Zatmění Slunce na SID monitoru

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BlackHole
Příspěvky: 184
Registrován: 13. 11. 2006, 23:40

Zatmění Slunce na SID monitoru

#1

Příspěvek od BlackHole »

Chytáte někdo vysílač HWU na 21,7 kHz? Mám před sebou včerejší záznam ze SID monitoru, je tam propad, ale nesedí mi čas, minimum signálu nastalo ve 11:23 místního času, kdy bylo dávno po všem... Ale zbytek záznamu vypadá rozumně (maximum v poledne atd.), že mám skoro chuť věřit, že to není jen nějaká porucha, ale skutečně to zatmění...

Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Zatmění Slunce na SID monitoru

#2

Příspěvek od Rudy »

Chytáte někdo vysílač HWU na 21,7 kHz? Mám před sebou včerejší záznam ze SID monitoru, je tam propad, ale nesedí mi čas, minimum signálu nastalo ve 11:23 místního času, kdy bylo dávno po všem... Ale zbytek záznamu vypadá rozumně (maximum v poledne atd.), že mám skoro chuť věřit, že to není jen nějaká porucha, ale skutečně to zatmění...


Nepochválil si sa BlackHole, že máš SID monitor. To je tvoj záznam?
Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Rudy
Příspěvky: 477
Registrován: 03. 10. 2004, 13:29

Zatmění Slunce na SID monitoru

#3

Příspěvek od Rudy »

Čiastočné zatmenie Slnka ovplyvnilo aj D vrstvu ionosféry a teda aj šírenie rádiových vĺn VLF.  Takto to bolo zaznamenané na SID monitore Rudy BASE v Bojniciach.

Rudy BASE ( Bojnice Amateur Space Ear ) "To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison
Odpovědět