Stretnutie MHV a rádioastronómia

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#1

Příspěvek od Pavuk_ »

Zdravim vsetkych priaznivcov radioastronomie,

ako niektori mozno viete, minuly rocnik sme s Rudym postavili na 3.MHV RadioJove antenu vo verzii interferometra, SID monitor a taktiez odprezentovali prednasku o radioastronomii.
Tento rok by sme chceli veci posunut o kusok dalej a priviezt nasu starsiu ale aj uplne novu techniku (ktora bude prekvapenim mozno aj pre neradioastronomov amaterov). Mozno sa podari dopravit aj 3m parabolu na goto montazi. Uvidime... Zariadenie na prijem meterov beriem urcite, rovnako ako RadioJove aj s antenou a Rudy SID monitor. Taktiez po dohode s organizatormi prispejeme do programu prednaskou o radioastronomii s praktickym predvedenim zariadeni.

Preco to pisem: chceli by sme vyuzit fakt, ze vela z vas (priaznivcov radioastronomie) pride na tohtorocny rocnik a preto by sme mohli prebrat (vo volnom case) veci, ktore suvisia a amaterskou radioastronomiou, konstrukciou, urobit si maly brainstorming, podebatit o vasich konstrukciach, pozorovaniach alebo cokolvek pod. Skratka vyuzit moznost osobneho kontaktu a stretnut sa. Okrem StarParty si urobit aj taku malu RadioParty ;D

Ak sa vam tato myslienka zapacila, zaujimate sa o dianie v amaterskej radioastronomii alebo aktivne sa tomu venujete, pridete na MHV.

Napiste sem do tohto vlakna, kto pridete, aby sme mali s Rudym prehlad (napr. koli poctu triciek, ktore bude treba vyrobit - s Rudym sme vymysleli super tricka s logom akcie a temou radioastronomia )

PS: dufam, ze som neprezradil viac ako som mal, ostatne uvidite a zazijete sami .. ked pridete
3J

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#2

Příspěvek od 3J »

Pokavaď mě nesestřelí meteorit nebo auto, tak přijedeme s mojí lepší polovičkou ;)
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#3

Příspěvek od Rudy »

Pavuk_ napsal:
Napiste sem do tohto vlakna, kto pridete, aby sme mali s Rudym prehlad (napr. koli poctu triciek, ktore bude treba vyrobit - s Rudym sme vymysleli super tricka s logom akcie a temou radioastronomia )

PS: dufam, ze som neprezradil viac ako som mal, ostatne uvidite a zazijete sami .. ked prideteAle prezradil!! Toto bolo jedno s prekvapeni. :-X
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#4

Příspěvek od Duk »

Tak to je další dobrý důvod proč se zúčastnit.
Jak vidím nezbývá mi nic jiného, než si nechat ukončit neschopenku a nebo ::) to risknout :D
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#5

Příspěvek od MP »

Pavuk_ napsal: s Rudym sme vymysleli super tricka s logom akcie a temou radioastronomia Po zkusenostech z minulych rocniku doporucuji radeji plastenky, pripadne destniky s logem MHV.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Stretnutie MHV a rádioastronómia

#6

Příspěvek od ladis »

Letos bude na MHV jasno! Je to psano ve hvezdach!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Odpovědět