Planetární kamerky-výběr, všeobecně a kterou

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#46

Příspěvek od Vejr »

Tak pomalu zacinam mit trochu vybrany cip Kdyz pominu ICX674, na ktery nejspis nedosahnu financne, tak se do uzsiho vyberu dostavaji ICX285 a ICX445. Jak je to mezi nima s citlivosti? Narazil jsem na dva grafy a v jednom vychazi lip jeden a v druhem je to naopak. Originalni datasheety od Sony uvadeji jen relativni citlivost a ne absolutni, tak jsou asi nepouzitelne pro srovnani. Jak to tedy je? ICX 445 je mensi a ma mnohem mensi bunky, tudiz pochyta mene svetla, ale nevim, jak je to se ziskem, sumem atp.

A druha vec - mate nekdo zkusenosti s pripojenim kamerky pres Gigabit?
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#47

Příspěvek od KpS »

Karel
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#48

Příspěvek od Vejr »

Jo, tak presne tenhle graf je ten jeden zdroj. A ten druhy je zde:
http://airylab.com/index.php?option=com ... &Itemid=71
A ted babo rad, co je vlastne pravda ;D
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#49

Příspěvek od Konihlav »

Vyr: napsal jsem do PTG dva dotazy (jednak to co zminujes nahore, cehoz jsem si taky vsimnul a jednak zjisteni ceny GH2 s ICX285 protoze pro FW800 ma umet 30FPS pri plnem rozliseni - tj. presne dle tvych pozadavku co jsi uvedl).

Thank you for your interest in Point Grey products!
An automatic reply has been e-mailed to you.
Our sales staff will reply to you within 1-2 business days.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#50

Příspěvek od Konihlav »

tak znam cenu GH2 s ICX285 a FW rozhranim (30FPS) a je pouze o malo levnejsi nez GHExpress, ktery ma ovsem ICX674 coz je mnohem lepsi nasledovnik (jen ma "pouze" 26 FPS protoze taky rozliseni v pixelech je dvojnasobny). Psala mi dnes to Fatma Kocamazova :D
Timpadem bych rekl, ze to je "out of question" a pokud neco z tehle dvou, tak ten express s ICX674 a jsi na 50K CZK ;D proste "mid-range" nevidim, jen ultra levne a vykonne nebo ultra vykonne a super drahe. Tak si vyber ;D asi hledej jinyho vyrobce.

Ja stale vaham, zda koupit do zasoby spickovou pointacni kamerku, ktera ovsem na ostatni sluzby bude na prd, nebo planetarni kamerku, ktera by byla i na meteory. Obe se mi kupovat nechce a vic jak 10K CZK za to nedam ;D nejsu blazen (takovej).

Jinak postovne pry bude cca 100 USD a mnozstevni slevy jsou od 10ti kusu, takze kdyby chtel nekdo jeste 9x tu nejlevnejsi a nejvykonejsi co mam v prvnim odkazu uplne nahore, tak se domluvime.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#51

Příspěvek od Vejr »

tak to diky za info... Kdyz to tak shrnu, tak cely problem s vyberem kamerek je v nevyhovujicim rozhrani...
U nejnizsi tridy bych vybiral mezi IMG0H a Flea 3, obe s ICX618. Prvni ma vyhody chlazeni, 14 bitoveho zpracovani a nizsi ceny. Flea lepsiho rozhrani a dvojnasobneho fps. Jak je to s programovym vybavenim a podporou obou kamerek netusim. Tech 56 fps u IMG bych rekl, ze je dostatecne. Ale nejspis to bude jen v 8bitovem provozu. Jakou ma rychlost v plne bitove hloubce netusim. Tak kterou? Stejne na to bude mit kazdy jiny nazor ;-)

Ve stredni tride to je opravdu zklamani Ale po dlouhem vyberu jsem skoncil u stejnych znacek. I kdyz v obou pripadech je to veliky kompromis a nejsem si jisty, zda do toho jit, nebo pockat na pristi generaci... Flea 3 s ICX445 (1/3", 30 fps, 12 bit) nebo IMG2S s ICX285 (2/3", 14 fps, 14 bit, chlazená). Pripominky v podstate stejne, jako u nejnizsi tridy. Ale vzhledem k nizsi rychlosti jsou nedostatky kritictejsi. Navic porad nevim, jestli je citlivejsi ICX445 nebo ICX285 Druha vec jen, ze netusim, jak je to s podporou ROI, coz by problem nizsi rychlosti castecne eliminovalo. U Flea jsem podporu nenasel, IMG2S ji ale zvlada. Ale u rozliseni 640x480 neudavaji fps, ale jen TBD - netusite nekdo, co to znamena (a je to vuvec ROI, nebo jen nizsi rozliseni)??? U Flea pro zmenu nevim, jak funguje to pripojeni pres GigE (FW je bohuzel extremne drahe). Nejake pripominky? Tipy? ;-)

Nejvyssi tridu moc nestuduji, ta je uz mimo mud dosah :-)

Mimochodem - tohe znate?
http://www.rkblog.rk.edu.pl/astro/kamery-ccd/

Jeste takove doplneni - proc jsou tak popularni kamerky DMK21, kdyz papirove i cenove jsou lepsi kamerky IMG0H?
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#52

Příspěvek od Konihlav »

QHY IMG-0H:
http://qhyccd.com/ccdbbs/index.php?boar ... 1#msg19357

Vyr:
Fatima mi zatim napsala pouze:
Regarding your Question about the Sensors:
We just compared our test results and the image which you sent us looks correct.
The ICX445 performs better than the ICX285.
Could you please let me know, why you think that the image is wrong?

tak jsem ji odpovedel svoje koncerny a zdroje protichudnych informaci spolu s mym pocitem a pak napsala ze to preda technikum... tak zatim nic a uvidime, zda jeste neco napise.

ad ROI: Vyre, otazky na ktere se ptas jsou zodpovezeny na tom linku cos dal (muj puvodni). Moje francouzstina teda fakt neni nic moc, ale odpovedi jsem pochopil (ze jako ano).

no a ad posledni tvuj dotaz - podle meho nazoru, jde o to, ze jedno je made in EU (Germany tusim?) a tudiz se tomu da verit (ze to bude bezproblemu fungovat), zatimco druhy je sice lacinejsi ale mnohdy smejd (nekdy se ale povede funkcni kousek).
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1484
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#53

Příspěvek od hokle »

QHY IMG-0H:
http://qhyccd.com/ccdbbs/index.php?boar ... 9357Trošku mě to vyděsilo. Vypadá to na HW problém. Mě kamerka naštěstí funguje lépe. :)
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#54

Příspěvek od Konihlav »

tak me u PTG stve to "vypalne" freight za 100 USD, kurnik, nechce nekdo taky jeden kousek? usetrime 50 babek za postovne ;D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#55

Příspěvek od Cztwerec »

Pablo, proč jsi mi to neřekl dřív? Co jsi to vlastně přibral do parku? 8-)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#56

Příspěvek od Konihlav »

Chameleona mono s ICX445 a CS zavitem a 18FPS na USB2.0 (kolega z PL rikal, ze to tech 18 snimku zvladne, s ROI i mnohem vice) - takze bezkonkurencne nejlepsi pomer cena/vykon chci to pak pouzivat i na meteory, pujde-li to.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#57

Příspěvek od Vejr »

Ja v soucasnosti zkousim IMG2S. Obsahuje 2/3" monochromaticky cip Sony ICX285 s pixely 6,45 um, umi az 1392x1040 px v 14bitove hloubce, ma chlazeni peltierem, umi i dlouhe expozice a ma vestaveni autoguider port. Zatim testuji jen "na sucho", pod oblohou jeste nebyla Takze par postrehu:

- Kamerka umi dve rozliseni 1392x1040 a 640x480. Potesilo mne, ze mensi rozliseni neni jen zmenseny obraz, ale nastesti jde opravdu o vyrez.

- Pri snimani jsem narazel na problemy s rychlosti ukladani na disk. Bohuzel nemam zadny rychly, ale elegantne se to pri velke pameti da resit pomoci RAMdisku. Pri 14bitovem snimani se do 1 GB vejde v plnem rozliseni cca 350 FITSu, pri malem rozliseni az cca 1500.

- Diky RAMdisku jsem mohl otestovat skutecne rychlosti snimani:
1392x1040, 8bit = 14 fps
1392x1040, 14bit = 8 fps
640x480, 8bit = 26 fps
640x480, 14bit = 15fps

- Jako originalni SW pro snimani se pouziva EZPlanetary 3.1. K nemu bych mel zatim tri hlavni pripominky:
1) zmenu rozliseni lze provest pouze pri startu programu. Pokud chci tedy rozliseni zmenit, musim program vypnout a po startu vse nastavit znova
2) Pri preruseni spojeni s kamerkou aplikace zamrzne
3) nelze nastavit parametry AVI (napriklad pouzity kodek)

- co mne zarazilo, ze pri plnem rozliseni umoznuje program nejkratsi expozici 0,229 ms, pri malem rozliseni ale vice jak 10x delsi expozici - 2,579 ms. Proc tomu tak je netusim. Nejdelsi expozice v EZPlanetary je 100ms. Podle specifikaci jsou mozne expozice az 3600s, ovsem s nejakym jinym programem... :-)

Rad bych ji vyzkousel jeste v jinych programech, nebot originalni mi moc nevyhovuje. Zatim jsem ji rozchodil pouze v SharpCapu, ale ten je pro planetární snímání nepouzitelný (snima jen v plnem rozliseni, neumoznuje jine nastaveni. A pri ukladani do 32bitovych FITSu je desne pomaly). Jestli nekoho napada nejaky jiny program, tak sem s nim  ;)
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#58

Příspěvek od Cztwerec »

Zajímavé díky, předběhl si mě :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#59

Příspěvek od Vejr »

A v cem? Zkousis tu samou?
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Planetární kamerky - výběr, všeobecně a kter

#60

Příspěvek od Cztwerec »

Ne,pošlu SZ :D
Lectorem iustus...
Odpovědět