Přistání na Měsíci

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#136

Příspěvek od Sajri »


Když chci odhodit předmět  ¬- tak ho odhazuji ----stejnou rychlostí---- na Zemi či na Měsíci.
ALE na Měsíci  letí 6x výš nebo dále.

Díky za doplnění dalšího příkladu práce konspiratistů ve stylu: vyberu si ze záběru jen část, která se mi zrovna hodí do krámu, překroutím ji, a pak na ní postavím svůj argument :-).

To co píšeš je samozřejmě pravda. Jenže o to v tom videu vůbec nejde. Výška do které předmět letí, je daná prostě tím, do níž předmět vyletěl. Je přímo vidět na videu. A ano, samozřejmě, pokud chci takový hod uskutečnit na Zemi, musím předmět vyhodit větší rychlostí. ALE pokud takový hod uskutečním na Zemi, bude celkový čas toho letu mnohem kratší (a to i navzdory tomu, že házím vyšší rychlostí. Je to pár vzorečků ze základní fyziky). A to je pointa toho videa, kterou jsi buď nepochopil, nebo chápat nechceš.
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Přistání na měsíci

#137

Příspěvek od Maser »

Před pár lety mi jeden speleolog říkal, že mnoho lidí je velmi překvapených, když zjistí, že v jeskyni je tma. Logicky tam je, ale intuitivně tam být nemusí, když znáte jeskyně jen z televizních dokumentů.Tak toto je opravdu dobré přirovnání.  ;D
Taky sem četl údiv neznalého člověka nad tím, jak to, že ti kosmonauti tam tak hopsají, že je to divné, vždyť ve vesmíru je přece stav bez tíže.  :-? ;D
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Přistání na měsíci

#138

Příspěvek od Homer »

Ano, je to celé o tom, že přes holedbání nad pokročilostí našeho vědění je to vědění soustředěno do zlomku populace a ještě specializovaně. Značná část běžné populace má docela tragické všeobecné znalosti, hlubokou absenci kritického myšlení a navíc oplývá leností si informace v případě potřeby opatřit vlastním přičiněním.
A tak si kupujeme pozemky na Měsíci, práva na pojmenování hvězd, necháváme se podvádět od kdekoho a věříme astrologům, kartářkám, podomním obchodníkům a v neposlední řadě konspirátorům všeho druhu. Alespoň že už nevěříme politikům :-).
Korunuje to skutečnost, že tolik "papírových" vzdělanců jako má dnes, tahle země ještě nikdy neměla.
Uživatelský avatar
johanides
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 09. 2012, 21:51

Přistání na měsíci

#139

Příspěvek od johanides »

S přispěvatelem "Homérem" nelze než souhlasit. Konspirace je pro mnohé příjemná zábava, je svým způsobem neškodná, ač mnoho lidí nutí se zamyslet kriticky nad plody svého chabého rozumu.Avšak, bohužel mnohdy k matení a výrobě konspiračních fantazií přispívají i média ( na CNN jsem viděl v r.1992 laserové dělo ve vesmíru které mělo sestřelit raketu ( díra o průměru 8 cm v karbici) a R.Regan sám přiznal, že se jednalo o maketu papírové karabice vydávané propagandou jako zaručený pokus sestřelení rakety z letadlové lodi ale ve skutečnosti šlo o střelu z malorážného kanonu se speciálním střelivem v Nevadské poušti-že tento podvod prý byl nutný k tomu, aby byla SSSR donucena k vyšším výdajům ve zbrojení).Ale to už tak bývá.Navíc Occamova břitva (lety pro kopání do kamínků a lopatičkování a žádné smysluplné pokusy- chemie, biochemie, technická fyzika) napomáhá konspiračním banálním argumentům. :(
Uživatelský avatar
johanides
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 09. 2012, 21:51

Přistání na měsíci

#140

Příspěvek od johanides »

:-)) odborníci na mediální propagandu vám po chvilce, když se osmělí, a pojmou k vám důvěru sdělí, že pravda a lež jsou naprosto rovnocenná tvrzení.Jde jen o to jak je položena otázka.Tohle dávno znali všichni řečníci. Otázka jakou barvu má elektron, či byl li Platon plavovlasý je ze stejného ranku. Umění pracovat s médií -je umění vytvářet konspirace. Jedinou pravdu má matematika, ale ta neříká nic.Ta je tautologie.
Takže konspirace je v pravdě tak nutná jako je nutný ve vzduchu dusík. V logice argumentace musí být vždy dialektický prvek.Bezvadná pravda je propadanda.Té se všichni bojí jak čert kříže, protože zákonitě v dějinách byl dokázán opak.
Kdo si myslí, že na Měsíci nebyli je jen nedostatečně poučený,abebo touží po dobrodružství říkat opak toho, co jiní.V každé argumentaci je těchto lidí cca 20 procent.Chronických kverulantů a vyvracečů.Takže je třeba je nechat žít. :D
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#141

Příspěvek od Karell »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 202557/3#3][splithere][/link][splithere_end]
Další Vladův příspěvek o ničem.
Uživatelský avatar
johanides
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 09. 2012, 21:51

Přistání na měsíci

#142

Příspěvek od johanides »

ad Homer ( 4.10.2012 )ne zcela souhlas - Astrologie je svébytný projev lidského ducha a samozřejmě patří do společenksých disciplín ( psychologie- snad) a v přírodních vědách nemá co dělat.Ale navazujíc na pečlivá zkoumání zahraniční ( u nás podrobně Dr.Špůrek ...atd) je prokázáno zcela jasně statisticky víc než přesvědčivě, že vztah mezi narozením a dobou narození a povoláním je statisticky vysledovatelný bez jakýchkoliv pochybnost.,Nenadarmo perzonalisté berou kvalitní horoskop jako ten hlavní prvek při posuzování výběru adepta při zaměstnávání v řídících funkcích.Mimo významnou statistickou odchylku nepochybně vynikají některá znamení horoskopu. Většina literátů a hudebníků je narozena v Blížencích.Většina matematiků a fyziků v Kozorohu a Rybách, většina právníků ve Vahách( jistě myšleno těch kdo v povolání nadmíru vynikli). Ostatně může te si udělat jednoduché srovnání sami.Jde spíše o psychosociální a psychosomatický efekt- vývoj plodu v různých měsících života. :-X
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přistání na měsíci

#143

Příspěvek od MilAN »

to johanides:
prosím, přesuňte se s tímto tématem do jiného fóra.
Díky.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Přistání na měsíci

#144

Příspěvek od Homer »

Johanides : Svébytným projevem lidského ducha je například i každý příspěvek zde na AF  :). Zbytek SZ.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Přistání na měsíci

#145

Příspěvek od Rekmarik »

Škoda že nebyl čas a patrně taky motivace a vybavení pro nějakou slušnou fotku hvězdné oblohy z měsíčního povrchu ... myslím, že tam musí být docela slušný seeing .. taková fotografie by nejspíš byla docela dobrým důkazem přítomnosti na měsíci .. vzhledem ke složitosti přesné polohy jednotlivých hvězd .. (fotit ale nejspíš nemělo moc cenu když tam byli za slunečního světla .. docela by mě zajímalo, jestli se to tu někde probíralo - já to nenašel - nebo je to uplná blbost .. snažit se vyfotit hvězdy ? 8-)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#146

Příspěvek od Karell »

Zkus si představit, že to máš zaplatit!
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Přistání na měsíci

#147

Příspěvek od Rekmarik »

Tak jo ... už jsem si to představil ...

Porovnávání co by kolik stálo ve vesmíru udělala už skupina Monty Python v některém ze svých skěčů
https://www.youtube.com/watch?v=kXEgRGvfOwE

snad to nikoho nepohorší :)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Přistání na měsíci

#148

Příspěvek od Karell »

Možná jsi mě nepochopil, ale já to myslel vážně. Ty píšeš že asi nebyl čas ani motivace fotit DSO z povrchu Měsíce, ovšem při ceně nákladů, které ty výpravy stály, se není co divit. Priority byly někde úplně jinde. Jinak nepochybuji, že pokud by na tom shledali něco přínosným, učinili by tak. Monty Pythony mám rád, příště ale, prosím tě, je vlákno pro astrunomický humor určené.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Přistání na měsíci

#149

Příspěvek od Rekmarik »

Je mi jasné, že po bitvě je každý generálem a přemýšlí a vymýšlí, co by se dalo ještě udělat a doplnit a kde to mohlo být lepší a co se udělalo špatně. Máš pravdu s těmi náklady a také smysluplnností (přínostností).

Tvá první odpověď byla pro mě dostatečně instruktivní ve smyslu nesmyslnosti mého dotazu, tak jsem to jen chtěl trochu odlehčit ..

(Viditelnost hvězd z vesmíru, z povrchu měsíce.. prostě z místa bez atmosféry je pro mě nesmírně zajímavou otázkou - ani ne snad ve formě fotografie, ale spíše z hlediska pozorování dalkohledem nebo jen zrakem - škoda že tato informace je nepřenositelná, tedy kosmonaut nám může popsat co viděl ale asi nic víc :(
proto asi vznikla tato pitomá otázka )


Jo jo, Monty Pythony necháme do jiného vlákna ..
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přistání na měsíci

#150

Příspěvek od MilAN »

K čemu b sloužilo, kdyby kosmonauti získali snímek hvězd ? To mi z tvé otázk není vůbec jasné. To , že je lze i na denní straně vyfotit, je jasné - jde to i na Zemi, de ta atmosféra vadí. Abch překonal vliv seeingu, je potřeba ohnisku přes 2 - 3 m. A k čemu to celé ? (pomíjím náklady, kapacitu Apolla ..... kdyby byl důvod, určitě by to šlo. ) Jen mi uniká smysl toho činění a tvé otázky .. Jaký důkaz , čeho ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět