Redukce Nikon-F na T2

Odpovědět
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Redukce Nikon-F na T2

#1

Příspěvek od ok1in »

Ahoj přátelé, nevíte někdo, kde rostou redukce pro objektiv s bajonetem Nikon-F na T2 závit? Leží mi tady jedna dlouho nevyužitá Sigma-XQ 80-200 a rád bych ji zkusil připojit ke kameře s T2 závitem. Prošel jsem už slušnou řadu krámů i bazarů, ale k mání je jen opačná - z T2 na Nikon-F... :roll:
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Redukce Nikon-F na T2

#2

Příspěvek od juh »

Ak by sa nikto neozval s ponukou na predaj, tak ich predáva trebárs
ZWO na svoje kamery
Geoptik na CCD kamery
Existuje aj mnoho ďalších, len si treba dať pozor, či majú závit M42x0.75, alebo M42x1
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce Nikon-F na T2

#3

Příspěvek od ok1in »

Díky za tip, jdu to omrknout...
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Redukce Nikon-F na T2

#4

Příspěvek od juh »

NZ. Pokiaľ viem, u ZWO kamier je ešte jedna zvláštnosť a to, že kamery s BF 6.5 mm majú vonkajší M42 závit. Potom aj príslušenstvo na tento typ kamier má na pripojenie vnútorný M42 závit (tieto kamery dodávajú s extenderom M42 len s vnútorným závitom s dĺžkou 11 mm a s ním sa dá z takejto kamery spraviť kamera s vnútorným M42 resp. T2 a s BF 17.5 mm). Pravdepodobne väčšina astro kamier má na pripojenie naopak vnútorný závit. Takže je potrebné rozlišovať, na aké kamery je určené príslušenstrvo ZWO. Napríklad adaptér pre Nikon F-mount predáva ZWO priamo aj na kamery s BF 12.5 a 17.5 mms adaptér F-mount na T2 s T2 extenderom (vonkajší závit T2).
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce Nikon-F na T2

#5

Příspěvek od ok1in »

OK, to asi nebude na obtíž, u filtrového kola mám i mezikroužek, který tento problém vyřeší - navíc už teď vím, proč ho k tomu kolu dodávají... :mrgreen:
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Redukce Nikon-F na T2

#6

Příspěvek od MilAN »

Nevím, co tam dáš za kameru, ale nějak mi dobře nevychází optická délka redukce + filtrové kolo + BF kamery s ohniskem objektivu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce Nikon-F na T2

#7

Příspěvek od ok1in »

Mám QHY5, ale to opravdu nebude problém. Musel jsem totiž na Vlčkovi upravit okulátorový výtah - původní okulár byl zřejmě originální výroba, ale jeho průměr byl jiný než klasických 1.25". Tak jsem redukci už rovnou udělal kratší (o ca 5 cm), než byla původní vzdálenost okuláru. Pro okulár teď sice musím použít prodloužení, ale pro kameru s filtrovým kolem ne a mám ještě i malou rezervu. Pošlu sem pak nějaké foto, jak je to nakonec řešeno...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Redukce Nikon-F na T2

#8

Příspěvek od MilAN »

Promiň, ale původně jsi sháněl redukcii z objektivu Nikon na T2. Proto ti také juh dal ten odkaz a ty jsi mu za něj děkovat. A proto jsem se ozýval, že moc nechápu, jak to rozměrově za ten objektiv vyjde. Tohle je ale pak opačný gard, a tady s tím není žádný problém.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce Nikon-F na T2

#9

Příspěvek od ok1in »

Ooops - promiň MilANe! Zmatlal jsem dokupy dvě věci a neuvědomil si to... :oops:

Měl jsem původně na mysli, že u objektivu můžu použít tu redukci Nikon-F a za ní vnitřní/vnější T2, co byla u filtrového kola, ale to vlastní kolo asi těžko - kamera bude moc daleko. Ještě mě napadlo, koupit mezikroužky aby šlo zaostřit nakonečno, ty dvě redukce budou možná málo. No, uvidíme...
Odpovědět