EOS 350D

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

EOS 350D

#121

Příspěvek od Prazan »

to KDan: Díky za nakopnutí správným směrem. Bylo to přesně tím. Na průměru záleží i tady:-) Problém je tedy vyřešen a zdroj chodí.
edit: Použil bych silnější kabel už dřív, ale neměl jsem doma nic jiného - jedu sehnat slušný kabel. Dvoulinku 2x0,75 mm2 tam přecijen nechávat nechci :-)
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

EOS 350D

#122

Příspěvek od Miloš Hroch »

Ahoj, tak jsem dnes zjistil, že se tu probírá zdroj, který jsem navrhoval. Ten problém s padáním foťáku při spuštění expozice může mimo jiné být i v toroidní cívce. Už jsem to tu někde probíral, když jsem to stavěl.

Při větším odběru totiž dojde k saturaci jádra cívky, ta už nemá požadovanou indukčnost,  napětí prudce spadne a foťák se kousne. Zkoušel jsem různé toroidy co jsem našel doma v šuplíku a i některé malé co jsem koupil kvůli tomu, aby se to vešlo do skořepiny od baterie a s žádným jsem neuspěl.

Osobně jsem nakonec dal elektroniku mimo skořepinu aku a používám otevřené feritové jádro. Nakonec používám tento typ http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat=X7A7&inc=browse s indukčností 150 uH.

S tímto jsem problém nikdy neměl, pár lidem už jsem to stavěl a zatím si nikdo nestěžoval  :). Ještě poznamenám, že hodnota indukčnosti není kritická, zkoušel jsem tenkrát zdroj s opravdu bizarními indukčnostmi a vždy fungoval, použité cívky ale měly vždy otevřené jádro. Účinnost zdroje se podle použité cívky pohybovala mezi 70-80%. S tou co teď používám je účinnost standardně okolo 80%.

Pokud jde o testování zdroje, tak jak už napsal KDan, tak bez zátěže nic nejzjistíš. Tenkrát ten můj původní zdroj měl taky na výstupu správné napětí, nicméně, když jsem použil umělou zátěž (postačí 5W odpor R=10 ohm) napětí okamžitě spadlo pod 1 volt. Když projdeš fórum, určitě na to narazíš, už jsem to popisoval.

Nakonec ještě drobný detail, na návodu který mám na webových stránkách chybí na vstupu a výstupu paralelně k zemi zapojený kondenzátor 10 pF (SMD 0805), který z velké části odstraní rušení. Je to ostudné, ale ještě jsem se nedostal k tomu to tam alespoň dopsat. Hrůza, budu to muset aktualizovat.
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

EOS 350D

#123

Příspěvek od Prazan »

Ahoj. Jsem rád, že i autor daného zdroje se ozval, každopádně s cívkou zjevně problém není - s tou, co jsem použil chodí v pokojových podmínkách v pohodě. Návod na Tvých webovkách i celé toto vlákno jsem důkladně četl. Pokud bude potřeba tebou zmiňované kondenzátory doplnit, neměl by to být větší problém. Zatím nevidím potřebu, ale to neznamená, že potřeba se neukáže. Pokud už budeš návod aktualizovat, připiš tam, prosím, i potřebný průměr přívodních vodičů. Na ten jsem narazil a případnému zelenáči to může usnadnit život (pokud kuchne baterku, zapájí konektory a zaleje to celé lepidlem z tavné pistole, může se snadno stát , že kompletní výměna kabelu bude obnášet kuchání nové baterie).

edit: Zapomněl jsem poděkovat za zveřejnění návodu, takže DÍKY :-)
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

EOS 350D

#124

Příspěvek od Hajs »

pořídil jsem si použitý EOS 350D pro astrofoto, a chystám se vyjmout IR filtr, ale chtel jsem se zeptat jak je to pak s čištěním čipu.. Jde mi o to jestli pak postupovat extrémně šetrně nebo čistit uplen stejne jako nemodifikovanou zrcadlovku ...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

EOS 350D

#125

Příspěvek od MMys »

Úplně stejně. Pokud tam dáš náhradní filtr, čistíš ten, pokud ho vyndáš bez náhrady, čistíš jen krycí sklo senzoru. Vlastní polovodičový senzor je pochopitelně zapouzdřený. Každopádně je třeba vždy dávat pozor na tvrdá tělíska a před otíráním nejprve zkusit prach ofoukat. Poškrábání filtru je levnější než poškrábání přímo senzoru, i když ani to by nebyla tragédie. Tu jemnou rysku by z obrazu zcela spolehlivě odstranil flatfield.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
bushman
Příspěvky: 43
Registrován: 01. 03. 2009, 17:13

EOS 350D

#126

Příspěvek od bushman »

tak jsem si také postavil zdroj podle M. Hrocha, tímto mu také děkuji za zveřejnění návrhu. Zdroj používám pro EOS 10D (takže je to tady trochu offtopic, ale snad mě to moderátoři prominou, samostatné vlákno nemá smysl) a zatím to vypadá dobře (po několika 10min darkframech). Oproti obrázkům je doplněn o ty dva SMD kondenzátory na vstupu a výstupu. Zatím jej mám ve skořepině od baterie připojený vodičem 2x1,5mm2, uvidíme, jak se toto umístění osvědčí, zdá se, že se zahřívá poměrně minimálně.

Jako cívku jsem použil http://www.gme.cz/cz/index.php?product=611-055



SW Dobson 254/1200, EQ-6 Pro SS, SW ED 80, SW 70/500, Canon EOS 10D, BDP UV/IR 2", Astronomik UHC profi 1,25", BDP Hyperion 5mm, Plössl 10mm, 20mm, 25mm, Meopta Astro (Hermes-1) 1,25" 6,5mm, 8mm, 13mm, 20mm, dvě modnuté webkamerky a noťásek
Uživatelský avatar
sajmon
Příspěvky: 173
Registrován: 24. 03. 2007, 22:21

EOS 350D

#127

Příspěvek od sajmon »

Navrhujrm novú tému:
ovládanie serial káblom z DSLR Shutter
alebo iným free softwarom na dlhé expozície astrofoto.

  Dúfam, že nie je to off-topic vo veci Canonu - ale niekoľko dní vlastním kábel na prepojenie s HP laptopom (starší typ a má seriovy výstup). Kábel bol vyrobený podľa návodu z Netu.
Žialbohu nefunguje exponovanie.
V programe nastavujem parametre, spustím exponovanie a Canon reaguje jedine vyklopením zrkadla. Keď program zatvorím (Exit), tak začne exponovať a neprerušuje, kým napr. buď vypnem Canon alebo odpojím kábel. Počas pripojenia DSLR na laptop sa nedá nastavovať žiadna funkcia, ba ani "preview " neide.
Poradí mi niekto, že ako s takýmto káblom ovládať Canon DSLR?

   Sajmon
C350Dm+UV/IR-clip filter on NW200/800&BaaderMPCC; SBIG ST8300M&FW5 on Vixen80/600+BorgDGL 0,85x ;EQ mount G41&Pulsar.
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

EOS 350D

#128

Příspěvek od Hajs »

Zkus proměřit voltmetrem urovně vstupních/výstupních signálů z časovače. v závislosti na stavech v ovládacím programu. Případně pokud to program dovoluje zkus přehodit urovně pro jednotlivé signály.

Osobmě používám zapojení s optočlenem viz odkaz : http://www.beskeen.com/projects/dslr_se ... rial.shtml  a to funguje naprosto v bez problému
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4142
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

EOS 350D

#129

Příspěvek od biker.fm »

V programe nastavujem parametre, spustím exponovanie a Canon reaguje jedine vyklopením zrkadla. Keď program zatvorím (Exit), tak začne exponovať a neprerušuje, kým napr. buď vypnem Canon alebo odpojím kábel.Ve fotaku si zmen hodnotu predsklopeni zrcatka (pokud mas On, dej Off nebo naopak). To by mozna mohlo pomoci.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Rob_B
Příspěvky: 500
Registrován: 04. 03. 2006, 03:00

EOS 350D

#130

Příspěvek od Rob_B »

To bude asi najpravdepodobnejsie...alebo ak nepomoze, skus nainstalovat GuideMaster a tam sa da nastavit este jedna vec..nejake DTR a RTS asi to suvisi s nastavenim elektronickej uzavierky - na ake signaly reaguje alebo tak nejak...
http://astrofotografia.sk/
SW Newton 203/1000, SW ED 80, refr. 102/500, tr. 10x50, EQ-6 Syntrek, EQ-5M, Canon EOS 350D mod., Philips SPC900NC, QHY-5, Olympus C-760 UZ, clip CLS, okuláre 25, 10 (SW Plossl) a 5, 9mm (SW Planetary Pl.)
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

EOS 350D

#131

Příspěvek od stZ »

Tak jsem dnes uspesne predelal moji 350D a vymenil filtr za FILTR/BDP 24592112 vse ok i autofocus. Podle tohoto navodu to slo samo http://astro.ai-software.com/articles/m ... _350D.html

Mel bych jeste jeden dotaz.. cistil nekdo z Vas matnici? Nebo ty necistoty jsou mozna na zrcatku nevim....pokud koukam hledackem tak jich tam par mam. Uz tam jsou od zakoupeni fotaku, tenkrat jsem to i reklamoval, ale po vraceni po udajnem servisu to tam bylo porad ja to kontroloval az doma a pak jsem uz nemel naladu se jit znova dohadovat foceni to nevadi je to jen takovej pocit, ze to tam je...
Uživatelský avatar
janbrno
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 04. 2012, 20:03

EOS 350D

#132

Příspěvek od janbrno »

Je k diposizici driver k MS W7 pro 350D? Na Canon.com to nemohu najít.
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

EOS 350D

#133

Příspěvek od demonek »

Drivery pro 550D mně fungují i pro 450D,ale obráceně ne.Třeba budou drivery pro 450D fachat i pro 350D.Za zkoušku nic nedáš.
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

EOS 350D

#134

Příspěvek od stZ »

janbrno: drivery nejsou, jde pouze pripojit jako "uloziste" pokud zmenis vlastnosti pripojeni v menu 350. Nefunguje ani v EMU XP pod W7.
Uživatelský avatar
janbrno
Příspěvky: 10
Registrován: 16. 04. 2012, 20:03

EOS 350D

#135

Příspěvek od janbrno »

Díky. Takže není zdá se tím pádem možnost automatického nastavení expozic pro pozorování proměnných hvězd z PC s W7?
Odpovědět