Ovladanie DSLR cez PC

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
Edmund Squirrel
Příspěvky: 161
Registrován: 29. 04. 2009, 09:44

Ovladanie DSLR cez PC

#16

Příspěvek od Edmund Squirrel »

Děkuju, ale myslím, že to právě MaxIm DL nebyl. V tom mi to ale stejně z nějakého důvodu nechodí, ale podívám se na to.
Edmund Squirrel
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Ovladanie DSLR cez PC

#17

Příspěvek od Ferfex »

Ahoj, může mi někdo poradit jakým kabelem propojím dslr s noťasem v programu BackyardNIKON? Snímá mi to pouze do 30s a režim BULB mi nefunguje. Koupil jsem přímo kabel od nikonu na propojení s PC, ale jestli chápu dobře co píše program tak to potřebuju připojit přes sériový kabel. Stačí mi k tomu obyčejnej převodník USB na RS232? Diky.
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
storno77
Příspěvky: 83
Registrován: 08. 12. 2016, 11:51
Bydliště: Brno
Věk: 38

Re: Ovladanie DSLR cez PC

#18

Příspěvek od storno77 »

Ahoj - měl jsem Nikon D5100 a používal jsem BackyardNikon - potřebuješ dva kabely, abys mohl použít BULB - jeden pro připojení Nikonu přes jeho standardní port, kterým se připojuje k PC, a druhý, kterým propojíš řízení spouště - na Nikonu se připojí do portu pro kabelovou spoušť, na PC do USB.

Takový kabel si buď můžeš koupit, nebo vyrobit. Já jsem se pokoušel jej vyrobit, ale velký úspěch jsem s tím neměl. Šel jsem podle tohoto návodu, ale je jich víc.

Nakonec jsem Nikon prodal a přešel na Canon - a jako SW používám Astro Photography Tool (je zdarma (můžeš přispět na vývoj), umí i Nikon, ale BULB omezení je věcí foťáku, žádný jiný soft ti tady nepomůže).
ASI1600MM-Pro Canon 600D, ZWO 6" f/4 Carbon, Tele Vue Universal Paracorr 1.15x, EQ6-R, ASI120MM-S
Ferfex
Příspěvky: 409
Registrován: 03. 05. 2018, 12:55
Bydliště: Zruč-Senec
Věk: 35

Re: Ovladanie DSLR cez PC

#19

Příspěvek od Ferfex »

Díky ! Nicméně přesně jak říkáš .. zas nejsem úplně zdatnej angličtinář, abych přesně věděl co dělám a potom to připojovat k foťáku .. no nevim nevim. Asi uvažuju stejně jako Ty, plánuji totiž přejít na Canon. Ten Nikon co mám je manželky a ta mi ho stejně nedovolila do budoucna modifikovat (používá ho jako náhradní tělo). Řeším to proto, že zatím nemám žádný dalekohled a fotím jen přes teleobjektiv, takže to zatím nechám u ledu a budu používat jen dálkovou programovatelnou spoušť, kterou mám a až přijde čas koupím nějaký bazarový Canon už modifikovaný. Oba programy se vlastně dají používat i k té dálkové spoušti. Dá se pohodlně a přesně zaostřit např. přes Backyard na hvězdy a potom začít fotit přes dálkovou spoušť. Po každém cyklu se fotka sama přenese do PC a můžu jí zkontrolovat na monitoru.

Zkoušel jsem oba programy a každý má něco do sebe. Našel jsem na BackyardEOS tabulku (v záložce "CAMERAS" https://www.otelescope.com/store/catego ... ckyardeos/), kde je uvedena většina modelů, který podporujou přes USB BULB režim nebo se naopak dají připojit jen sériově. Až budu v budoucnu vybírat konkrétní model EOS určitě mi to pomůže.

Každopádně díky za radu ;)
DSLR: ZWO ASI294MM Pro / FUJIFILM X-T3
Dalekohled: TS-Optics 8" ONTC809 200/900mm f/4.5
Pointace: Omegon 90/500mm + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan / Star Adventurer
Astrofotky.cz
Odpovědět