Radioteleskop, nabídka spolupráce

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#1

Příspěvek od stepandilna »

Vážení přátelé nabízím spolupráci na projektu EME1296 MHz jedná se o dálkově ovládanou parabolu s možností využití v deních i nočních hodinách jako radioteleskopu.
Základnízařízení bude osazeno zařízením pracujcím v pásmu 23 cm / 1296 MHz / a poměrně výkoným koncovým spupněn s lampu 1kW.

Zařízení budu vyůžívat celkem málo tak mě napadlo se podělit o kompletní zařízení podmínky provozu a instalaci dalších prvku domluvíme mailem nebo na skype.

Základní informace o projektu najdete zde :
http://www.skodamotor.estranky.cz/stran ... e-1296-mhz
a tady jsou nějaká foto konstrukce a hotových dílců :
http://www.skodamotor.estranky.cz/fotoa ... e-1296-mhz

Jinak zařízení je umístěno mimo prahu vše je ovládáno dálkově

Stepan B.

berny.s@seznam.cz
emehp1296
Uživatelský avatar
Jiri_Polivka
Příspěvky: 45
Registrován: 19. 12. 2006, 02:16

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#2

Příspěvek od Jiri_Polivka »

Dekuji panu Bernemu za uzasnou nabidku!
Takhle by mela vypadat spoluprace radioamateru a astronomu!
Drzim palce, aby se vse podarilo a spolupracujici strany mely co nejvic uspechu!

Zdravi Vas Jiri Polivka
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#3

Příspěvek od stepandilna »

Zdravím pane Polívka a děkuji za podporu ale pravděpodobně to celkem nikoho nezájíma asi se každý bojí že jde o peníze ? Ale já nabízím využití kompletního zařízení nechci peníze jen občas nějaká výpomoc při ůdržbě a tak pod.
Jinak na upřesnění moje lokalita je Praha západ Černošice a zařízení je umístěno v blízkosti města Benšov

Zdraví Stepan B
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11548
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#4

Příspěvek od Psion »

Myslím, že 99.9% místních členů nemá vůbec tušení k čemu to muže být dobré tak jsou reakce nulové.
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#5

Příspěvek od stepandilna »

Aha díky to mě nějak nenapadlo ja to bral tak že jsem viděl že něktří se zabívají radioastronomii tak to jsem se asi splet ???

Stepan
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#6

Příspěvek od Karell »

Někteří, kteří pomocí podobných zařízení lovíme mimozemšťany už někde od roku 1997 i víme, bohužel čas neposkytuje více prostoru věnovat se i něčemu podobnému. :'(
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#7

Příspěvek od stepandilna »

Děkuji Karlle mohl by jsi se prosim soukrome podělit o informace jake mas zarizeni vybaveni hlavne jak ySW a tak pod
Děkuji Stepan
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#8

Příspěvek od Karell »

Štěpáne omlouvám se, moje interpretace mohla vyznít asi i tak, že podobné zařízení vlastním, ale tak to není. Jen jsem od r. 1997 zapojen do systému nejdříve SETI, později i BOINC, kde se zpracovávají data z radioteleskopu ARECIBO (http://www.ok1dfc.com/Public/clanky/Rad ... RECIBO.pdf )a i dalších, jen jsem chtěl dát najevo, že narozdíl od tvrzení Psiona taky někdo ví, o co se jedná, ale prostě už není na další čas...
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#9

Příspěvek od stepandilna »

Ahoj Karlle
děkuji clanek od OK1DFC znam pan Samek má parabolu o velikosti 10 m a zabívá se EME aktivitou.
Já momentálně hledám nějakého spolupachatele který se bude zabývat pozorováním.
Stepan
Uživatelský avatar
Jiri_Polivka
Příspěvky: 45
Registrován: 19. 12. 2006, 02:16

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#10

Příspěvek od Jiri_Polivka »

Vazeny pane Berne,

jen lituji, ze nejsem trochu bliz! Kdysi davno jsem si udelal RX na 1296, pozdeji i s parametrickym zesilovacem. V OK1KPZ jsme udelali i TX, sest LD9 rozsvitilo 1 kW zarovku... Bohuzel jsem nenasel spolupracovniky na EME.
Ted zase VY a dalsi iste uspesni na EME a "radioastronomove" se hlavne zabyvaji softwehrem, rucicky si mazat nechteji.
Snad se casem prece jen nekdo najde, velice doufam!
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#11

Příspěvek od stepandilna »

Zdravím
tak moc mazat se nemusí ale malinko by to asi chtělo aby byl pocit zásluhy ;)
Treba se najde nekdo kdo bude o spolupráci stát třeba i jen ten softwer to je také poměrně důležitá věc. Zdokonalit komunikaci a vzdálenou správu zařízení.

Nabídka spolupráce je stále otevřená

Stepan
Uživatelský avatar
Mikoš
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 04. 2010, 21:44

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#12

Příspěvek od Mikoš »

Dobrý deň veľmi rád by som s vami spolupracoval.
Chcel by som pozorovať Slnko vo viditeľnom spektre a na rádiových vlnách. Neviem ako by ste si takúto spoluprácu predstavovali. Ja by som to chcel asi takto: Napísal by som vám email kedy je u nás pozorovateľne v tedy by ste namerali intenzitu rádiového žiarenia zo slnka, ja by som povrch slnka odfotil/zakreslil a údaje by sme si potom vymenili.
S pozdravom Mikoš
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#13

Příspěvek od stepandilna »

Informace Mikoš byla zaslána SZ

Stepan
Uživatelský avatar
kaklik
Příspěvky: 82
Registrován: 06. 04. 2007, 21:33

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#14

Příspěvek od kaklik »

Vážení přátelé nabízím spolupráci na projektu EME1296 MHz jedná se o dálkově ovládanou parabolu s možností využití v deních i nočních hodinách jako radioteleskopu.
Základnízařízení bude osazeno zařízením pracujcím v pásmu 23 cm / 1296 MHz / a poměrně výkoným koncovým spupněn s lampu 1kW.

Zařízení budu vyůžívat celkem málo tak mě napadlo se podělit o kompletní zařízení podmínky provozu a instalaci dalších prvku domluvíme mailem nebo na skype.

Základní informace o projektu najdete zde :
http://www.skodamotor.estranky.cz/stran ... e-1296-mhz
a tady jsou nějaká foto konstrukce a hotových dílců :
http://www.skodamotor.estranky.cz/fotoa ... e-1296-mhz

Jinak zařízení je umístěno mimo prahu vše je ovládáno dálkově

Stepan B.

berny.s@seznam.cz
emehp1296
Dálkově ovládaný radioteleskop je super nápad!  V jakém je to teď stavu? Nikde jsem nenašel nic jako průměr paraboly, nebo alespoň fotografii. Aby to bylo pro radioastronomii použitelné, tak to musí umět vzorkovat široké pásmo třeba alespoň několik MHz. A mít nízký vlastní šum... 1kW lampa je z radioastronomického hlediska celkem nezajímavá..  
Uživatelský avatar
vagascan
Příspěvky: 121
Registrován: 14. 12. 2010, 13:24
Bydliště: Bratislava

Radioteleskop, nabídka spolupráce

#15

Příspěvek od vagascan »

Napisali by ste prosim Vas blizsie informacie o moznostiach pouzitia a spoluprace ktoru si predstavujete??
Sky-Watcher 254/1200, okulare set SP 25, 10, 6 mm 66° multi coated long eye relief. Trieder Turist 12x40, 30 mW green laser
Odpovědět