kyblik píše:noooo, doslechl-docetl jsem se, ze rychlym zmrazenim cipu s bayer maskou a naslednym ohratim (je v tom know how vyrobce) se da matrice pomerne lehce mechanicky odstranit,....
:shock:
Nemaš k tomu viac informácií? Napr. aj link by bodol na takú informáciu.
Uživatelský avatar
John2y92
Příspěvky: 339
Registrován: 26. 08. 2017, 16:05
Bydliště: Brno
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#158

Příspěvek od John2y92 »

Zdravím, měl bych dotaz na ty z vás, kteří jste si kupovali tuhle kameru přímo ze stránek ZWO, jestli jste po doručení museli doplácet clo nebo ne. Mám zálusk na kit s filtrovým kolem a kompletním setem filtrů a když by to proclili, plácl bych se přes kapsu víc než bych chtěl :D . Když jsem si od nich kupoval ASI178, tak nebyl problém, ale raději se zeptám.

A ještě pokud někdo máte zkušenost s jejich novými NB filtry, původní měly strašnou reflexi, ale údajně je to s tou novou verzí lepší.

Díky

Honza
Explore Scientific AP 102/714 ED APO Triplet + Lightwave 0.8x rovnač, Celestron 127/1500, Malokuk 60/240, Canon 100D, Canon 6D, ZWO ASI1600MM-Pro, ZWO ASI120MM-mini, Celestron Nexstar SLT, iOptron CEM60, Skywatcher Star Adventurer Mini
Astrofotky
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#159

Příspěvek od Bill »

John2y92 píše:Zdravím, měl bych dotaz na ty z vás, kteří jste si kupovali tuhle kameru přímo ze stránek ZWO, jestli jste po doručení museli doplácet clo nebo ne. Mám zálusk na kit s filtrovým kolem a kompletním setem filtrů a když by to proclili, plácl bych se přes kapsu víc než bych chtěl :D . Když jsem si od nich kupoval ASI178, tak nebyl problém, ale raději se zeptám.

A ještě pokud někdo máte zkušenost s jejich novými NB filtry, původní měly strašnou reflexi, ale údajně je to s tou novou verzí lepší.

Díky

Honza
Já jsem kupoval samotné kolo + redukci na EF Canon. ZWO mi poslalo fakturu na nějakou směšnou částku, ale DPH mi vyměřili z nějaké jiné:
DPH 672,9
Poplatky z proclení 310, clo jsem neplatil.

K NB filtrům - jako varování pošlu svou anabázi s O3 Baader:

Problémy s reflexy Baader O3 filtru. Já jsem se s tím trápil několik let - díky nezměrné trpělivosti p. Záhajského ze Supry jsem postupně vyzkoušel 4xBaader O3, Astronomik CCD O3 6nm, starší sadu Astrodonů 6nm z bazaru AF a nakonec z TS Astrodon O3 5nm. (Celkem 7 kusů různých O3 fittrů !!!)

První Baader byl úplně hrozný a po výměně se to výrazně zlepšilo. Další problémy jsem přikládal reflexům v objektivu (stařičký Canon 300/2.8 FD) - ale když se mi stejné reflexy objevily i u nového Newtonu, tak jsem to znovu otevřel. Třetí Baader byl stejný jako druhý a protože s ním má problém spoustu lidí po celém světě, tak jsem zkusil Astronomika. Reflexy byly menší (taky díky menší tloušťce filtru měly i menší průměr), ale zase ten rozdíl nebyl tak velký, jako rozdíl ceny. Sada Astrodonů 6nm z bazaru AF (už se nevyrábějí) byla dobrá, ale zrovna O3 filtr byl buď špinavý (nebo spíše škrábnutý) a tak jsem ji vrátil. Nakonec jsem se slzou v oku objednal nový Astrodon 5nm u TS (po dohodě se Suprou - že pokud nebudu spokojený, ať ho raději vrátím tam :-D). Ve stejnou dobu reklamoval Baadery i MMys a nové fitry přímo do Baaderu byly lepší. Taky se mi ozval p. Záhajský, že má další Baader, jestli ho nechci zkusit - protože to bylo v době, kdy bych mohl ten nekřesťanský Astrodon vrátit, tak jsem dal Baaderů ještě jednu šanci.

Poslední Baader (4. kus) byl konečně docela slušný! Sice jsem si nakonec nechal ten předražený Astrodon - ale pokud bych ho zrovna neměl doma, tak bych si i tím posledním Baaderem výrazně pomohl...

Tož tak - Astrodon je jistota, ale je k nezaplacení :lol:
Poslední Baadery jsou už docela slušné - i aktuální Ha byla lepší než několik let starý filtr

Ale někde se začít musí...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#160

Příspěvek od Dansemacabre »

John2y92 píše:Zdravím, měl bych dotaz na ty z vás, kteří jste si kupovali tuhle kameru přímo ze stránek ZWO, jestli jste po doručení museli doplácet clo nebo ne. Mám zálusk na kit s filtrovým kolem a kompletním setem filtrů a když by to proclili, plácl bych se přes kapsu víc než bych chtěl
Aniž bych tě chtěl k něčemu navádět... UPS/DHL mají na letišti vlastní celní kontrolu a k proclení jim stačí faktura a nepotřebují výpis z účtu. A Čínani jak známo rádi uvádějí částky nižší než zboží má ;)
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#161

Příspěvek od Konihlav »

nechapu, ze vam to projde, po me vzdycky chteji fakturu a doklad o zaplaceni... proste vzdy...
Uživatelský avatar
John2y92
Příspěvky: 339
Registrován: 26. 08. 2017, 16:05
Bydliště: Brno
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#162

Příspěvek od John2y92 »

Díky za odpovědi, teď už stačí aby ten dolar klesl :D
Bill píše: K NB filtrům - jako varování pošlu svou anabázi s O3 Baader:
To znám :D sháněl jsem teď skoro 3 měsíce Oiii filtr a původně chtěl právě Baader, ale všude mi psali, že se vrací zpět, protože je tam šílená reflexe a že by to mělo být v pohodě až ke konci července, takže jsem po 4 zrušených objednávkách skončil s Astronomikem a ten je zatím v klidu, ale nefotil jsem nic s jasnějšíma hvězdama, tak uvidím.
Explore Scientific AP 102/714 ED APO Triplet + Lightwave 0.8x rovnač, Celestron 127/1500, Malokuk 60/240, Canon 100D, Canon 6D, ZWO ASI1600MM-Pro, ZWO ASI120MM-mini, Celestron Nexstar SLT, iOptron CEM60, Skywatcher Star Adventurer Mini
Astrofotky
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#163

Příspěvek od Bill »

Konihlav píše:nechapu, ze vam to projde, po me vzdycky chteji fakturu a doklad o zaplaceni... proste vzdy...
Oni to dělají podle příjmení. Někdo má štěstí, někdo pech...

(ale mi to posledně taky neprošlo - nic nechtěli a něco si vycucali z prstu)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#164

Příspěvek od nosuh »

John2y92 píše:Zdravím, měl bych dotaz na ty z vás, kteří jste si kupovali tuhle kameru přímo ze stránek ZWO, jestli jste po doručení museli doplácet clo nebo ne. Mám zálusk na kit s filtrovým kolem a kompletním setem filtrů a když by to proclili, plácl bych se přes kapsu víc než bych chtěl :D
Kupoval jsem minuly tyden primo z eshopu ASI. V objednavce jsem mel kamerku, 5ti kolo a topeni a cena byla velmi prizniva ( asi 33k). Nemam zkusenost,jak to posilaj obecne, ale po ruznu sem zaslechl,ze to posilaj jako darek nebo zbozi s nizsi hodnotou apod.,aby clovek nemusel platit clo a dph. To uz dneska uplne neplati.

Kazdopadne eshop byl super,v CR to bylo za 3 dny. Zbyvajicich 5 dni to pak stravilo na celnici.
DHL po me od zacatku chtelo screenshot objednavky z eshopu nebo primo kopii objednavky. Je to narizeni prave kvuli balikum s udavanou nizsi cenou. Limit pro jednoduche procleni u DHL je pry 250USD,pak uz to musi na celnici a DHL jen zastupuje klienta. Bud te to procli rovnou nebo zkontroluji obsah,jestli sedi s objednavkou. U me to byla ta druha varianta. Nakonec me tedy clo i dph stalo dalsich 9k. Pocitam,ze kdybych jim poslal rovnou nejakou kopii fiktivni objednavky neceho do 250USD,tak by to asi proslo. Nemam v povaze lhat a vymyslet obelhavaci strategie,takze jsem jinou objednavku ani nebastlil. Asi to tak ma bejt.
I tak to v souctu vyslo o neco lepe,nez na vetsine eshopu ( TE,365astron,atp). Ale zas tak o moc to neni,to je fakt.
Tak jak sem cet cele tohle vlakno,doufam ze nebudu muset reklamovat:-D
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ASI 1600 MC, MC-C, MM ,MM-C

#165

Příspěvek od nosuh »

Dneska jsem ji nejak poprvé zapojil a zkusmo udelal jeden dark snímek (30s). Ackoliv je kamerka uplne nova, par Hot Pixelu tam je. Chlazeni bylo v tu chvili vypnute ( teprve se seznamujem:). Je ten dark frame v poradku co se tyce hotpixelu nebo to mam nejak resit? Predpokladam, ze mnostvi HP je primoumerne Target Teplote..znamena to, ze az pojede chlazeni, HP mozna zmizí?
DIky

https://adobe.ly/2O8Asim
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Odpovědět