Využití 11GHz SAT TV pásma na RA

Popisy projektů, stavební postupy, konstrukce zařízení, návrh antén, přijímačů, recenze, testy.
BlackHole

Příspěvek #31 od BlackHole » 26. 01. 2013, 10:57

Zrovna jednu dvoumetrovou parabolu vyrábím. Přesnost paraboly lambda/8 jsou v tomhle případě 3 mm a na takovou přesnost není problém se dostat. Jediný problém je ohýbání čtverhranných profilů aby se nebortily, ale i to se dá zvládnout. Jako inspiraci doporučuji toto: http://www.m0dts.co.uk/23cm%20eme.html (úplně na konci stránky)

jinak ještě takový drobný edit, co mě teď napadl: Problém komerčních výrobků je, že sehnat parabolu s pletivem v ČR prostě nejde. Samozřejmě se dají objednat z Číny, ale minimální množství je jeden lodní kontejner. Dá se sehnat dvoumetrová parabola plná, ale i když je z hliníku, tak je těžká jako kráva. Ta dvoumetrová parabola s pletivem je spočítaná na šest kilo váhy.

Anubis

Příspěvek #32 od Anubis » 26. 01. 2013, 11:49

moc dobra stranka ! a to je jeden z hlavnich duvodu co jsi prave napsal (vaha) nemluve o cene...a vystuzit se do da vzdycky, jinak stim borcenim to neni az tak zle

ok1in
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití 11GHz SAT TV pásma na RA

Příspěvek #33 od ok1in » 12. 07. 2017, 18:30

Po delší době se pokusím oživit toto vlákno. Poslední vložený odkaz na EME zařízení Roba (M0DTS) již nefunguje - má nové stránky. Pokud jste někdo dokončil jakékoliv pokusy, dejte vědět. :idea:

Začal jsem se stavbou malého radioteleskopu a vše se bude hodit. Základem je citlivý LNB s PLL Amiko, který jsem pořídil na pokusy v pásmu 3cm a teď se náramně hodí. Vřele jej doporučuju (případně podobné typy), chodí opravdu perfektně a je kmitočtově velmi stabilní. Jako MF blok bude použit RTL-SDR USB tuner. V něm je ale potřeba vyměnit oscilátor za TCXO, ten původné je hodně nestabilní a "courá" s teplotou okolí. Celá sestava bude zatím ve středové profi parabole 120cm z MW pojítka. Pár linků s nápady jiných jsem dal na svoje stránky.

Přidá se někdo s radami?
73! Petr - OK1IN.
Nasmyth 200/1200, Meade 70ETX, Bresser 70/700 + nějaké ty vysílačky a antény kam se podíváš...
http://www.ok1in.cz

Zpět na “Praktická radioastronomie”