Antena pre SID monitor

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Odpovědět
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Antena pre SID monitor

#1

Příspěvek od Rudy »

Zo SID monitorom experimentujem uz dlhsiu dobu a odskusal som uz niekolko konstrukcii. Ako najlepsia sa mi osvedcila sluckova antena vyrobena z duralovej trubky. Na prilozenom obrazku vo verzii single loop :



druha je cross loop:



no a tato by sa dala pouzit aj na detektor bleskov.
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Antena pre SID monitor

#2

Příspěvek od Miloš Hroch »

Po delší odmlce opět přispěji do tohoto vlákna. Díky kamarádovi Radkovi.888 jsem získal pěkně stočenou duralovou trubku s průměrem smyčky 100 cm na výrobu antény.

V trubce je provlečen 50-ti žilový svazek izolovaného drátu a konce proletovány tak, aby vytvořili 50 závitů. Původní rámová anténa ze dřeva se rozpadla vlivem povětrnostních podmínek asi za měsíc používání, díky tomu byl přijímač několik let ve skříni, protože jsem se nedostal k tomu vyrobit novou. Mezitím pravděpodobně vypnuli vysílač Tavolara, na který byl naladěn přijímač, takže jsem musel přeletovat kompletně všechny odpory kolem aktivního frekvenčního filtru MAX275, abych se přeladil na frekvenci 22.1 kHz britského vysílače Skelton.

Tady je pár fotek ze "znovuoživování" zařízení po několika letech.



Díky osciloskopu jsem si snadno ověřil bezvadnou funkci frekvenčního filtru mezi předzesilovačem a zesliovačem a jeho správné naladění.


Vše se zdařilo a bezvadně funguje.  Jen mi je záhadou jedna věc. Když jsem ladil předzesilovač a zesilovač na optimální hodnotu , měl jsem puštěn celodenní záznam. Na tom záznamu se objevovaly takové náhlé dlouhotrvající poklesy. Na přiloženém obrázku je to viditelné například mezi cca 11-14 hodinou. Jiný den to ale bylo zase třeba až v pozdním odpoledni. Při naladění před lety na Tavolaru jsem si toho nevšiml. Pokud by někdo ze zkušenějších věděl, budu rád za jakýkoliv nápad.



Teď ještě musím sehnat pár součástek do Radkova přijímače, naladit ho a možná, že na podzimním MHV se sejdou dva SID monitory  :)
Uživatelský avatar
scevlik
Příspěvky: 58
Registrován: 05. 07. 2007, 12:50

Antena pre SID monitor

#3

Příspěvek od scevlik »

To:Miloš Hroch

Ahoj. trosku mimo tema.Prosim Ta mas dokumentaciu na ten tvoj sid monitor?Na stranke autora je uz dajsia ver. nestihol som si to ulozit.
Cakal som na suciastky a zatial cele zmenili.

Dik
C8SGT 202/2020; CG-5 ADV;SW 70/500; SPC900nc;Nikon D40; Reduktor f6.3,QHY 5;Camon 300d mod.
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Antena pre SID monitor

#4

Příspěvek od Miloš Hroch »

Ahoj, taky jsem na to trochu koukal, když jsem zjistil, že ta stará verze tam už není. Podívám se do archivu, teď budu mít dovolenou, tak to snad dohledám.
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Antena pre SID monitor

#5

Příspěvek od Miloš Hroch »

Takže jsem nějaké věci k původnímu zapojení SID monitoru vyhrabal, mám to v ZIP archivu, tak kdo bude mít zájem, ať se mi ozve na e-mail uvedený v mém profilu.
Odpovědět