SuitSat

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

SuitSat

#16

Příspěvek od MilAN »

lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Frenk
Příspěvky: 259
Registrován: 29. 08. 2004, 18:26

SuitSat

#17

Příspěvek od Frenk »

Paráda ,dík ;)
MilAN napsal: video :
http://www.freepgs.com/possum//index.ph ... 3&Itemid=2
49°43'9"   N&&15°46'14" E
Skládací dobson 406f4.5
"Drbohlav"dobson 250f6
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

SuitSat

#18

Příspěvek od Rudy »

Toto som sa dnes docital na European HAM portal citujem:

SuitSat-1 opat funkcny



om2amr napísal: "Tazko sa mi pise po predoslej smutnej sprave....

Ale aby som doplnil info k SuitSatu-1. V priebehu nedele dosli dalsie informacie, ze SuitSat-1 je funkcny. Problemom je to, ze skafander rotuje, antena teda nie je trvale nasmerovana k zemi. Signaly sa vyznacuju velmi silnym unikom, napriek tomu sa podarilo par radioamaterom zachytit aspon casti vysielanej relacie - znacku, telemetriu a casti SSTV. Dalsie teorie hovoria o tom, ze je zrejme problem bud vo vykone transceivra, alebo v prepojeni medzi transceivrom a antenou. Sancu zachytit signal maju len radioamateri so smerovymi antenami a predzosilnovacmi na stoziari.

Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
LbA

SuitSat

#19

Příspěvek od LbA »

Rudy napsal: Toto som sa dnes docital na European HAM portal citujem:

SuitSat-1 opat funkcny



om2amr napísal: "Tazko sa mi pise po predoslej smutnej sprave....

Ale aby som doplnil info k SuitSatu-1. V priebehu nedele dosli dalsie informacie, ze SuitSat-1 je funkcny. Problemom je to, ze skafander rotuje, antena teda nie je trvale nasmerovana k zemi. Signaly sa vyznacuju velmi silnym unikom, napriek tomu sa podarilo par radioamaterom zachytit aspon casti vysielanej relacie - znacku, telemetriu a casti SSTV. Dalsie teorie hovoria o tom, ze je zrejme problem bud vo vykone transceivra, alebo v prepojeni medzi transceivrom a antenou. Sancu zachytit signal maju len radioamateri so smerovymi antenami a predzosilnovacmi na stoziari.


Na internetovej stránke denníka SME som našiel informáciu, že sa signál podarilo zachytit slovenskému rádioamatérovi
http://www.sme.sk/c/2583380/Signaly-rus ... enska.html

Skúšali ste to aj vy (Rudy a spol) ? ;)
Odpovědět