Novinka od Canonu pro astrofotografii

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Uživatelský avatar
petrpa
Příspěvky: 32
Registrován: 23. 11. 2003, 16:44
Kontaktovat uživatele:

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#1

Příspěvek od petrpa »

Ahoj,

asi mozna uz vite, ale Canon se rozhodl udelat radost astrofotografum a uvadi upravenou verzi EOS 20 pro astrofotografii pod oznacenim EOS 20a, podrobnejsi info zde:

http://www.dpreview.com/news/0502/05021 ... os20da.asp

http://www.canon-sales.co.jp/camera/eos ... index.html

Petr.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#2

Příspěvek od MP »

Tak tohle uz se mi zacina libit ( i to polopropustne zrcatko je vyborny napad ). Ve spojeni s predsklapenim zrcatka, ktere ma i "normalni" 20D je to temer idealni kombinace. Tak abych zacal setrit ...
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Andy

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#3

Příspěvek od Andy »

Vypadá to, že se Canon rozhodl udělat něco pro stovky tisíc astronomů a že jeho vývojáři dokáží rychle reagovat na potřeby trhu a že Olympus čím dál více ztrácí.

Možná, že výrobci typu např. SBIG mají také starosti, začal se jim do tohohle průmyslu montovat skutečný obr :-)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#4

Příspěvek od FunTomas »

Andy napsal: Vypadá to, že se Canon rozhodl udělat něco pro stovky tisíc astronomů a že jeho vývojáři dokáží rychle reagovat na potřeby trhu...Len aby si to nerozmyslel a neskoncil s tym skor ako sa to dostane do europy. Zatial je to len na japonskom trhu.

::) ktovie, mozno konecne trkne v hlave aj ostatnych (aspon dvoch, nech je konkurencia a ceny idu dole).

Mimochodom, ak je to len v tom, ze mu vybrali filter, tak by mohol byt este o tuto suciastku lacnejsi. Na druhej strane tam dali nejake polopriepustne zrkadlo, takze to moze byt este drahsie ako original :(
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#5

Příspěvek od MP »

Predpokladam, ze to drazsi, nez original, urcite bude - kvuli mensimu poctu vyrobenych kusu. Uvidime, zatim to jeste neni ani na tom japonskem trhu, pouze bylo oznameno, ze to na nem bude.

To polopropustne zrcatko by to fakticky prodrazit nemelo - je to jen jina verze "normalniho" zrcatka, ktera propousti cast svetla na CCD a umoznuje tak ostrit pomoci chipu. Pritom Canon takova zrcatka davno vyrabi - jsou napr v rychlych klasickych zrcadlovkach EOS-1RS, kde se kvuli rychlosti a otresum zrcatko vubec nesklapi a film se exponuje zkrz nej. A vlastne v kazde moderni zrcadlovce je cast zrcatka polopropustna - prochazi skrz nej svetlo pro mereni expozice a cidla AF. Takze to neni nic revolucniho a nemuselo by to pristroj zdrazit. Spis jde o to, ze specialni modifikace, ktere se vyrobi 100 tisic kusu, je vzdycky drazsi, nez zakladni verze, ktere se vyrobi desitky milionu kusu.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
cyboff
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 11. 2004, 01:52

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#6

Příspěvek od cyboff »

ja porad ne a ne se donutit ke koupi nejake te DSLR, a zda se ze delam moc dobre:) jen aby to u Canonu s tou cenou moc neprehnali...
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#7

Příspěvek od sussudio »

kdo si počká... očekávam, že jako ve všem i v segmentu DSLR ceny začnou konečně pořádně klesat. už aby to bylo... umim si třeba toho canona představit doma:)
nedoporučuji obchodování s DUKem
HonzaS
Příspěvky: 536
Registrován: 08. 11. 2004, 04:46
Bydliště: Druzcov

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#8

Příspěvek od HonzaS »

Velmi dobry pocin od Canonu (u mne je to nr.1 v digitalnich zrcadlovkach). Studoval jsem zrcatko v 10D - jeho 'polopruhledna plocha' cini cca 80% ve stredni partii tvori jakysi kriz - podle mne by tohle uplne stacilo na zaostrovani. K tomu staci upravit firmware aparatu, aby pri tom otevrel zaverku. Mozna bude trosku problem s rychlosti zobrazeni (2-3 fps), nikde jsem nenasel u 'zrcadlovkovych cipu', ze by disponovaly rezimem nahled, jako mala CCD - mensi rozliseni cipu (2x2,4x4), ale rychlost zobrazeni i 25fps. Zaostrit se da klidne i pri 2fps.

Druha vec je filtr, to by asi taky nemusel byt tak velky problem, otazkou jej jeho barevna vernost pro pouziti pro bezne foceni.

Dodatek: Jeste by mohli casem vyrobit fotoaparat bez napareneho G-R-G-B Bayer filtru, ze by se jako fotilo skrze RGB filtry, jsem zvedav, kdo tohle vyrobi jako prvni.

HonzaS
ED80, Dobson 16" a další bordel
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#9

Příspěvek od Jura_S. »

Já jsem zase narazil na tuto novinku - 8Mpix REBEL (EOS 300 D)

http://www.pma-show.com/review/canon/00 ... el_xt.html
http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Andy

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#10

Příspěvek od Andy »

Zaslechl jsem, že Canon 10D se dá upgradovat na FW 20D zadarmo, nějakým ruským crackem. Je to informace od známého a více nevím. Pokud by to byla pravda, pak by to bylo velmi zajímavé.

Tak zatím jsem objevil pouze toto :

http://satinfo.narod.ru/en/
http://photography-on-the.net/forum/sho ... hp?t=34000

tzn. upgrade EOS 300D Rebel na 10D :-)
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#11

Příspěvek od MP »

Andy napsal: Zaslechl jsem, že Canon 10D se dá upgradovat na FW 20D zadarmo, nějakým ruským crackem.Firmware si cracknout muzes, ale ty 2MPx navic a MarkII procesor se Ti tam pri tom crackovani asi samy od sebe neobjevi Takze nevim, na co bude FW z 20D na nekompatibilnim HW.

Na druhou stranu je u ruskeho cracku mozne, ze to pak bude umet samo sledovat americke spionazni druzice :)
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Andy

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#12

Příspěvek od Andy »

MP napsal:
Firmware si cracknout muzes, ale ty 2MPx navic a MarkII procesor se Ti tam pri tom crackovani asi samy od sebe neobjevi Takze nevim, na co bude FW z 20D na nekompatibilnim HW.
Na druhou stranu je u ruskeho cracku mozne, ze to pak bude umet samo sledovat americke spionazni druzice :)
Jasně evidentně je to to co jsem dopsal po nějaké době dole. EOS300D Rebel na 10D.
Mimochodem 20D má 10MPx ? ? ? No samozřejmě nemá :-)

Bohužel MP si ani nepřečetl odkazy a "shodil" celou věc ze stolu. Jojo to se někdy někomu stává ;)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#13

Příspěvek od MilAN »

Andy napsal:
Jasně evidentně je to to co jsem dopsal po nějaké době dole. EOS300D Rebel na 10D.
Mimochodem 20D má 10MPx ? ? ? No samozřejmě nemá :-)

Bohužel MP si ani nepřečetl odkazy a "shodil" celou věc ze stolu. Jojo to se někdy někomu stává  ;)Máš to trochu rozházený. Na těch linkách nejde přeci o upgrade 300D na 10D, ale je to update firmwaru na Canon 300D, k funkcím 10D to má daleko, co ti tam dělá ta 20D nevím.  A o 10 MPx píšeš pouze Ty , 300D  i 10D má 6 a 20D má 8 MPx. Jinak o update 300D a o tom, co vlastně umí (resp. skoro nic neumí) je zde :
http://www.fotosite.cz/clanky/cl_00095/
a dále v odkazu z tohoto linku.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Andy

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#14

Příspěvek od Andy »

MilAN napsal:
Máš to trochu rozházený. Update je na Canon 300D, k funkcím 10D to má daleko, co ti tam dělá ta 20D nevím. A o 10 MPx píšeš pouze Ty , 300D i 10D má 6 a 20D má 8 MPx. Jinak o update 300D a o tom, co vlastně umí (resp. skoro nic neumí) je zde :
http://www.fotosite.cz/clanky/cl_00095/
a dále v odkazu z tohoto linku.


Tak znovu. Crack je na EOS 300D Rebel (pozor není EOS 300D jako EOS 300D), což je 8MPx foták. MP napsal, že EOS 20D má o 2MPx více, což samozřejmě nemá. Tak snad to rozházený nemám :-)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Novinka od Canonu pro astrofotografii

#15

Příspěvek od MilAN »

Andy napsal:


Tak znovu. Crack je na EOS 300D Rebel (pozor není EOS 300D jako EOS 300D), což je 8MPx foták. MP napsal, že EOS 20D má o 2MPx více, což samozřejmě nemá. Tak snad to rozházený nemám :-)EOS 300D (v Americe prodávaný pod názvem Rebel), je zatím pouze jeden , a to s 6 MPx.  Ten s novým čipem,8MPx se bude vyrábět , takže zatím NENÍ.Takže si to ještě jenou ujasni, ten tvůj odkaz  je na crack z roku 2003! (takže určitě ne na 8 MPx Rebel -)a má tedy určitě pravdu MP.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět