USB hub pro foceni venku

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
midars
Věk: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: USB hub pro foceni venku

Příspěvek #16 od midars » 15. 04. 2019, 14:32

juh píše:
midars píše:... Už jsem vyzkoušel dva 7 portové a oba hlásí chybu cca "příliš mnoho hubů". ... Se 4 portovým (co se tam vejde) jede OK.
Buď tam už končia možnosti XHCI radiča (resp. OS Windows), alebo je to problém použitého HW v PC/NB, alebo je to kombinácia oboch.
Treba si prečítať minimálne tento článok Why can't I connect more USB 3.0 devices to my system?
Díky za odkaz. S NB bohužel nic nenadělám. Takže moje řešení asi bude použít druhý 20m kabel PremiumCord USB 2.0 repeater prodlužovací kabel A/M-A/F 20m, na kterém budou připojena zařízení, která nevyužijí USB3. Na USB2 prodloužení 7mi portové huby fungují OK.

juh

Re: USB hub pro foceni venku

Příspěvek #17 od juh » 15. 04. 2019, 15:57

Ja som na ten odkaz narazil, keď som hľadal nejakú možnú náhradu za Raspbery PI niečím podobným, čo je osadené miktoprocesorom série ARM Cortex s viacerými USB 3.0 portami. Z toho dôvodu som zmieňoval, že počet USB 3.0 zariadení môže byť obmedzený aj HW.
Nemal by to byť prípad PC/NB postavených na architektúre Intel, tam by mal byť tento problém spôsobený výlučne použitým OS, v tomto prípade Windows, ktorý má to obmedzenie na 7 úrovní vetvenia (viď. tie obrázky v odkaze, prečo ešte chodí 4 portový a už nechodí 7 portový hub; problém môže byť aj v tom, že už konštrukčne môže byť na MB využitých niekoľko úrovní vetvenia USB 3.0).
Je tam aj zmienka o tom, že sa tento problém dá obísť aj prechom na OS postavený na Linuxovej platforme, ktorý takéto obmedzenie nemá. Len tu môže byť problém, ak s takým OS nie sú skúsenosti a ak sú nakúpené licencie na programy, ktoré bežia výlučne pod OS Windovs. Prejsť na niečo nové nemusí byť schodná cesta, to už radšej to USB 2.0.

Zpět na “Astrofotografická technika”